Horní hranice návštěvnosti blogu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Již delší dobu si tak říkám, jaká asi může být horní hranice co se týká návštěvnosti na blogu. Je mi jasné, že blog může navštěvovat i řádově několik tisíc lidí denně, ale co může být vlastně bráno jako maximum? Kam až se dá vyšplhat s návštěvností? Když jsem hledal tak různě po internetu třeba dle Alexa.com, tak v prvních 50 pozicích v ČR není žádný blog! Zavítal jsem na Toplist.cz a ani zde jsem nenašel žádný blog na předních pozicích. S návštěvností nad 5 000 uživatelů denně jsem našel po dlouhém hledání cca 5 webů/blogů, ale zde už je těžké určit, kam přesně zařadit.

Plno blogů funguje na takzvaných auto a manuál surfech (systémy naprosto k ničemu a uměle navyšují návštěvnost), takže statistika je značně zkreslená. Je možné, že takové blogy co jsem hledal u nás existují, jen nejsou někde veřejně měřené (alespoň jsem nenašel konkrétní čísla). Co si o tom myslíte vy? Je možné na blog, třeba jako je tento můj (neberu ho za nějaký extra kvalitní, aby to někomu tak nepřišlo) dostat denně například 50 000 a více lidí denně?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 16.2.2012

Zařazeno do: Návštěvnost webu

Zobrazeno: 845

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Horní hranice návštěvnosti blogu?

  1. Krabath napsal:
    Dostat na klasický blog více jak 50 000 návštěvníků denně je asi neproveditelné. Myslím, že by se takový blog mohl vyšplhat tak maximálně na 10 000, ale to by musel nabízet i něco víc. Třeba soutěže o ceny.
  2. AlesN napsal:

    Taky si myslím, že je to skoro nemožné, ono už těch 10 000 je pěkný nášup 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *