Jak rychle mClick.cz začal, tak ještě rychleji skončil. Je to již nadobro?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Se smělými plány odstartoval 12.11.2012 svojí pouť nový reklamní PPC systém s názvem mClick.cz. Už na začátku se objevovaly různé negativní názory na tento reklamní systém díky majiteli, kterým je (byl) Martin Chovanec přes jeho firmu Chovanec Media s.r.o. (pěkně napsané je to například ZDE).

Sám jsem byl k mClicku ze začátku skeptický, ale postupně jsem ho přeci jen začal pomaličku testovat a chvilku byl nahozený i zde na Kecy k věci.cz, jelikož rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, tedy krom toho, co se do té doby psalo o majiteli různě po internetu, že by mClick byl další nějakou boudou.

Sám o sobě mClick nebyl, jen doplatil na prohřešky majitele z jiné oblasti jeho „podnikání“ a z míst, kde není internet se něco takového blbě řídí ;-).

Například o majiteli Wedosu se toho v minulosti také napsalo mraky o jeho praktikách z předešlého podnikání, které nebyli nejrůžovější (co je pravda, nebo není neřeším, je mi to fuk, jen srovnávám situaci) a dnes to již nikdo neřeší a je pro většinu lidí „nej“, tak proč by to tak nemohlo být i v tomto případě (myšleno v minulém čase, ne teď samozřejmě :-)).

I když mClick statisticky (hlavně výkonnostně, vyjádřeno v Kč) nesahal Skliku (nic jiného nepoužívám) ani po kotníky, tak jsem pozoroval určitá zlepšení měsíc co měsíc.

Taková zajímavost byla, že nejvíce mClick „vydělal“, pokud jsem reklamu smazal a po x hodinách vytvořil novou plochu a tu nasadil.

Přišlo mi to kolikrát až divné, jako by vždy někdo schválně klikal (já ne samozřejmě, aby si někdo nemyslel :-)) na novou reklamu, aby to neodradilo provozovatele webu a reklamu nestáhl.

Je to samozřejmě jen má nepodložená domněnka, ale jak jinak si to vysvětlit, když jsem reklamu vždy umístil na stejné místo a taková plocha nějaké drobné vydělala vždy jen v prvních dvou, maximálně třech dnech. Další dny těžká nula.

I přesto všechno jsem systému stále trochu fandil (párkrát jsem ho i podpořil nějakým tím článkem, či příspěvkem na sociálních sítích) a přál mu, aby se trochu víc zmátořil, jelikož mi je jasné, že vše nové vždy prochází jistými poporodními bolestmi a nic nefunguje okamžitě.

17.4.2013 se začali na internetu objevovat články, jako například tento, kde novináři informují o zatčení Martina Chovance a rozprášení jeho gangu.

S tímto zatčením došlo i k zabavení různých věcí a to se samozřejmě dotklo i mClicku, kde se následně na jejich stránkách objevil tento text, viz citace níže.

mClick se omlouvá za výpadek některých služeb

Vážení klienti,

z důvodu protiprávního jednání Policie ČR došlo k částečnému zamezení přístupu ke kreditu a části služeb. Tímto se Vám za to omlouváme a věříme, že brzo dojde k vrácení hardwarového zařízení obsahující data, bez kterých je mClick plnohodnotně nefunkční.

mClick byl, je a bude slušný a férový projekt na poli internetové reklamy.

Tým mClick

Následně se přestali zobrazovat veškeré reklamy (cca mezi 13 až 14.5.2013 jsem toto začal pozorovat) a vyrojily se i první nářky lidí, že jim mClick dluží peníze a nevyplácí.

Zlobu lidí samozřejmě chápu a jsem zvědav, jestli své vydělané peníze vůbec někdy uvidí, i když si vzhledem k totálnímu bobříku mlčení Týmu mClick myslím, že nikoliv.

Zkoušel jsem dneska volat i na kontaktní telefon mClicku 840 120 130, abych zjistil, jestli vůbec ještě funguje a jestli ho někdo zvedne. Po 5 minutách poslouchání písniček jsem to vzdal. Takže, buď tam volá hafo naštvaných lidí a nedošlo na mě a nebo se prostě nikdo neozve.

Naštěstí, u mě to díky tomu, že jsem s reklamou spíše experimentoval, umisťoval jí na neviditelná místa a spíše sledoval, kdo tam inzeruje a kdo ne (chystal jsem se napsat i takovou analýzu z mého pozorování, ale na základě okolností by to již nemělo vůbec cenu), tak to u mě nedělá ani 20 Kč výdělku a je mi to tak nějak jedno, ať si ten balík klidně nechají nadobro :-).

Každopádně, ať už to kolem Martina Chovance dopadne jakkoliv, myslím si, že mClick je již nadobro odpískaný systém, jelikož v něj nebude mít nikdo důvěru, i kdyby se nakonec ještě někdy zmátořil. Nikdo nebude chtít riskovat repete ;-).

Jako provozovatel internetových stránek bych uvítal nějakou schopnou konkurenci ke Skliku, kde by nebylo potřeba řešit nějaké nesmysli okolo DPH (AdSense).

Mnoho lidí neustále říká, že ČR je malý trh atd., ale já si myslím, že by se tu ještě jeden solidnější hráč na trhu uživil. Nemusí mít přeci každý okamžitě miliardové obraty a jednička v oboru, i dvojka může přeci slušně fungovat.

Co si myslíte vy, ať už o nějaké případně nové konkurenci, nebo o osudu mClicku? Dluží vám mClick něco?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Jak rychle mClick.cz začal, tak ještě rychleji skončil. Je to již nadobro?

 1. kanter napsal:
  Ja si myslím že v mClicku nemohli mať ľudia také veľké peniaze, aby ich to veľmi naštvalo keby o ne prišli, pretože tento systém bežal celkom krátko, jedine ak by tam inzerenti mali naliate tisíce korún. A nejaký nový PPC systém by som aj ja úvítal, priestor tu v ČR prípadne SR stále je a na nejakej lokálnej úrovni by sa určite mohol presadiť.
 2. Josef P. napsal:

  Já jsem také zvědav, jak ten mClick dopadne, mě se jako inzerentovi velmi osvědčil a že by si tam lidi nevydělali? Mám tam několik lidí jako podpartnerů a musím uznat, že někteří z nich vydělávali několik stovek denně, takže peníze se vydělat rozhodně dali. Uvidíme jak to dopadne, nicméně je toho systému škoda.

 3. Aleš Náprstek napsal:

  No, na FB stránce mCliku se někdo ptá, kdy uvidí svých 7 000 Kč, takže systém rozhodně fungoval. Fungoval by i u mě, kdybych ho hodil na lepší pozici, ale jistou obavu jsem z toho měl (oprávněnou) a navíc jsem tak neučinil i díky tomu, že se dost často objevovaly stejné reklamy (nebylo v systému tolik inzerentů).

  Už i proto si myslím, že by se v pohodě uživil další PPC systém, jen by nesměl mít stejný počátek a hlavně konec jako mClick, jinak by to bylo zcela k ničemu :-).

 4. mzxsrrt napsal:
  myslím si že se ještě postaví na nohy ale lidi je dorazí ignorací…
 5. Tatar napsal:
  Jestli se postaví podvodní půjčkaři na nohy, tak se s nima postaví na nohy i zlodějina a podvody. Takže radši ať se na na nohy nestaví. Ať zůstanou nakolenou, jak jsou teď (ve vazbě) a pokračují dál (věznice). A až vylezou, tak ať jsou radši dělat něco normálního. Mclick byl koncipovan jako pracka na penize ukradene podvedenym rodinam a matkam od deti. Na tom byste se chteli podilet?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *