Co takhle vypustit draka?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Určitě si vzpomenete na chvíle, když jsme jako malí na podzim pouštěli draka. To už je však asi hodně dávno a od té doby se tato disciplína posunula pořádným směrem kupředu. Nevěřili by jste, ale v dnešní době se z obyčejného pouštění draka stal dokonce sport, který v žádném případě nepatří už pouze dětem.

Jedná se nejrůznější disciplíny plné adrenalinu, ale napřed něco málo z historie. První pouštění draka bylo zaznamenáno v Číně. Datuje se okolo 5. století př.n.l a mělo spíše náboženský význam. Draci se vyráběli z přírodních materiálů jako jsou bambus a hedvábí.

Sportovní draci jsou vyrobeni z velmi lehkých materiálů a dokonce ke vzlétnutí, díky své konstrukci, nepotřebují ani velký vítr, takže už nebudete běhat po poli jako smyslů zbavení, aby Vám drak vzlétl.

Pro sportovní hrátky se používají draci ve tvaru padáku. Takovýto drak má vedle sebe poskládané vzduchové komory. Ovládání je realizováno čtyřmi šňůrami, které musí být stejně dlouhé, jinak si drak bude dělat co chce ať budete za šňůry tahat sebelépe.

Cena se pohybuje, u těch obyčejnějších, řádově 1500 Kč a více. Velikost takového draka je 3 až 5 metrů a platí, že čím menšího draka si koupíte, tím horší je jeho ovladatelnost.

Pro jaké sporty takového obra můžete použít? Je jich celá řada a jejich název je odvozen vždy od povrchu na kterém danou disciplímu provozujete a vybavením, které máte na nohou. Mezi ty hlavní patří:

Snowkiting – jak už z názvu vyplývá budete se pohybovat po sněhu na lyžích nebo snowboardu. Parádní video od českých profíků si můžete prohlédnout zde:

Video

Kiteboarding – Budete pod sebou také mít prkno, ale tentokrát se budete pohybovat po vodě. Skvělé video zde:

Video

Landkiting – K tomuhle druhu pouštění draka budete potřebovat nejčastěji speciální bugyny nebo mountainboardy (prkna s velkými kolečky). O tom jaké to může být zábava se předčte ve videu:

Video

Snad se Vám můj první článek líbil. Budu se těšit příště 🙂

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 12.11.2013

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 922

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *