České dráhy mají trochu zvláštní e-shop ;-)

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož marodím, tak mám letos po jakékoliv dovolené a cestování. Přítelkyně proto jede na Slovensko za rodiči sama a jako přepravní prostředek jsme zvolili vlak. Podotýkám, vlakem jsem jel naposledy před 15 lety, tak jsem moc netušil, jestli se něco významného nezměnilo.

Ještě, než jsem navštívil stránky cd.cz, tak jsem zavítal na idnes.cz a jejich jízdní řády, abych si vyhledal jaký spoj jede tam, kam potřebuje přítelkyně. Zadal jsem tedy parametry Praha hlavní nádraží – Púchov s datem odjezdu zítra, tedy 23.7.2012 a čas jsem zvolil 11:00, jelikož jsem chtěl najít spoj, který by jel cca kolem poledne.

Vyskočilo na mě spoj, který jede v 11:17, což by bylo naprosto v pohodě. Screen je níže.

idosJak můžete vidět na obrázku, zjistil jsem, že přítelkyně pojede spojem s označením Ex 221 Detvan. Zajímalo mě, přes co a kam všude jede, tak jsem si ho rozklikl a zjistil toto viz níže.

idos2Říkám si paráda, již vím vše co potřebuji a mohu jít na cd.cz a navštívit jejich e-shop, kde bych jízdenku online objednal a zaplatil a zítra by se jen vyzvedla na přepážce před odjezdem, nebo jak to funguje vlastně. K tomuto kroku jsem se vůbec nedostal, jelikož e-shop České dráhy nezná město Púchov (v životě o něm nejspíš neslyšel :-)). Viz níže.

cd

Napadlo mě tedy zkusit vyhledat spojení Praha hlavní nádraží – Zvolen (tam Ex 221 Detvan, který potřebuji končí!) a ejhle, toto e-shop zná, což mě překvapilo hned z několika důvodů. První můžete vidět na obrázku níže v červené liště! 😉

cd2

A druhá věc, která mě totálně rozbila byla, když jsem jen tak ze zvědavosti rozklikl detail u odjezdu 25.7.2012 v 11:17. Trasa kudy jede Ex 221 Detvan se na stránkách e-shopu Českých dráh výrazně liší od reality a je vynecháno plno míst a proto nejdou ani objednat. Podívat se můžete opět na přiložený obrázek níže a porovnat s tím, co je výše jako druhý v pořadí zde :-).

cd3Není nad to, když vše funguje jak má :-D. E-shop je naprosto nepoužitelný a nezbývá tedy nic jiného, než si vše vyřídit na přepážce přímo na nádraží. Takže jak vidíte, nejde se spoléhat na žádnou moderní vymoženost a pěkně postaru :-).

Pro zvědavost jsem se koukl na stránky slovakrail.sk (Železničná společnost Slovensko) a tam to najde spojení naprosto v pohodě. Co se týká objednávky, tak tu jsem popravdě nezkoušel, nemám důvod platit v eurech, když jsme v Čechách ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 22.7.2012

Zařazeno do: Cestování

Zobrazeno: 1233

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *