Česká národní doména .CZ dnes pokořila hranici 1 000 000 zaregistrovaných domén

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Česká národní doména .CZ dnes v 17:24 pokořila hranici 1 000 000 zaregistrovaných domén a stala se tak již v rámci domén nejvyššího řádu 12 doménou, co tuto hranici pokořila. Další zajímavostí je to, že patří mezi vůbec jednu z nejrychleji přibývajících a měsíčně se zaregistruje kolem 10 000 domén.

CZ.NIC při této příležitosti zveřejnila i krátkou tiskovou zprávu, ze které si myslím stojí citovat to nejzajímavější níže ;-).

Podle posledních souhrnných statistik, které sdružení CZ.NIC zveřejnilo letos v dubnu, dochází k postupnému posilování podílu držitelů domén z řad jednotlivců, kterým patří 58 procent domén .CZ. Nejčastěji pak mají držitelé zaregistrovánu jedinou doménu, nejvyšší počet domén .CZ na jednoho držitele dosáhl v roce 2011 4 054. Z hlediska regionálního zastoupení pochází nejvíce držitelů ze Středočeského kraje, nejméně držitelů má Karlovarsko.

Z obsahové analýzy domény .CZ provedené na základě průzkumu 1 200 náhodně vybraných webů pak vyplývá, že nejvyšší zastoupení mají firemní stránky (41 procent), následují parkované domény (19 procent), e-shopy a nefunkční stránky (8 procent). Na soukromé stránky pak připadá 7 procent domén.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 19.11.2012

Zařazeno do: Žhavé kecy

Zobrazeno: 424

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *