Jak jsem hledal dopravce pro e-shop

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jelikož se příprava e-shopu mé matky blíží pomalu a jistě ke konci, bylo na čase se poohlédnout po dopravci. Kdyby záleželo pouze na mě, volil bych podle svých zkušeností a naprostý monopol v doručování by měla Česká pošta. S tou mám totiž nejlepší zkušenosti a hlavně mi u ní vyhovuje to, že pokud nejsem doma, mohu si zásilku vyzvednout na Poště, což u jiných dopravců není možné a musí se doslova člověk podřídit jim, což mě osobně nevyhovuje.

I přes občasné mediální proti kampaně je dle mého názoru Česká pošta nejlepší a z vlastní zkušenosti vím, jak se zachází s zásilkami i jinde a mohu vám říct, že je to všude naprosto stejné, jen se o tom nikde moc nemluví. Přesto jsem chtěl, aby si zákazníci e-shopu mohly sami vybrat z většího množství dopravců dle jejich libosti. Oslovil jsem tedy kromě Pošty i PPL a DPD. Pošta a DPD reagovali velmi pružně a odpověděli téměř během chvilky a zaslali mi veškeré náležitosti ohledně svozu atd. na email.

PPL? Asi mají hodně zákazníků a do dneška nic nedorazilo od nich. Tím u mě mají dveře zavřené a dál je řešit nehodlám. Když jsem porovnal nabídky a možnosti, opět vyhrála Česká pošta, tak jsem se nakonec přeci jenom rozhodl, že se uskuteční můj prvotní záměr. E-shop bude nabízet doručení pouze přes Českou poštu a i když to případně může odradit nějaké zákazníky, přesto to risknu. Tak ona celková koncepce e-shopu je stavěna na tom, že to nebude žádný charitativní ústav, který bude na prvních pozicích na zbozi.cz a heureka.cz.

Tudíž, nehodlám cílit na ty největší socky, co jsou schopní kvůli rozdílu jedné koruny nakoupit třeba na Maledivách a proto si myslím, že koho e-shop, zboží a nabízené služby zaujmou, nebude řešit, kdo mu zásilku dopraví. A navíc e-shop bude sloužit i jako možnost zamluvení (objednání) pro stávající zákazníky z blízkého okolí, co navštěvují kamennou prodejnu. Docela by mě zajímalo, jaké máte vy zkušenosti s jednotlivými dopravci a proto budu rád, když se vyjádříte do komentářů.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 20.4.2012

Zařazeno do: E-shopy

Zobrazeno: 1433

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Jak jsem hledal dopravce pro e-shop

  1. Hana Bížová napsal:
    Velmi dobrou zkušenost mám s dopravcem IN TIME. Osobní přístup, nízké ceny, spolehlivost srovnatelná z mé zkušenosti s DPD.
  2. Hana Bížová napsal:
    Mrzí mě, že s odstupem jednoho roku musím svou předchozí zkušenost se společností INTIME popřít. Zásilky nejen, že nebyly doručeny včas, ale především chování obchodního zástupce mě přesvědčilo, že s touto firmou již nadále nebudu spolupracovat. Místo omluvy nebo přinejmenším náznaku porozumění jsem se dočkala odpovědi: „A co mám jako dělat? Mám snad jet a přivézt jim ten balíček sám?“ Myslím, že ani firemní problémy nemohou být u profesionála důvodem k takovému selhání. Problém se bohužel netýkal pouze jediného člověka. Na druhou stranu měla firma spoustu obětavých řidičů a občas člověk narazil i na někoho rozumného v kanceláři. To ale až po pátrání „na vlastní pěst“…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *