Jak jednoduše dostat Widget na stránku, nebo do příspěvku pomocí Shortcode ve WordPressu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Každý, kdo používá nějaké ty WordPress pluginy se může, nebo již mohl dostat do situace, kdy by se mu velice hodilo Widget zobrazit spíše na stránce, nebo v příspěvku, než v postranním panelu (takzvaném sidebaru) a nevěděl o tom, že něco takového vůbec jde.

I já toto již několikrát využil a proto mě napadlo sepsat tento jednoduchý návod, který by se mohl hodit i někomu dalšímu ;-).

Ještě, než si ukážeme jak na to, tak se můžete podívat na reálnou ukázku použití Widgetu  pomocí Shortcode na stránce přímo zde, na Kecy k věci.cz a to konkrétně na přihlašovací a registrační formulář na stránce jménem Můj profil.

Tak a teď si povíme, jak to vlastně funguje a co se musí udělat. Základem je použít nějaký vhodný plugin, který nám Widget přemění na Shortcode. Existuje jich více, ale já osobně používám plugin jménem amr shortcode any widget, který si můžete stáhnout zde: amr shortcode any widget (345)

Plugin stačí stáhnout, nahrát na FTP a aktivovat. Není ho potřeba nějak nastavovat! Pak jděte v administraci do záložky Vzhled —> Widgety a tam se vám v pravém postranním panelu zobrazí úplně dole další box se jménem Shortcodes, jako na obrázku níže.

WidgetyTento box si rozklikněte a přetáhněte do něj jakýkoliv Widget, který budete chtít někde zobrazit. Tímto jednoduchým úkonem změníte Widget na Shortcode.

Widgety 2Shortcode na stránku, nebo do příspěvku vložíte jednoduchým zápisem, který můžete vidět níže na obrázku, pouze mnou ukázkové jménovašehowidgetu nahradíte vaším skutečným jménem Widgetu ;-).

Widgety 4Jak sami tedy můžete vidět, není to nic těžkého, ani žádná velká věda. Takto jednoduše můžete vložit cokoliv kamkoliv a funguje to naprosto bezvadně ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 25.4.2013

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 1403

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

9 komentářů k: Jak jednoduše dostat Widget na stránku, nebo do příspěvku pomocí Shortcode ve WordPressu?

 1. Marek L. napsal:
  Dá sa to priamo implementovať aj cez kód, menšou úpravou ale plugin je praktickejší.
 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Marek L.: Je to přesně jak říkáš, akorát mnoho lidí neví, nebo raději do kódu nezasahuje a proto jsem zde popsal ten jednodušší způsob.

 3. Krabath napsal:
  Ahoj Aleši, jde tam takto dát třeba i rubrika??
 4. Aleš Náprstek napsal:

  @Krabath: Ahoj Tome, myslíš přímo pouze nějakou konkrétní rubriku a nebo všechny rubriky? Vypsat jde cokoliv, ale kdyby si chtěl jen možnost první, tedy jen nějakou určitou rubriku, bude to vyžadovat nějakou další drobnou úpravu.

 5. cavalier napsal:
  Páčia sa mi tvoje články, sú jednoducho písané takže ich pochopí aj úplny začiatočník.
 6. Aleš Náprstek napsal:

  @cavalier: Děkuji za pochvalu, přesně tak se je snažím tvořit, jinak by podle mě byly naprosto k ničemu 😉

 7. Inside napsal:
  Dobrá práce. Zrovna jsem řešil, jak do některých článků vložit widget, který jinde nepotřebuji a lézt do kódu se mi opravdu moc nechtělo. Opět jsi mi ušetřil hodně času s hledáním. Jen každý další plugin je další nárok na RAM serveru webu.
 8. Aleš Náprstek napsal:

  @Inside: Jsem rád, že článek pomohl 😉

  Je pravda, že každý další plugin přidává na náročnosti webu, ale na druhou stranu, webhostingy dnes snesou jinou zátěž, než před pár lety zpět, tak proč je nevyužít na 100%, když si to člověk platí :-).

 9. Syky napsal:
  Já velice pěkně děkuji! Už jsem se děsil, jak dostanu widget na stránku a ono to jde tak krásně! Jsem dojat, děkuji :-))

  Syky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *