Jak jsem ušetřil více jak 7 000 Kč za rozkládací pohovku

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Do nového bytu hledáme s přítelkyní nějakou vhodnou rozkládací pohovku, která by měla splňovat určitá kritéria. Délka pohovky musí být maximálně 200 cm, být pohodlná na sezení a po rozložení by mělo být lůžko alespoň 130 x 190 cm (aby bylo možné krátkodobé přespání pro dvě osoby na ní).

Vzhledem k tomu, že obývák máme červeno bíle laděn, tak by se sem hodila nějaká tmavší barva pohovky (nejideálněji černá, v horším případě šedá či hnědá) a preferujeme příjemnou látku na omak (žádnou kůži, ani koženku, jelikož se v létě nehodlám lepit ;-)). Na nákup pohovky jsme si vyčlenili sumu 10 000 Kč (je to strop, kde je počítáno i s přepravou a vynáškou až do bytu). Nepotřebujeme nic, co bude hogo fogo, ale jde nám hlavně o trochu té kvality, aby pohovka nějaký ten pátek pohodlně sloužila.

Hledali jsme nejprve na internetu, takže jsme navštívili postupně stránky Ikei, Aska, Sconta, Spectrumu, Jeny, XXXLutzu, Kiku, Jamallu, Moebelixu, Paulu a další stránky, na které si už teď honem nevzpomenu. Plán byl naprosto jednoduchý, prohlédnout, vybrat, zajet se na výrobek podívat osobně (a tak si ho trochu osahat a vyzkoušet, jelikož takovouhle věc bych jen podle stručného popisku a pár fotek nekoupil).

Nakonec se nám nejvíce líbila jedna pohovka z Asko nábytku a to nejen vzhledově a rozměrově, ale i proto, že tam zrovna probíhá akce k oslavě 22 let na trhu, tak mají 22% slevy. Rozjeli jsme se tam tedy podívat. V obchodě jsme našli pohovku, posadili se na ní a paráda, měkoučká a příjemná. Průšvih nastal v okamžik, kdy jsme se opřeli, jelikož se začali linout všelijaké zvuky a popravdě jsem čekal, že si pohovku brzy vyzkoušíme i v rozloženém stavu :-D.

Nedalo mi to a začal jsem více zkoumat konstrukci pohovky, abych zjistil, s čím že to máme do činění. Když jsem nahlédl za nepatrně odtrženou látku na zadní straně, tak jsem se přestal okamžitě divit. Dřevěné lamelky slabší jak můj malíček na ruce nejsou zrovna záruka stability a to se po rozložení na tomto má prosím i ležet! Pokud podobné pohovky nejsou pouze dětské (nikde to neuvádí), tak absolutně nemohou vydržet víc jak rok.

Před slevou tato pohovka stála cca 7 000 Kč, po slevě něco málo přes 5 000 Kč. Kdyby nebyla v akci, v životě bych se o takovou pohovku ani nezajímal, jelikož si myslím, že za 7 000 Kč už by se mělo dát v dnešní době koupit něco kloudného a mám k tomu velký důvod (jsem původně vyučený truhlář-nábytkář). Takže mě napadlo, že buď někdo kecal ohledně původní slevy a nebo evidentně nabízí šunt. Sice jsem projel benzín, ale lepší vyhodit 200 Kč, než víc jak 7 000 Kč za nekvalitní věc, která se brzy rozpadne ;-).

Nicméně, nakonec jsme se poohlédli mimo nábytkové giganty, kde jsme nalezli přesně to, co jsme hledali a jsme spokojený. Celkové náklady na pohovku i s dopravou a vynáškou byly 8 560 Kč. Máme kvalitní rozkládací pohovku, která něco vydrží a člověk se na ní nemusí bát sednout trochu prudčeji ;-).

A co vy, jaké máte zkušenosti s akčními, ale i neakčními nákupy jakéhokoliv nábytku?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 1.10.2012

Zařazeno do: Bydlení

Zobrazeno: 957

Štítky: , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Jak jsem ušetřil více jak 7 000 Kč za rozkládací pohovku

  1. Libor napsal:
    Ahoj. Při nákupu nábytku se nejraději podívám do více obchodů, obchodním domů i obchůdků. Člověk musí vědět, k čemu bude daný kus nábytku sloužit a kolik toho musí vydržet, třeba i to hopsání po přítelkyni, aby nemusel po roce pohovku vyhazovat nebo aby nemusel začít chodit rýsovat buchty do posilky bo pohovka ten kynoucí a hopsající pupík už prostě nezvládá 🙂 Slevy jsou fajn, ale člověk by neměl kupovat pohovku jen proto, že na ni zrovna někdo dává slevu. Já preferuji kvalitu a raději si připlatím, popřípadě i pošetřím než abych po roce lomil rukama a lamentoval, že to nic nevydrželo.
  2. AlesN napsal:

    U nás nakonec vyhrála masivní (140 Kg vážící) rozkládací pohovka, která by měla něco vydržet. Omrkli jsme snad 20 obchodů a nakonec jsme zvolili 240 cm dlouhou s lenoškou. Po rozložení má šířku postele 140×200 cm, což si myslím, že na občasné přespání dvou lidí bohatě stačí. Pohovku jsem sehnal v menším obchůdku zabývající se prodejem a výrobou nábytku na zakázku a tato byla jako výprodejový kousek, přesto nebyla vystavena a nikdo cizí na ní tudíž nedřepákoval :-). Za cca 8 600 si myslím, že to byl dobrý kauf. Kdybych jí neobjevil, tak jsem byl rozhodnut nekoukat na peníze a koupit něco dražšího, než ty levné šunty, co nabízí v každém obchodě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *