20 let nazpět? To by byl návrat jak do pravěku

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Teď jsem trochu zaneprázdněn (marodím – pracovní úraz levé ruky a s tím spojené návštěvy doktorů, rehabilitace atd.), což mě trochu brzdí od psaní sem na Kecy k věci.cz. Ale už dost nesmyslů a vraťme se zpět k tématu tohoto článku. Není to sice již tak aktuální, ale i přesto si myslím, že o se o tom musím zmínit.V pondělí 13.2.2012 bylo 20 výročí internetu v ČR!

Nebudu tu rozebírat internet jako takový, ale spíše to, o co by bylo a nebylo, kdyby internet nebyl. Pro mě osobně by to byla tragédie. Ano, jsem na internetu závislý (teď nemluvím o financích) a život bez něj si nedovedu dnes již představit. V dobách vytáčeného (modemového) internetu, což je rok tak cca 1996 v mém případě mě internet nebral vůbec. Samozřejmě to bylo vše dáno jak technologií (rychlostí internetu) , tak i možnostmi internetu (byl drahý, tak jsem tam nic moc nehledal!)

Od roku 2000 patří internet napevno k mému každodennímu úkonu stejně, jako třeba čištění zubů atd. Co by dneska pro mě a myslím, že i plno dalších lidí znamenalo, kdyby internet najednou přestal fungovat, nebo nebyl? Dovedete si představit chodit zase platit složenky na poštu? Já ne, kliknu na internet banking a vyřízeno. Kupujete noviny? Já jsem si noviny nekoupil minimálně 10 let! Není potřeba je kupovat, jelikož si na internetu zjistím vše co chci od novinek až po historii. A takových argumentů bych mohl uvést desítky.

Proto uvědomujete si stejně jako já, co internet vlastně znamená? Jaký pokrok od prvopočátku u nás udělal? Jaké možnosti nabízí a i do budoucna nabízet bude? Jak hodnotíte toto 20 leté období vývoje internetu u nás vy? Vaše názory a celkově to, jak vnímáte internet uvítám v komentářích!

 

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 15.2.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 642

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *