Fotbalový manažer, který je v poslední době na ústupu

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Máte rádi online hry a nejlépe ty, co jdou hrát bez instalace přímo přes webový prohlížeč? Pokud jste sportovní fandové a milovníci fotbalu, možná znáte jednu z vůbec nejznámějších online her jménem Hattrick.org. Pokud ne, tak si jí trochu představíme. Tento fotbalový manažér vznikl v roce 1997 ve Švédsku a velice brzy se stal velmi oblíbeným a začal se rozšiřovat do dalších a dalších států světa. Dnes se Hattrick.org hraje celkem ve 128 státech a je přeložen do téměř všech jazyků dle států.

Největší boom tato hra měla v roce 2009, kdy dosáhla hranice 1 000 000 aktivních hráčů (manažérů). Aby jsem nevynechal statistický údaj o ČR, tak patříme na 19 místo v počtu aktivních uživatelů a nejvíce aktivních hráčů bylo něco málo přes 18 000 v letech 2008-2009. Dnes je toto číslo o cca 5 000 menší. Jak jde život dál, tak přirozeně jde dál i vývoj této hry. Jenže tvůrci Hattricku trochu více zaspali dobu a nejspíše se nechali uchlácholit počtem uživatelů a zapomínali dosti často na propagaci.

Navíc provedené změny v herním engine počtu uživatelů též moc nepomohli (staří hráči změnu těžce nesly a skončili). V dřívějších dobách totiž byla hra pro nováčky více složitá a náročná na dosažení jakéhokoliv úspěchu v brzké době. Dnes je pro nováčky daleko přívětivější, ale potřebuje oprášit pomalu a jistě zašlou slávu. V současné době je k dnešnímu dni 16.12.2011 aktivních uživatelů 676 923 a číslo i nadále klesá. Toto si konečně uvědomili i autoři této hry a začínají dělat kroky pro stabilizaci počtu uživatelů a budoucí nárůst.

Sám jsem Hattrick.org věrný již od roku 2007 a přál bych si, aby se dostavil opět rozkvět místo současného pádu. Pokud máte opravdu rádi sport a hledáte nějakou prima hru, která není náročná extrémně na čas (toto platí v závislosti s tím, čeho chcete ve hře dosáhnout), tak stačí obětovat cca 20 minut týdně! Navštivte stránky http://hattrick.org a třeba Vás to zaujme a chytne za srdce stejně jako mě.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 16.12.2011

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 819

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Fotbalový manažer, který je v poslední době na ústupu

 1. Krabath napsal:
  Tak jsem se regnul a zkusím to. zatím se v tom začínám orientovat. Vypadá to ale dobře. Mám rád takové hry.
 2. AlesN napsal:

  Já to hraji již od roku 2007 a v práci to hrají další lidé. Je to taková nenáročná, přesto chytlavá hra 😉

 3. Rosťa napsal:

  Jakto, že jsem tohle neznal? To je ale ostuda, co? 🙂

 4. Aleš Náprstek napsal:

  @rosta Ostuda to tedy je, kdyby to byla nějaká novinka, tak neřeknu, ale taková klasika 😀

 5. Rosťa napsal:

  No, já v té době (jako ty Hattrick) začínal hrát Soccer Project a byla to taková pecka, že mě ani nenapadlo hledat nic dalšího. To až později. Hattricku jsem si všiml až dneska tady u tebe. Klub už mám, tak jsem zvědavý, jestli mě chytne podobně jako SP. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *