Jak přidat ke každému článku box autora s kontakty?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera jsem zde na Kecy k věci.cz provedl pár změn a jedna z nich byla, že jsem pod každý článek přidal box, ve kterém je něco málo o autorovi článku (zatím jsem všude jen já :-)) i s kontakty na různé sociální sítě atd.. Je vidět, že se tato změna celkem líbí, jelikož mi přišly již dva emaily, ve kterých se mě odesílatelé ptaly, jak jsem to udělal a co je to za plugin.

O nasazení podobné věcičky jsem uvažoval již delší dobu, jen jsem se k tomu pořád nemohl nějak dokopat a dnes jsem rád, že jsem tak učinil, jelikož mě díky tomu může každý lépe kontaktovat. Na oba emaily jsem již odpověděl a při tom mě napadlo, že bych o tom mohl vlastně napsat článek, že by se to třeba mohlo hodit nakonec více lidem, než jen těm, co mě oslovily.

Šablona, kterou zde momentálně používám sice podobnou funkci uměla, ale byl to opravdu jen takový strohý boxík, který nic moc neuměl a popravdě to vypadalo i celkem hrozně. Tuto část jsem proto z kódu šablony odstranil a raději sáhl po pluginu jménem Social Author Bio, který si můžete případně stáhnout rovnou zde: Social Author Bio (94)

Stažený plugin si nahrajte na vaše FTP a aktivujte ho. V administraci vašich stránek vám přibude na pravé straně záložka jménem Social Author Bio a jako první si budete muset rozkliknout podsložku jménem General (což je hlavní nastavení pluginu) jejíž obsah můžete vidět níže na obrázku ;-).

Social Author BioJak už podle obrázku můžete vidět, nastavení není nijak těžké a defakto si jen zvolíte, kde se má box zobrazovat, komu bude sloužit (zde zadáte nejspíše stejně jako já Author, jinak není problém tuto věc přiřadit i pouhému návštěvníkovi, ale popravdě netuším, k čemu by mu to bylo dobré, když nepublikuje :-)) a zatrhnout, jaké kontakty budete chtít zobrazovat.

Abych nezapomněl, tak jste si možná všimli na obrázku zaškrtnutého Enable u Google authorship (rich snippets). Plugin by měl údajně umět ve spolupráci s dobře vyplněným Google+ přiřadit autorství článku i do vyhledávání (po přeindexování Googlem). Jestli toto funguje vám nepovím, za více jak 24 hodin od nasazení jsem nic nepoznal, ale mám to zatržené i tak :-).

Pak budete muset jít na záložku Uživatelé —> Profil a tam nově dole objevíte pasáž, která se jmenuje Social Author information, která bude vypadat nějak takto, jako na obrázku níže (záleží na tom, co všechno si v předešlém kroku naklikáte ;-)).

Social Author Bio 2Jak můžete vidět na obrázku, nebo pak přímo ve vaší administraci, tak kontakty mají vždy předvyplněnou část adresy, takže stačí jen doplnit vše za lomítkem.

Pro lepší pochopení se podívejte na obrázek níže. Červeně jsem na něm označil, co použijete z URL adresy (u všeho je to podobné, jen si doplně ten svůj tvar, ať pak nefiguruji v kontaktech u někoho cizího! :-)) a zeleně jsem přeškrtl to, co je již automaticky z adresy přednastavené ;-).

Social Author Bio 3Po vyplnění a uložení kontaktů máte hotovo (výsledek můžete vidět přímo pod tímto, nebo jakýmkoliv jiným článkem zde na Kecy k věci).

Nezapomeňte si pak zkusit raději proklikat odkazy pod boxem, jestli je máte opravdu dobře vyplněné a směřují tam, kam by měli. Myslím si, že je lepší dvakrát zkontrolovat, než to mít na stránkách nefunkční ;-).

Kdyby vám nevyhovoval přednastavený vzhled, šířka, či cokoliv okolo boxu, tak si ho sami můžete pomocí CSS stylů upravit v záložce Social Author Bio —> Advanced HTML/Style.

V tom Advanced HTML/Style vám doporučím upravit (počeštit) tuto zvýrazněnou část kódu v citaci:

<div id=“author-bio-box“>%avatar%<span>%prefix% %name% (<a href=“%author_link%“>%post_count% Posts</a>)</span><p>%author_desc%</p><div>%socials%</div></div><br/>

Tento kód najdete pod nadpisem Edit HTML for Social Author Bio.

Kdyby jste si neupravili (nepočeštili) tučně zvýrazněnou část, tak se vám v boxu vedle jména (přezdívky) autora bude objevovat například 8 Posts, místo napsal 8 článků! Úprava je jednoduchá, stačí nahradit třeba takto:

<div id=“author-bio-box“>%avatar%<span>%prefix% %name% (<a href=“%author_link%“>Napsal %post_count% článků</a>)</span><p>%author_desc%</p><div>%socials%</div></div><br/>

Kdyby náhodou i přes tento můj návod nebylo cokoliv jasné, tak se na mě můžete obrátit, rád pomohu a poradím ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Jak přidat ke každému článku box autora s kontakty?

 1. Dandark napsal:
  Zajímavý plugin, díky. Staženo, instalováno a jdu si vyplnit údaje. 😀
  Vypadá to stokrát lépe než to co mám.
 2. Aleš Náprstek napsal:

  @Dandark: Není zač a ať dobře poslouží 😉

 3. Krabath napsal:
  Mě už služí, právě díky Alešovi. 🙂
 4. cavalier napsal:
  Dobrý článok, asi aj ja skúsim nahodit ten plugin na WP. Pomaličky sa asi pripravuješ aby mohol písať články na tvoj blog aj niekto iný 🙂
 5. Aleš Náprstek napsal:

  @cavalier: Přesně tak, chci a už je to defakto možné (stačí mě jen kontaktovat) nabídnout možnost zde publikovat i jiným autorům. Samozřejmě za určitých podmínek, jako, že článek musí být přínosný hlavně pro návštěvníky. Žádné laciné PR slinty se sem nikdy nedostanou.

  Více informací o tom je i zde:http://kecykveci.cz/mam-clanek/

 6. Ohněta napsal:
  Díky za tip a návod k nastavení. Přesně tohle jsem hledal 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *