Jak nainstalovat WordPress

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Ještě než začnu na blog postupně dávat další a další věci týkající se WordPressu, chci, aby tu byl jako první návod, jak tento redakční systém vůbec nainstalovat. Přeci jenom ne každý musí být tak zdatný, aby ho nainstaloval bez mrknutí oka. Proto doufám, že tento můj návod se někomu bude aspoň trochu hodit.

 1. Nejprve si musíte stáhnout instalaci WordPressu k sobě do počítače, pokud ještě nemáte, nevadí, stáhnout můžete zde: http://cs.wordpress.org/
 2. Instalační balíček je ve formátu .zip a proto ho musíte nejprve rozbalit. Já osobně používám  program Total Commander, který je vidět i na obrázku.
  rozbalení souborů
 3. Rozbalenou instalaci nahrajte na vaše FTP, průběh bude podobný viz. obrázek
  nahrávání na ftp
 4. Po nahrání souboru si zadejte do adresního řádku vyhledávače adresu vaší stránky a objeví se vám tento první instalační krok viz. obrázek. Vytvoření config souboruNic zde neděláte a pouze klikněte na „Vytvořit konfigurační soubor„. Aby vám bylo jasné, co se děje, tak tímto se vytvoří váš soubor wp-config.php (ten je důležitý, jelikož v něm jsou později uložené informace o napojení na vaší databázi, bez které by web nefungoval)
 5. Následně se vám objeví tato stránka, opět viz. obrázek a zde opět nic neděláte, jen klikněte na „Lets go!„. krok před databází V rychlosti shrnu o co se zde jedná. WordPress vás upozorňuje, že si bude potřeba připravit údaje o vaší databázi. Takže, pokud databázi ještě nemáte zřízenou, tak honem to napravit!
 6. V dalším kroku na vás vyskočí tato stránka viz. obrázek, kde je nutné vyplnit údaje o vaší databázi. Takže vyplnit a kliknout na „Submit„.připojení k databazi Zde je to celkem jasné si myslím co kam zadat. Jediné, kde může nastat změna je u „Database Host„. Na většině hostingů můžete ponechat localhost, pokud to hosting nevyžaduje jinak, jako třeba u Wedosu, kde místo localhost zadáte například wm14.wedos.net. Každý hosting to má jinak udělané, proto doporučuji mrknout do jejich znalostní báze, kde tyto informace na 100% naleznete.
 7. Pokud jste vyplnili vše tak, jak mělo být a došlo k navázání spojení s databází, tak se vám musí objevit tato stránka viz. obrázek a klikněte na „Run the install„. Cokoliv jiného na vás vyskočí je špatně a někde máte chybu!po vytvoření spojení s databází
 8. Jestliže jste úspěšně došli až k tomuto bodu číslo 8, máte to nejhorší již za sebou a s 99% instalaci hotovou. Po předchozím kroku se vám objeví tato stránka viz. obrázek, kde vyplníte údaje jako je název webu, uživatelské jméno, heslo a váš email (zde doporučuji neudělat chybu!), kam vám v budoucnu budou chodit veškeré informace o webu (samozřejmě podle toho, co si a jak později nastavíte). Takže vyplňte a jakmile vše budete mít, klikněte na „Instalovat WordPress„.úspěšné připojení k databaziNa zadaný email vám přijdou informace o vámi zvoleném heslu a jménu.
 9. Posledním krokem instalace vypadá viz. obrázek. Zde si myslím je vše jasné a klikněte pouze na tlačítko „Přihlásit se„.vyplněné přihlašovací údaje
 10. Po kliknutí na přihlásit se, se vám objeví přihlášení k vašemu webu, viz. obrázek. Zde zadáte uživatelské jméno a heslo a opět klikněte na tlačítko „Přihlásit se„.přihlášení k webu
 11. Instalaci máte kompletní a již můžete začít tvořit obsah, ještě přiložím dva poslední obrázky a to, jak vypadá administrace WordPressu po instalaci a stránky jako takové.administrace po instalaci
  Testovací stránka na WordPressu  A na konec nezbývá nic jiného, než vám popřát úspěšnou tvorbu a plno návštěvníků na stránkách 😉
Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 3.3.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 3339

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Jak nainstalovat WordPress

 1. Powerack napsal:
  Zdravím,

  Tohle sice není přímo k tématu, ale forum mi odmítá zveřejnit post.

  Pokud by jsi byl tak hodnej a podíval se mi, jak upravit šablonu shiword pro wordpress, aby místo obrázku v headeru bylo možný vložit banner, byl bych fakt rád. Už s tím bojuju pěknou řádku dní a stále se nedaří. Nainstaloval jsem si Ad injection, jak tu bylo někde na stránkách a stále se s tím peru.

  Dal jsem na rady v tvých příspěvcích a během pár dní se stěhuju od arogantních pipni.cz k Wedosu, kde je podpora na úrovni a nedostáváš odpověď (ještě k tomu stručnou a rozhodně ne k věci) až druhý den večer.

  Dál bych se rád zeptal jak na ty výdělky. Affiliate od Wedosu sice vypadá hezky, ale pochybuju, že přivedu dostatečný množstvý zákazníků nebo i jen prokliků, abych vydělal 500 za měsic, dva… Další věci, jako prodej reklamní plochy, bych taky rád vyzkoušel, ale díky tý šabloně to tam nedostanu a jiný se mi moc nelíbí.

  Budování zpětných odkazů mi taky moc nejde a návštěvnost mám někde u 5 – 10 lidí denně (vlastní přístupy nepočítám, těch je o hodně víc, protože na webu stále pracuju). Vlastně jediný odkazy, který kde mám, jsou na skype a v podpisech u mailů.

  No, mrkni na tohle a poraď, co dál.

  Web je zde: powerack.cz (snad nebude zrovna ve fázi přesunu).

  Díky předem.

 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Pwr: O víkendu budu mít trochu víc času, tak se mrknu na web a dám vědět a odpovím na zbytek dotazů ;-).

 3. Tomas napsal:
  Po delší době jsme potřeboval nainstalovat WP, takže takový podrobný článek přišel vhod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *