Chcete vědět, co u vás na stránkách návštěvníci hledají?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Každý provozovatel internetových stránek by měl v první řadě koukat na to, aby tam jeho návštěvníci našli vždy to, co hledají, jelikož to je základ pro celkový úspěch. Kromě sledování různých statistik návštěvnosti atd., by nemělo být opomenuto i monitorování slovních výrazů, které zadávají návštěvníci přímo do hledacího okénka na stránkách.

Pro tento účel jsem objevil vynikající plugin pro WordPress, který se jmenuje Search Meter a můžete si ho případně rovnou stáhnout zde: Search Meter (116)

Tento plugin stačí defakto jen nahrát na FTP a aktivovat, jelikož nemá žádné velké nároky na nastavení. V nastavení můžete zvolit komu se budou zobrazovat statistiky (to je v případě, že na stránkách pracuje více lidí a případně nechcete, aby tyto údaje znali) a nastavit případně filtr slov. Plugin je pouze v angličtině, ale myslím si, že to nebude pro nikoho žádný problém a rychle se v statistikách zorientuje ;-).

search meter nastavení

Pro názornější ukázku toho, jak plugin funguje přidávám i obrázky níže, ze kterých si myslím, že je jasné, co všechno se dá zachytit a zjistit pomocí tohoto pluginu. Jen ještě pro vysvětlenou, plugin mám na webu klasicky v angličtině, ale pro pořízení obrázků jsem využil služeb překladače od Googlu, tak se nelekněte občas té češtiny nečeštiny :-).

search meter statistikyJak na obrázku můžete vidět, je vždy zachycen hledaný výraz, počet jeho hledání a počet nalezených výsledků. Když by jste klikli na hledaný výraz, tak vás automaticky přesměruje v administraci do přehledu článků, kde jsou vyselektovány jen ty, které obsahují hledaný parametr.

Neúspěšné hledání zatím u mě neproběhlo a nechtěl jsem to uměle vyvolávat jen pro názornou ukázku, proto tam nic nenajdete. Ale, pokud by se nějaký takový výraz našel, může to být pro vás námět, o čem napsat příště. Nikde není napsáno, že když to hledá zatím pouze jeden člověk, tak že to nebudou v brzké době hledat i další ;-).

Pokud překliknete v hořejším menu na posledních 100, či 500 vyhledávání, tak se vám ukáže toto, viz níže. Ještě poznámka, pokud kliknete na hledaný dotaz, opět vás to přesměruje do přehledu článků, jak už jsem psal výše.

search meter statistiky 2Pokud kliknete na Zobrazit podrobnosti, tak se vám zobrazí takovéto statistiky, viz názorná ukázka níže ;-).

search meter statistiky 3Plugin testuji teprve pár dní, přesto si myslím, že funguje naprosto perfektně a dokáže poskytnout užitečné informace provozovateli webu 😉

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 9.11.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 661

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Chcete vědět, co u vás na stránkách návštěvníci hledají?

  1. Kmeň napsal:
    ja som napríklad zistil na niektorých MFA stránka, že ak tam nieje to čo by tam malo byť a kôli čomu tam prišli návštevníci tak, je oveľa vyššia miera prekliku na ads
  2. AlesN napsal:

    U MFA je to logické, ale já to měl na mysli u serióznějších webů, které nejsou primárně dělané jen za účelem reklamy ;-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *