Jak dostat svůj avatar do komentářů?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Poslední dobou se mi celkem často stává, že mi přijde přes kontaktní formulář zde na Kecy k věci.cz dotaz, jak to má uživatel udělat, aby se mu zobrazil u jeho komentáře obrázek (avatar), jako to mám například já, ale i plno dalších uživatelů? Proto mě napadlo, že než každému odepisovat (i když mi to nevadí), tak bude lepší, když sepíšu krátký návod, jak to udělat.

Tento návod ušetří jak můj čas, tak i čas tazatele a myslím, že podle návodu to zprovoznit zvládne opravdu každý. Základem je navštívit stránky, které najdete na adrese https://cs.gravatar.com. Gravatar je automaticky propojen s mnoha weby, to můžete vidět i napravo dole na jejich stránce, ale zpět k tomu nastavení.

Pokud jste se dostali na stránky Gravataru, tak postupujte podle obrázku níže, tedy vyplňte svou emailovou adresu (pokud jich máte víc, tak buď můžete později přidat k vašemu účtu další emaily, které budete chtít používat, nebo při komentování používat jen tu jednu nastavenou (z registrace), jinak to nebude fungovat, jelikož je to vázané právě na email ;-).

GravatarPo zadání emailu a kliknutí na Get Your Gravatar se vám zobrazí tato zpráva, viz níže.

Gravatar 2Pokud by vám náhodou nic nepřišlo, doporučuji zkontrolovat i spam schránku, jelikož se občas stane, že i tam email spadne a rozhodně se ho nemusíte bát otevřít ;-). Po kliknutí na potvrzující odkaz v emailu se vám zobrazí viz další obrázek níže.

Gravatar 3Nezapomeňte si ověřit vámi zadané uživatelské jméno, jestli již není nikým obsazeno (nepustilo by vás to stejně dál) a odsouhlasit podmínky. Jinak si myslím, že je zde vše celkem jasné a každý bude vědět co dělat a registraci bez problémů dokončí. Jo, ještě jedna věc mě napadla a to, nepodceňte sílu vašeho hesla ;-).

Gravatar 4Jak můžete vidět na obrázku výše, tak takto bude vypadat vaše dokončená registrace (samozřejmě s jiným uživatelským jménem ;-)). Jak můžete vidět v první větě, tak tam najdete modrý odkaz na přidání dalšího emailu k tomuto účtu. Když na to kliknete, tak se vám zobrazí toto, viz níže obrázek.

Gravatar 5Přidání samotného obrázku vypadá jako na obrázku níže. Tam si myslím, že je vše naprosto jasné.

Gravatar 6Pokud si zvolíte jakoukoliv možnost a jakýkoliv obrázek, tak ten budete mít možnost ještě upravit v dalším kroku. Náhledy najdete opět níže ;-).

Gravatar 7

Gravatar 8

Gravatar 9Tak a to je celé kouzlo obrázku (avataru) u komentářů. Doufám, že toto jednoduché shrnutí, jak na to někomu v budoucnu pomůže a objeví se tak více obrázků u komentářů napříč internetem ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 22.11.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 852

Štítky:

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Jak dostat svůj avatar do komentářů?

 1. Michal Kubátko napsal:
  Díky za užitečný článek. Přesně toto jsem hledal.
 2. Rosťa napsal:
  Zkušenost s pluginem User Photo náhodou nemáš? Potřeboval bych s ním trochu poradit. Gavatar používat nechci.
 3. Aleš Náprstek napsal:

  @Rosťa: S tímto pluginem žádnou zkušenost nemá, jelikož dávám přednost Gravataru a nehodlám řešit někým ukradnuté a nahrané fotky ke mě na web.

  Nicméně, třeba bych ti s ním poradil i tak, když mi napíšeš co přesně potřebuješ ;-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *