Dá se vydělat na hojně rozšířeném produktu pomocí affiliate programu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jak již zní nadpis tohoto mého článku, tak tuto otázku si možná položí plno lidí, co se hodlá zapojit do nějakého již hojně využívaného affiliate programu, případně produktu. A odpověď zní ano dá, jen musí být člověk trochu kreativnější než ostatní, vybrat si službu, či produkt, který se opravdu prodává (mrtvých affiliate systémů na zboží – služby, které nejdou tolik na odbyt je mnoho!).

I když se nějak extra aktivně affiliate propagaci nevěnuji, spíše občas jen testuji, co může fungovat a co ne a dle toho vypadají i moje výdělky (nejsou kdovíjak vysoké), ale na druhou stranu, i proto jsem se rozhodl sepsat i tento článek, ve kterém to ukážu na reálném případě.

Společnost Bohemiasoft (případně zde najdete i ROZHOVOR s jednatelem společnosti), potažmo její produkty jako Eshop-rychle.cz, Webareal.cz, Web-rychle.cz (zde si můžete vytvořit web pro nekomerční řešení zdarma a je to mimochodem opravdu jednoduché i pro toho, kdo si s věcmi okolo www stránek moc netyká, doporučuji vyzkoušet ;-)) a další projekty této firmy zná snad každý. Aby také ne, když na těchto e-shopových řešeních běží již více jak 14 000 e-shopů.

Když už jsem tehdy dělal s touto společností rozhovor, rozhodl jsem se zapojit právě i do jejich affiliate programu, od kterého jsem popravdě mnoho neočekával, jelikož už v té době měli cca 11 000 zákazníků, tedy dalo by se říci, že už byli hodně profláknutý a šance něco vydělat tím nebude příliš velká (toto si možná řekne též víc lidí).

Přesto jsem se nenechal odradit a použil jsem pár jejich bannerů a odkazů zde na Kecy k věci.cz, tedy žádná brutální propagace (umístěné jsou asi v 5 článcích z více jak 600 článků zde k dnešnímu datu). A světe div se, ono to funguje i v tomto malém množství a při mé nicotné propagaci celkem dobře ;-).

provizni system BOHEMIASOFT

Důkaz můžete vidět na obrázku výše. No a teď si vezměte, jak by to případně mohlo vypadat, kdybych se tomu věnoval nějak víc. Takto jsem vydělal již 1365,65 Kč bez nějakého velkého úsilí (vím, není to kdovíjaký balík, ale je to dané mou aktivitou), takže by se dnes dalo již říct, že je to můj pasivní příjem, jelikož pro samotnou propagaci již nic dalšího nedělám (když nebudu počítat prvotní umístění odkazů a bannerů do článků a teď tuto zmínku).

Pokud by někoho zajímalo, tak Bohemiasoft vyplácí provizi na základě písemně zaslané faktury již po překročení částky 500 Kč a co se týká výplaty, tak ta je téměř okamžitá (peníze byly na účtu ani ne do 5 pracovních dní od doručení faktury). Dobrou a hlavně rychlou platební morálku dnes najdete u málo firem!

Tak co, ještě si myslíte, že se na podobných provizních programech nedá přes velkou konkurenci nic vydělat? A co vy, používáte též tento provizní systém? Jaké jsou vaše zkušenosti? Nebojte se o ně podělit pomocí komentářů ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Dá se vydělat na hojně rozšířeném produktu pomocí affiliate programu?

  1. Primelinks napsal:

    Perfektní ukázka toho, že dělat affiliate něčemu, co by druzí zkušení affiláci na první pohled odsoudili, může fungovat, v affiliatu nejsou žádné hranice, proto ho tak miluji:)

  2. Sváťa napsal:
    To mě překvapuje, že to funguje i takhle, jen s umístěním pár odkazů do několika článků. Doteď jsem žil v domnění, že na dobře fungující afil potřebuji vytvořit specializovanou stránku. A to se mi právě moc nechtělo. Takže to asi taky takhle pasivně zkusím.
  3. David napsal:
    Pěkná ukázka toho, že dobře odvedená práce dokáže přinést i nějaké to ovoce (peníze). Podobné články si myslím, že jsou prospěšné pro mnoho lidí, jelikož je třeba dokáží přesvědčit, aby se nad tím co dělají trochu zamysleli a pak také třeba něco vydělají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *