Co kde dostanu a za kolik?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Již delší dobu přemýšlím, jaký tarif a operátora zvolit. Využíval jsem od roku 1998 Eurotel (nyní O2). V roce 2010 jsem přešel k T-mobile (na výhodnější nabídku neomezeného volání síť ne síť, kterou samozřejmě po chvilce zrušili, nejspíš každý využíval to neomezeně jako já a volal půl dne :-D), kde mi vypršel na konci února dvou roční závazek a poohlížím se, co kde dostanu a za kolik.

Proto jsem se rozhodl udělat takové velké srovnání služeb online, jelikož si myslím, že by se to mohlo hodit i někomu dalšímu nejen mě. Při porovnávání současných nabídek mobilních operátorů se nemůžu neustále ubránit jednomu dojmu a ten je, že mi přijdou jejich nabídky rok od roku nevýhodnější pro zákazníky a kolikrát bych se raději vrátil v tomto směru o pár let nazpět, jelikož byli mnohem lepší, ale to je možná jen můj osobní názor a pohled na věc.

Nebudu zde porovnávat předplacené karty, ty mě upřímně nezajímají, jelikož mě neustále nebaví sledovat, zda mám ještě kredit, nebo už dochází, proto budu porovnávat jen paušální tarify. A moje první soukromá otázka zní, co kde dostanu za 300 Kč měsíčně jako obyčejný člověk, který není podnikatel a není zvýhodněn věkem (tarify pro mladé či studenty)? Odpověď je nic moc valného. Sami se můžete podívat na přiloženou tabulku níže. Tři operátoři a pouze 7 možností, což mi osobně přijde hodně málo. U O2 tarifů NEON SMS dostanete malý bonus v podobě zasílání SMS a MMS do sítě O2 o víkendu zdarma a u tarifu NEON S dostanete jako bonus volání do sítě O2 o víkendu zdarma.

tarify do 300

Za 300 Kč toho tedy moc nedostaneme, tak jdeme dál. Co si mohu vybrat do limitu 500 Kč měsíčně? Co myslíte, jak moc se nabídka rozrostla? Nabídka je bohatší o 6 dalších tarifů, takže za 500 Kč si můžete vybrat z celkového počtu 13 možností. Do tabulky jsem schválně nedával žádné extra akce, aby byla objektivní a zahrnul jsem pouze tarify, kde jsem nenašel žádnou větu typu: nutno objednat do xx.xx.2012 a podobně. Výsledek tarifů je opět znázorněn v tabulce níže.

tarify do 500Při procházení jednotlivých nabídek operátorů jsem zjistil, že nejvíce nepřehledná mi přijde nabídka firmy Vodafone. Mají to samí tarif na míru a člověk je z toho po chvilce celý zblblý. Kdybych měl hodnotit vzhled webů, tak u mě by vyhrál kyslík (O2), přehledný, vzhledný a snadno člověk najde co potřebuje. Tedy kromě jedné věci, ale tu neuvádí na svých stránkách žádný operátor a to je, jak podat výpověď ze smlouvy, proč asi? 🙂

Nakonec jsem se rozhodl, že využiji nabídky od Vodafone a vyzkouším tak konečně i třetího operátora u nás. Našel jsem akční nabídku, která se mi celkem zamlouvá a to tuto:

Speciální edice Tarifů na míru 1
Volání 50 minut + 50 minut zdarma navíc
SMS 50 SMS
Internet Internet v mobilu – 150 MB

Měsíčně za 362 Kč!

Informace k tarifu
Cena za minutu volání 5 Kč
Cena za 1 SMS 1,20 Kč
FUP pro Internet 150 MB Po dosažení limitu hlasového nebo SMS balíčku zůstává cena za 1 minutu volání nebo SMS stejná.

Pokud dosáhnete limitu dat (FUP), můžete nadále využívat datové služby. Rychlost připojení však bude omezena na 16-20 kb/s (kilobitů za sekundu).

Nejsem žádný extra vášnivý telefonista (proto jsem nešel v tarifech dál a cena do 500 Kč u mě byl strop) a toto je jednoznačně nejlevnější a tedy pro mě nejvýhodnější nabídka, která obsahuje i internet v mobilu. U O2 a T-mobile je to k tarifu za další příplatek minimálně 150 Kč a více. Tato akční nabídka je platná do konce března, tedy do 31.3.2012.

A co vy, co máte za operátora a tarif? Jak jste s ním spokojeni? Podělí se někdo o informace do komentáře?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Co kde dostanu a za kolik?

  1. crapper napsal:
    Nikam nepřejdeš smlouvu ti automaticky prodloužili, aspon myslim 🙂
  2. AlesN napsal:

    To je sice částečně pravda, smlouva se automaticky prodlužuje, ale již tam není žádný časový závazek a proto se dá vypovědět 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *