Jak nainstalovat phpBB 3.0.10 v češtině

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jak už jsem zde včera psal, rozhodl jsem se udělat malý pokus a rozjet vlastní diskuzní fórum a k této příležitosti sepsat několik článků, které budou sloužit jako návod pro ostatní, kteří též touží po svém vlastním internetovém fóru. Já jsem si vybral pro své fórum systém phpBB a dnes tu mám tedy první článek. Začnu tím, že popíšu jak phpBB vlastně nainstalovat. Takže si připravte doménu, hosting s databází a instalační soubory phpBB.

Pokud nemáte instalační soubory phpBB, můžete si je stáhnout zde: phpBB verze 3.0.10 v češtině (263)

1) Staženou instalaci phpBB rozbalte (například pomocí Total Commanderu) a nahrajte na vaše FTP. Pokud nevíte jak na to, můžete se mrknout na můj starší popis instalace WordPressu, tam je přiložený i obrázek jak tento postup vypadá, abych se tu neopakoval. Konkrétně se jedná o bod 2 a 3.

2) Po nahrání souboru si zadejte do adresního řádku vyhledávače adresu vaší stránky a objeví se vám tento první instalační krok viz. obrázek.

instalace phpBB 1Zde klikněte na záložku „INSTALOVAT„, najdete jí vlevo nahoře a objeví se vám na obrazovce toto viz. obrázek.

instalace phpBB 2Zde nic neděláte, pouze kliknete dole na tlačítko „Pokračovat na další krok„.

3) V dalším kroku se vám objeví Instalační kompatibilita viz. obrázek níže.

instalace phpBB 3Zde nic nenastavujete. Toto je přehled nastavení vašeho hostingu a aby mohla být instalace phpBB úspěšně dokončena, mělo by to i u vás vypadat podobně jako je tomu na obrázku. Na další krok se dostanete kliknutím na „Začít instalaci„.

4) V tomto bodě se již dostáváme k nastavení databáze a na monitoru se vám zobrazí toto viz. obrázek.

instalace phpBB 4Zde si vyberete název vaší databáze (nejčastěji to je MySQL), vyplníte databázový server, název databáze, uživatelské jméno databáze a heslo databáze. Port databázového serveru nechte prázdný, to by musel vyžadovat přímo váš hosting. Já se s tím osobně nesetkal, že bych to musel někdy někde vyplňovat. Předponu tabulek v databázi nechte tak, jak je již vyplněná automaticky. Jakmile máte vše správně vyplněné, klikněte na „Pokračovat na další krok„. Pokud jste máte vše vyplněno správně, musí se vám objevit toto viz. obrázek níže.

instalace phpBB 5Pokud tomu tak není, máte někde chybu a musíte opravit přihlašovací údaje k databázi. Jakmile se vám zobrazí tento obrázek, pokračujte kliknutí na „Pokračovat na další krok„.

5) V tomto kroku se dostáváme k tomu nejhlavnějšímu a to je, nastavení administrátora fóra viz. obrázek níže.

instalace phpBB 6Zde snad nic popisovat nemusím a každému je jasné, co zde má udělat. Po vyplnění opět klikneme na „Pokračovat na další krok„. Zobrazí se vám toto viz. obrázek níže.

instalace phpBB 7A pokračujeme dále kliknutím opět na „Pokračovat na další krok“ a objeví se vám informace o vytvoření konfiguračního souboru viz. obrázek níže.

instalace phpBB 8Opět nic neděláme a jen klikneme na „Pokračovat na další krok„.

6) Dalším krokem je nastavení emailu a SMTP serveru viz. obrázek níže.

instalace phpBB 9Toto nastavení je spíše pro zkušený uživatele, kteří vědí co a jak. Pokud nechcete využívat a nebo nemáte SMTP klienta, tak doporučuji nic neměnit a o e-maily se bude starat interní poštovní server. Opět klikneme na „Pokračovat na další krok„. Tím se vám ukáže toto viz. obrázek níže.

instalace phpBB 10Zde máte pouze informaci o tom, že byli vytvořeny tabulky ve vaší databázi a naplněny základními údaji. Nic neděláte a opět kliknete pouze na „Pokračovat na další krok“ a tím je instalace hotová, o čemž vás bude phpBB informovat na další stránce, která bude vypadat takto viz. obrázek.

instalace phpBB 11Pro úplnou funkčnost musíte jít opět na vaše FTP a odstranit složku install, tuto informaci můžete vidět i na obrázku. Pokud vás zajímá, jak vypadá úvodní stránka po instalaci, tak se mrkněte na obrázek níže.

instalace phpBB 12Vaše administrace phpBB po nainstalování bude vypadat viz. obrázek níže.

instalace phpBB 13

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 18.3.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 10343

Štítky: , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Jak nainstalovat phpBB 3.0.10 v češtině

  1. Whispere napsal:
    Ta velikost databáze je dost velká na to, že to je čistá instalace. Normální čistá instalace zabere cca 380 kB.
  2. AlesN napsal:

    Tak to netuším co je v tom za mršinu nainstalovanou, že tak narostla databáze. Instalační balíček pochází z phpbb.cz a není mnou nijak modifikovaná. Ani to neumím, aby to zůstalo funkční :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *