Jak se pohodlně odstěhovat z hostingu na hosting aneb Konkurenční boj sílí

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Každou chvíli někde na internetu narazím na reklamní větu typu: „Všichni se stěhují k Wedosu, je to nejrychleji rostoucí (jednička) na trhu“ atd.. OK, dejme tomu, že je to tak (grafy a podobné nesmysly znám již nazpaměť) a napadat toto v tomto článku ani nechci.

Ale co když náhodou někdo nechce z jakéhokoliv důvodu u této jedničky hostovat (jako já – hostuji u Eboly a měnit nehodlám) a mám tam již nějaká data? Vyřešit se toto dá 2 způsoby ;-).

První způsob je, vybrat si jiného (jakéhokoliv) poskytovatele hostingových služeb a převod dat si zařídíte sami.

Druhý způsob je, vybrat si jiného (jakéhokoliv) poskytovatele hostingových služeb a poprosit ho o pomoc s převodem dat, pokud to sami nezvládnete (většina firem toto nabízí zdarma – je lepší se optat, ale najdete i takové firmy, které si nechají za tuto službu zaplatit).

Možná si teď říkáte, že jsem to tedy napsal vážně novinku. Žádná novinka to samozřejmě není, jelikož tímto článkem narážím úplně na něco jiného a to, jak se pomalu a jistě vyvíjí hostingový trh.

Před pár dny jsem narazil na Facebooku, potažmo pak na webu hostingové společnosti NETIO (již jsem zde o nich v minulosti psal, přehled článků najdete zde) na novinku, která mě docela zaujala. Tou jejich novinkou je, že nyní nabízí automatickou migraci služeb od konkurenčního hostingu Wedos.

Netio Solutions

To je poprvé, co jsem něco takového u nějaké hostingové společnosti vůbec viděl :-).

Nejprve jsem chtěl text z fóra stručně přepsat svými slovy, aby jste cca věděli, co je pro takovou migraci případně potřeba, ale pak jsem si řekl, že bude lepší, když udělám obrázek, kde je text dobře čitelný a v celé své kráse.

Migrace hostingu od konkurence

Taková akce samozřejmě vyvolala i reakci a na FB stránce NETIO najdete i toto, viz níže.

Netio Solutions 2

Při psaní tohoto článku byla od společnosti NETIO vydaná nová aktualita.

Migrace hostingu od konkurence 3

A na fóru došlo k úpravě textu s tím, že od 30.11.2013 NETIO nabízí migraci od libovolné hostingové konkurence s přístupem přes SSH.

Migrace hostingu od konkurence 2

Z pohledu zákazníka takové novinky jen vítám ;-).

A co vy, co si o podobných věcech myslíte a jak je vnímáte a vítáte?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 1.12.2013

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 894

Štítky: , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Jak se pohodlně odstěhovat z hostingu na hosting aneb Konkurenční boj sílí

  1. Pavel Otta napsal:
    Ta migrace je super věc a Netio mi vyšlo vážně vstříc, stačilo napsat na podporu a za 6 minut mi přišly návrhy termínů s podmínkami. Pár hostingů jsem prošel a první Netio se mi věnuje na jedničku. Zavolám a hned se řeší a ne že musím tohle a tamto udělat, tohle zaplatit, tohle přečíst atd. jako dřív na Angelu. VPS nepotřebuju, mám od Netio multihosting s pěti weby a jako stálo za to si připlatit. Vono hlavně si připlatíš a za chvíli se ti to bohatě vrátí když to funguje a ušetříš čas za to s čím se jinde musíš patlat. Hlavně ten vývoj co zvládli za necelý rok jsem neviděl snad nikde. Fandím jim, něco takovýho tu nebylo. Takže potvrzuju, že migrace z Angel hostingu do Netia funguje perfektně, stačí změnit dns a frčím. 😀
  2. Vlado napsal:
    Sám VPS nepoužívam, vždy hosting alebo multihosting a asi pred rokom som sťahoval od forpsi jen hosting s webmi na šiestich subdoménach a že to dalo zabrať a trvalo to! Stiahnuť ftp nebol problém, horší bol upload tých 4,5 GB dát na nový hosting a presun 20 mailových schránok. Takže takéto služby len vítam a názorne vidieť, ako môže konkurenčné prostredie posunúť úroveň služieb vyššie pri stále dobrej cene a občas aj zľave 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *