Google Reader brzy ukončí svou činnost, je tedy na čase začít hledat náhradu

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Není to tak dlouho, co Google oznámil, že ukončí provoz poměrně oblíbené on-line RSS čtečky jménem Google Reader. Toto rozhodnutí vzbudilo mezi uživateli velkou vlnu nevole a dokonce vznikaly i různé petice, které stejně nebyly k ničemu a k 1.7.2013 (tedy již poměrně brzy) dojde definitivně k vypnutí.

Co tedy začít používat místo Google Reader?

Jako provozovatel Kecy k věci.cz jsem si všiml (měsíčně mi z RSS čteček přijde cca 600 návštěv ;-)), že již některý uživatelé přešli na jiná řešení a proto jsem se rozhodl sepsat i tento článek, kde chci shrnout nějaké ty alternativy.

Když to vezmu z pohledu provozovatele webu, tak nejvíce uživatelů přešlo na Feedly.com. Popravdě se ani moc nedivím, jelikož Feedly umožňuje snadný přesun všeho z Google Readeru (přihlášení probíhá přes Google účet).

FeedlycomFeedly je zcela zdarma a funguje i na iOS, Android a Kindle zařízeních, stejně dobře jako na stolním pc (notebooku) a lze ho použít pomocí pluginů v Chromu i Firefoxu.

Kromě klasického sosání RSS nabízí Feedly i několik dalších funkcí, jako je možnost sociálního sdílení a čtení později funkci.

Dále jsem zaznamenal několik přístupů z Newsblur.com.

NewsBlur

NewsBlur je zdá se dosti podobný jako Feedly a též obsahuje importovací nástroj z Google Readeru. NewsBlur je opět použitelný jak na pc, tak i na iOS a Androidu.

Nevýhodou NewsBlur je, že není úplně zdarma (zdarma je pouze do 64 RSS zdrojů). Pokud by jste chtěli aplikaci využívat neomezeně, tak vás to vyjde na 24 dolarů ročně (cca 480 Kč).

Jako poslední jsem zaznamenal přístupy z Theoldreader.com.

The Old ReaderNa první pohled vypadá úvodní stránka této služby celkem hrozivě (jako z roku 123 ;-)), ale nenechte se rozhodně zmást, jelikož aplikace je to poměrně kvalitní!

Evidentně zde bylo vsazeno na jednoduchý a čistý vzhled a pokud se do aplikace přihlásíte (toto probíhá pomocí vašeho účtu na Facebooku, Googlu+, nebo pomaleji pomocí klasické registrace a následného přihlášení), tak už to vzhledově tak špatné není (viz obrázek níže ;-)).

The Old Reader 2THE OLD READER neumí přímý import jedním kliknutím z Google Readeru, ale pokud si pořídíte export souboru ve formátu OPML, tak ho do v pohodě naimportujete.

Abych nezapomněl, tak tato aplikace má slovenskou jazykovou mutaci, takže nemusíte používat jen English, či jakýkoliv jiný cizí jazyk ;-).

Z jiných zdrojů jsem zatím návštěvy nezaznamenal, přesto mi to nedalo a trochu jsem pátral po internetu, abych zjistil, jaké ještě jiné alternativy existují a našel jsem ještě tyto, co zmiňuji níže, leč jsem je nezkoušel.

A co vy, už jste přešli na nějaké jiné řešení? Jaké to je a jak jste s ním v porovnání s Google Reader spokojený?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Google Reader brzy ukončí svou činnost, je tedy na čase začít hledat náhradu

 1. Tesy napsal:
  Mi se docela dost líbí český projekt G2Reader
 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Tesy: Děkuji za upozornění, neznal jsem, tak jsem odkaz přiřadil výše do přehledu ;-).

 3. Inside napsal:
  Ještě než jsem stihnul začít Google Reader používat, tak ho ruší. Takže jsem vsadil zatím na „vlastní“ řešení, tedy na hosting jsem si instaloval TitnTiny RSS a zatím k němu přistupuji ze dvou strojů. Vše jede přes prohlížeč, takže jakákoliv platforma. Zatím Kecy k věci ve čtečce nemám, jelikož ještě dva týdny v úterý budu docházet k PC, kde moc pracovat nemusím, jen dodržovat pracovní dobu 🙂 Takže si čtu i Kecy k věci 😉 Ale od června jdeš do čtečky taky 🙂
 4. kuko61 napsal:
  Ja som sa zaradil k vacsine a presiel na Feedly 🙂
  Ked skonci Google Reader, zacnu pouzivat vlastny backend Normandy,
  takze synchronizacia medzi web a mobilnymi aplikaciami
  na roznych platformach by mala byt zachovana.
  Na offline citanie pouzivam prepojenie Feedly -> Pocket
  alebo Feedly -> Instapaper.
  O spokojnosti ci nespokojnosti sa bude dat hovorit az neskor,
  kedze zatial vyuzifa Feedly ako backend stale Google Reader.
 5. Azmodan napsal:
  Ahoj všem,
  jen jsem vám chtěl říct, že pokud sháníte náhradu za iGoogle a Google reader, tak jsme se před nějakým časem do toho všeho pustili s naším vývojovým teamem:) Vzhledem k tomu, že je projekt ve fázi programování a brzkého startupu, snažíme se zajistit financování. Předpokládané náklady na techniku, vybavení a zázemí nebudou nízké, přesto do toho chceme jít. Pokud chcete podpořit iGoogle a Google reader alternativu, můžete nám pomoci skrze startup server na adrese igg.me/at/mywebgrid/x/3573425 . Za Vaše donaty dostanete hodnotné dárky, takže to není žádné žebrání 🙂 Můžete nás také sledovat na facebooku na adrese facebook.com/igooglereplace no a nebo twitteru na: twitter.com/iGooglereplace . Naše oficiální stránka pak je mywebgrid.com 🙂 Díky a budeme se těšit 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *