Hrajete online hry? Chcete vydělávat hraním? I toto už prý jde, ale ….!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Nedávno jsem narazil (nezkoušel a ani nehrál!) na údajně první prohlížečovou hru z takzvané MMOG kategorie (neboli Massively multiplayer online game, což česky mnohouživatelská online hra), díky které jde údajně vydělat peníze. Což o to, na první pohled to zní jistě lákavě, ale pokud se nad tím člověk trochu zamyslí, tak si asi tak řekne, kdo by mi vlastně za skoro nic (vlastně to, že si budu hrát a trávit čas tím, co mě baví) dával peníze?

Odpověď je jednoduchá, nikdo! Jak už to tak bývá, za vším je vždy nějaký háček a rozhodně to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá ;-). Abych byl konkrétní, tak se jedná o hru, která se jmenuje My Lands: black gem hunting, což je válečně-ekonomická strategie v režimu reálného času, kde spolupracujete s tisíci hráči v reálném čase, rozvijete své město, obchodujete, vytváříte aliance a vedete války.

Můžete si vybrat mezi bojovým a hornickým serverem. Hra běží celkem ve třinácti jazykových mutací. Až sem by to vypadalo celkem normálně, ale jak je to tedy s tím vyděláváním peněz? Ze začátku dostanete takzvané promo období, po jehož uplynutí (nějak se mi nepodařilo nikde vyčíst, jak dlouho vlastně trvá) se musíte rozhodnout, jestli chcete hrát o reálné peníze.

Pokud ano, tak než si vůbec něco vyděláte (jestli vůbec někdy něco), tak musíte zaplatit (pravidelné měsíční předplatné!) ;-). Tomu já říkám dobrý kauf :-). Trošičku mi to připomíná takové letadélko, nebo MLM systémek. Provozovatel hry (původem je hra z Ruska, proto jsou i takové trochu divoké překlady v celé hře ;-)) na tom nebude nikdy škodný a část peněz nechá přelévat různě mezi uživateli (hráči). Obchodní model super, pro hráče už tolik ne.

My Lands – první online strategie s vyvedením peněz

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

7 komentářů k: Hrajete online hry? Chcete vydělávat hraním? I toto už prý jde, ale ….!

 1. kanter napsal:
  ja sa iba divím aké je veľké množstvo ľudí, ktorí si platia za rôzne online hry, napríklad hrať WOW na rôznych oficiálnych serverov stojí slušne peniaze, a poznám aj dosť veľkú komunitu, ktorá investuje do hier typu Travian, kde ak chcete byť najlepší tak si treba priplatiť
 2. Krabath napsal:
  Musím tak napůl souhlasit s kanterem. Souhlasím s ním v tom, že se divím, jak lidé si ve hrách jako je „Travian“ a podobné (sám nějaké hraji) platí za to, aby měli trochu lepší výbavu atd. Reklamy sice říkají, že online hry zdarma, ale pravda je vesměs jiná. naopak chápu lidi, kteří si platí měsíční poplatek třeba u WoW, tam je to něco jiného.
 3. Duff napsal:
  každá F2P (free to play) hra ve které jsou mikroplatby se postupem času stane P2W (pay to win).. třeba world of tanks, tam se to drží dlouho, ale ke konci vývojových řetězců buď za vyhranou bitvu nic nevyděláte nebo dokonce proděláte,protože náklady na tank jsou příliš vysoké, pokud si ovšem nezaplatíte premium, to máte dvojnásobné výdělky..
 4. Dominik napsal:
  Chcete hry na steam ? 😀 Zadarmo? 😀 Tady stačí hrát hry, plnit achievementy nebo plnit jejich stupidní reklamy, za to dostanete body a pak si vyberete hru jakou chcete! 🙂 Dejte tomu šanci : tremorgames.com
 5. qakk napsal:
  Je to o „skillu“ a taky o rozumné strategii – jasan, že když budete chtít být top na serveru, tak si moc nevyděláte, protože ČP ve hře utratíte a nebudete mít ani prostředky (mám na mysli zlato) na jejich nákup ingame. A pravda, musíte si zaplatit předplatný, ale za 2 měsíce hraní můžete splnit ukol, kde předplatné dostanete na rok zdarma – a takových úkolů je víc, takže je to fakt jenom o skillu 🙂
 6. Renata napsal:
  @Dominik: Dřív jsem hrála dost hry, ale teď už není čas 😀 , snažím se obchodovat na netu, abych měla nějaký ten peníz. 😀 Obchoduji jakoby na burze no, s bináními opcemi. Koho by zajímalo tak se podívejte sem opcebinarni.com , mají to tu hezky rozebraný pro začátečniky, dost mi to pomohlo.
 7. ErikB napsal:
  Hraji rád hry, ale spíše než klasické hry, hraji hry hazardní. Jako je například poker, nebo online hrací automaty. Mám rád ten adrenalin, ale také si rád zahraju nějakou tu střílečku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *