Flyweb jde pod křídla Forpsi.com (INTERNET CZ, a. s)

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Hosting Forpsi.com se dohodl na převzetí hostingu Flyweb.cz a svým zákazníkům tuto zkutečnost oznámil zaslaným emailem, který níže naleznete v citaci. Flyweb.cz patřil mezi menší poskytovatele webhostingových služeb s cca 2 000 zákazníky. Forpsi.com je momentálně největší hostingová společnost u nás, tak by to relativně pro zákazníky mělo znamenat výhodu. Ale až čas ukáže, zda tomu tak opravdu bylo. Osobně s Flyweb.cz nemám zkušenost, tak nevím, jak to u nich fungovalo. S Forpsi.com zkušenost mám a nikdy jsem tam nenarazil na žádný vážnější problém. A zde již email:

Vážený zákazníku služby FlyWeb,

na základě dohody mezi FlyNetwork, s.r.o. a INTERNET CZ, a. s. o převzetí značky FlyWeb a poskytovaných služeb, dojde v následujících dnech k migraci služeb (doménových jmen, webů, databází a emailových schránek) na naše servery.

Novým správcem a poskytovatelem se tak stane naše společnost INTERNET CZ, a.s., která působí v oblasti hostingu již přes deset let.
Pod obchodní značkou FORPSI (www.forpsi.com) zajišťujeme registraci doménových jmen a v našem datacentru disponujeme moderním technickým zázemím pro hosting a související služby.
Věřím, že z pozice stabilní a perspektivní společnosti Vám dokážeme zajistit vysokou dostupnost služeb a kvalifikovanou zákaznickou podporu.

Zároveň bych Vás rád ubezpečil, že budeme dále plnit všechny závazky vyplývající z parametrů služeb definovaných předchozím poskytovatelem, a to ve stejném rozsahu, pod stejnou značkou FLYWEB a při současném zachování cen poskytovaných služeb.

Během následujícího období zahájíme přesun služeb pod naši správu. V rámci plynulého přesunu se vynasnažíme minimalizovat případné komplikace, které s sebou tak rozsáhlá migrace může přinášet. Rovněž se budeme snažit zachovat nepřerušený provoz všech dotčených služeb.

O detailech migrace vás budeme průběžně informovat.
Prosím Vás proto, abyste naše informace pozorně sledovali.

S Vašimi případnými dotazy se můžete nadále obracet na naši zákaznickou podporu:

NONSTOP zákaznická podpora:
telefon: 383 835 356
portál podpory (FAQ, email): support.flyweb.cz
chat 8:00-22:00: support.flyweb.cz

Věřím, že avizované změny proběhnou hladce, a že budete poskytované služby i nadále využívat k Vaší plné spokojenosti.

S úctou
Erich Syrovátka
ředitel

INTERNET CZ, a.s.

FORPSI je obchodní název pro služby poskytované společnostmi
INTERNET CZ, a.s. a INTERNET SK, s.r.o.

Hostoval jste někdo u Flyweb.cz? Můžete se podělit s ostatními včetně mě o nějaké zkušenosti, jak to tam fungovalo postaru? Prostor máte v komentářích.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 26.1.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 837

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Flyweb jde pod křídla Forpsi.com (INTERNET CZ, a. s)

 1. Michael napsal:
  Ano, hostoval jsem u flywebu a abych byl upřímný, mám z celé migrace dosti smíšené pocity.
  Nejprve jsem dostal oznámení o migraci emailových účtů. Budiž. Ale co mají emailové účty společné s pronajatým serverem, na kterém žádná emailová služba (kromě směru ven) neběžela, to mi již zůstává záhadou.

  Flyweb byl možná malý poskytovatel se stovky klientů, nicméně to jakštakš fungovalo do doby, kdy se začaly objevovat problémy (utavený CPU, přehřáté disky, špatná RAM) atd. technická podpora fungovala na čestné slovo a vyřešení problémů většinou trvalo několik hodin, než jsem se někomu dovolal. Až v poslední době, kdy už zřejmě bylo převzetí takříkajíc na spadnutí jsem po několika urgencích o zařízení funkčnosti obdržel telefonní číslo na technika, který mi byl ochoten zvedat telefon i ve večerních hodinách. Bohužel jen do minulého týdne. Nyní si mě oba dva hostingy přehrávají jako horký brambor. Já vidím svůj server alokovaný do KTIŠE, flyweb tvrdí, že FORPSI převzalo správu, FORPSI zase tvrdí, že server spravuje flyweb. No HNUS VELEBNOSTI. A to vůbec nemluvím o tom, že prakticky nefunguje jakékoliv administrační rozhraní. Ve starém například nefunguje správa DNS, a Do nového se nikdo neobtěžoval mi sdělit nějaké přihlašovací údaje. PS: na tuto stránku jsem se dostal přes vyhledavač, protože mi přestalo fungovat ftp připojení k serveru a sháním jakákoliv funkční telefonní čísla na flyweb. Je mi jedno kolik je hodin, já si k sakru platím za služby, které by měly fungovat. V tomto týdnu se na svoje ftp nemohu přihlásit již po páté! Takže asi tak.

 2. AlesN napsal:

  Já si myslím, že je pomalu a jistě čas na změnu poskytovatele hostingu. Existuje mnoho stabilních a kvalitních poskytovatelů.

  Zkusil bych toto číslo: +420 777 922 441

 3. Michael napsal:
  No právěže tyto čísla zkoušet už asi ani nemá cenu.
  Za posledních 14 dnů mi je nikdo nezvedl ani jednou.
  +420 777 922 441
  +420 777 922 442
  +420 777 922 443 a ještě pár čísel za ty dva roky pracně ulovených.

  A ke komu jít? Rád si nechám poradit. Bohužel se v tomto směru vůbec nepohybuji a po přečtení stovky diskuzí jsem opět tam, kde jsem byl. Nikde to není bez chyb.

 4. AlesN napsal:

  Tak to je potom hodně špatný, když se nejde nikam dovolat. Máš pravdu, všude je něco a žádný poskytovatel není 100%, ono to ani moc nejde. Za sebe mohu vřele doporučit hostingy Ebola.cz, u nich jsem hostoval rok a žádný problém. Momentálně Kecy k věci.cz hostuji u Wedos.cz a též žádný problém. Nebo mohu ještě doporučit Onebit.cz a Savana.cz. Všechny společnosti, které jsem jmenoval jsou naprosto bezproblémové. A Ebolou a Wedosem jsem dělal i rozhovor a jsou umístěné v kategorii Rozhovory – Hostingové společnosti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *