Další penalizace pro PR weby

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Není to tak dávno, co Google sestřelil PageRank Free PR webům, co nabízeli duplicitní obsah a jak se tak zdá, včera tato penalizace potkala další várku těchto webů. Tentokrát to byli ty, co obsahovali sice unikátní články, ale přesto plné odkazů na všelijaké další weby. Zde je alespoň krásně vidět, jak stále mnoho lidí bezhlavě vyhazuje peníze do kanálu a nikdy z toho nebude mít ani trochu užitek.

Tato penalizace dostihla částečně i mě u jednoho mého webu a nemilosrdně nastal pád z PageRanku 2 na 0. Navíc jsem v nástrojích pro webmastery od Googlu objevil tuto pěknou hlášku: Nástroje pro webmastery Google zjistily nepřirozené odkazy na webu :-).

Na jednu stranu jsem byl i docela naštván, jelikož tento můj shit web dokázal díky tomuto způsobu vydělat měsíčně cca 3 000 až 5 000 Kč defakto za nic, ale na druhou stranu mě to zase tak až tak nemrzí, alespoň mám od psaní nesmyslných textů pokoj a mohu se věnovat prospěšnějším věcem.

Jediné, o čem momentálně přemýšlím je, co s tím webem, zda ho přetransformovat na něco užitečnějšího a i přes tu penalizaci doufat v to, že se mi díky novému a mnohem lepšímu obsahu povede na něj dostat nějaké lidi přes vyhledávače a alespoň trochu ho tak zúročit, nebo varianta číslo dvě, vykašlat se na něj celkově.

Na jednu stranu je mi i celkem líto domény, která je krátká, celkem dobře zapamatovatelná a mám jí již skoro dva roky. Na druhou stranu vůbec nevím, co na ní případně hodit. Psát další web se mi moc nechce z časových důvodů a bojím se, že už bych to všechno nestíhal.

Přeci jen je rozdíl, pokud se člověk snaží psát něco smysluplného, což se rovná nějaký ten čas a nebo nějaký trapný PR článek o ničem, který jsem sesmolil na koleni za 10 až 20 minut podle toho, čeho se týkal. No, ještě uvidím co s ním a pokud to bude něco kloudného, tak o tom zde poreferuji ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 24.6.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 626

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *