Affiliate program KupČlánku funguje i na 2 úrovni!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Není to tak dlouho, co jsem zde na Kecy k věci.cz psal a hlavně ukázal, jak mi funguje affiliate program KupČlánek.cz. Pokud jste nečetli a nevíte, co jsem tam psal, tak článek najdete ZDE.

Dneska tu pro vás mám k nahlédnutí něco podobného, ale zaměřuje se to na výdělek z 2 úrovně affilu, Kdyby někdo netušil, co je to 2 úroveň, tak polopaticky vysvětleno, je to provize z uživatele, co se zaregistroval pod mnou registrovaným uživatelem. Mimochodem, takové mám již celé 3 :-)!

Měsíc prosinec byl celkem hojný (no milióny, ani statisíce a dokonce ani tisíce to sice nebyly, ale každá kačka se počítá, ne :-)) na takové provize a díky tomu mám dnes i co ukázat.

Kupclanek 2 uroven

Jelikož jsem v poslední době nakupoval i pár textů (jak můžete sami vidět na obrázku výše, převáděl jsem vydělané peníze na účet inzerenta), tak se kačky hodily, obsah zadarmo a nestálo mě to skoro žádné úsilí.

Minule jsem také slíbil, že se podělím o nabité dojmy z úrovně nabídek na mnou vytvořenou poptávku/y.

Takže, rozdělím to tedy na dvě části. První je, že jsem se nejprve pokoušel (jen zkušebně, aby si ověřil svou teorii, ani jsem o toto neměl vůbec zájem) o to, jestli se někdo chytne na poptávku na napsání a publikování textu na zadané téma.

Nechtěl jsem a ani jsem nehledal žádný klasický PR článek v podobě, která je známá široké veřejnosti. Můj požadavek byl a napsání objektivní recenze, kde by byly klady i zápory a v článku jeden až dva odkazy a nemusely být ani v žádných konkrétních slovech. Tedy autoři měly celkem dost volnou ruku.

Jediné, co jsem chtěl, aby měl článek délku 250 slov. Zadal jsem téma, zaškrtal jsem kategorie webu a jediné, co jsem nechal byl druh webu (tedy všechny druhy webu) a nabídl jsem přímo „luxusních“ 200 Kč za práci :-).

Po schválení poptávky se na mě začali doslova sypat nabídky. Jak jsem již dopředu předpokládal, nabídky pocházely ze samých PR webů, Jejich majitelé to do mě prali hlava nehlava a bylo jim naprosto jedno, že jejich slavný web je naprosto mimo mísu a zadané téma. Ve vzduchu prostě visela vidina možného zisku, tak proč to nezkusit, že :-).

KUPčlánek.cz

Nabídky (těch bylo během snad hodinky cca 20 a to bylo jako celkem dost pozdě večer a v období Vánoc!) jsem si prohlédl, zasmál se u nich, všechny odmítl a poptávku rovnou i zrušil, jelikož jsem nechtěl vidět všech 500 PR webů, nebo kolik jich v tu danou dobu bylo registrovaných v KupČlánku.

Nahodil jsem tedy novou, trochu finančně vylepšenou nabídku, myslím, že za 384 Kč za podobných podmínek jako předtím, jen jsem dal vyfiltrovat PR weby a zvolil jsem pouze možnost Blogy.

Na a jak myslíte, že to dopadlo? Zase tak, jak jsem přesně čekal, neozval se nikdo! Ani se nedivím, za takovou almužnu bych já osobně nehnul ani prstem a ještě si zasíral blog/web nějakým reklamním cancem. Zde musím tedy majitele blogů pochválit (alespoň ty, co poptávku viděli – 100% jí nemohli vidět všichni majitelé!), že mají alespoň trochu nějakou důstojnost a nejdou po hlavě do všeho, co se namane.

Tímto jsem své experimentování s poptávkou na napsání a publikování článku ukončil. Pro mě to nemělo již význam, stejně jsem o takovou službu nestál a nebudu schválně vytvářet xx dalších poptávek a čekat, jestli se nějaký trouba chytne.

Druhá fáze tedy byla, že jsem si zadal několik konkrétních poptávek po napsání textů o různé délce a o různých tématech. Zde se mi na každou poptávku objevilo též bleskově několik nabídek (dlouho jsem nečekal a hned jsem vybrané nabídky přijmul).

Vyzkoušel jsem 4 různé autory článků co opravdu psali (některé pro spokojenost opakovaně). Dále 1 autor, co jsem ho akceptoval, tak den před termínem odevzdání díla nabídku zrušil a 1 autorka práci nestihla v termínu odevzdat.

Když to tedy shrnu, tak pokud chcete texty dle vaší poptávky a kvalitou adekvátní tomu, co jste ochotný zaplatit, tak se na KupČlánku dá rozhodně vybrat. Sám tam mám již 2 vytipované autory, na které se v brzké době obrátím zas, jelikož práci odevzdávají téměř bleskově, pro mě dost kvalitní a za slušný peníz.

Moje rada zní, pokud chcete opravdu texty do maximálně 7 dní, vyhněte se autorům bez jakéhokoliv hodnocení! Proč? Je to sázka do loterie, která nemusí pokaždé vyjít!

Vím, že každý autor nějak začínal a nemůže mít z kraje již nějaké hodnocení, ale po mých zkušenostech se takovým do příště rovnou vyhnu, jelikož je to ztráta času a ať si je prověří někdo jiný, kdo na texty nespěchá a je mu jedno, že za 7 dní bude hledat dál a doba dodání tedy bude v lepším případě minimálně 14 dní a v horším i déle, pokud by se proces opakoval.

A co vy, máte nějakou zkušenost s 2 úrovní affilu, nebo s pisálky na KupČlánku?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Affiliate program KupČlánku funguje i na 2 úrovni!

 1. Petr napsal:
  Sice trochu mimo otázku ze závěru, ale osobně, spíš než peníze, bych za blogpost bral něco jako licenci na nějaký SW až po napsání recenze nebo možnost většího zviditelnění (guestblogging a pod.).

  Pro příklad takové recenze nemusím chodit daleko, jelikož v prosinci jsem na blogu psal o PowerShell Studiu a následně (tedy až po vystavění google-translated verze co sám upravil chlápek z té firmy) jsem získal licenci na SW v hodnotě 350$ a pár linků z jejich webu a blogu včetně zmínky jména. 🙂

  Kdybych měl postovat něco „cizího“ na blogu, tak by muselo jít o zajímavé téma (nebo SW či službu), z kterého bych byl nadšený a bylo by k užitku. Jinak by to bylo jen zaplácnutí blogu nesmyslem bez významu.

  Za ty skoro 3 roky co bluguju jsem zkoušel na blogu reklamy, ale nic z toho nebylo, tak tam mám už jen affil link na Wedos v hlavičce (z čehož jsem si nechal nedávno proplatit první částku). Ale už se mi takto psaním podařilo získat „materiální“ (SW, tarify na cloudy,…) věci za cca 450-500$.

  Jestli nejsem moc OT, tak jak to máš v tomto směru ty? Co je pro tebe cennější? Peníze, „materiální“ věci nebo třeba linky/zmínky?

 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Petr: Co se týká zveřejňování reklamy, tak nikdy tu z toho nechci mít žádný PR web, proto tuto možnost nikomu ani nenabízím. Když už by se jednalo o něco, co by mě oslovilo osobně a polevil bych, tak buď bych se rozhodl pro peníze a nebo nějakou materiální stránku (záleželo by dle nabídky a podmínek). Nerad podle někoho skáču a nerad si nechávám poroučet.

  Jediné co vím určitě, levné by to pro inzerenta nebylo v žádném případě. Trochu si to tu cením, přeci jen jsem s tvorbou strávil víc než 2 roky a pro ušmudlaných pár stováků to tu nezaplácám.

  Prodávám zde veřejně pouze bannery.

 3. Vlado napsal:
  Nedávno som „si sťažoval“, ako affil na Kupčlánek mne nefunguje. Nenaapdlo by ma, že pri zobrazovanom celkovom zárobku v hlavičke webu budú len peniaze za čánky, ale nie za affil. Tak som po piatich mesiacoch od registrácie klikol na odkaz affilu na webe a čuduj sa svete, traja registrovaní, zárobky skoro 900 korún. To poteší takto na Nový rok, že?
  Ako blogger sa snažím všetky články dodať do troch dní, na siedmy deň som odovzdával hádam iba tri krát v živote.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *