Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Je veliké množství rad a návodů, jak se vypořádat s kocovinou. Nicméně většina z nich nezabírá a některé jsou dokonce kontraproduktivní.

Káva a další kofein uškodí

Velikým mýtem je pít na kocovinu kafe. Někteří kocovinu zapíjí dokonce energetickým nápojem. Kofein ale z těla odvádí vodu, což je v době kocoviny nežádoucí. Kofein je tedy nutné maximálně vyloučit.

Dodejme tělu tekutiny

V době kocoviny naše tělo postrádá veliké množství tekutin. Je tedy potřeba stále pít, pít a pít (samozřejmě nealko). Nejvhodnější je pít čistou studenou vodu, popřípadě vodu ochucenou osvěžujícím citrónem.

Vhodné jsou také minerální vody a šumivé rozpustné tablety, které našemu tělu dodají potřebné minerální látky a vitamíny. Tělu musíme dodat veliké množství tekutin postupně, nikoli naráz.

Zapíjejte alkohol vhodnou tekutinou

Již po dobu pití můžeme myslet na další den. Alkohol je vhodné zapíjet čistou nealkoholickou tekutinou. Díky tomu pak nedojde k tak veliké dehydrataci a také omezíme agresivitu samotného alkoholického nápoje.

Tělu také pomáhá, když se před konzumací alkoholu najíme. Jídlo je nutné volit lehké a zdravé. Při konzumaci těžkého nezdravého jídla se Vám spolu s alkoholem může udělat nevolno, zatím co konzumací lehkého zdravého jídla žaludek neutrpí konzumacím alkoholu tak velikou ránu.

Naučme se dodržovat správnou hladinku

Pokud trefíme správnou hladinku alkoholu, tělo se s ním snadno vypořádá a druhý den budeme zcela bez kocoviny. Nejčastějším problémem je ale přehnaná konzumace alkoholu, která kocovinu způsobuje.

Kocovina a jídlo

Jídlo organizmu pomůže a dodá mu energii. Nicméně záleží na Vašem stavu. V době kocoviny můžeme mít žaludeční problémy.

V takovém případě není vhodné konzumovat těžké jídlo a nasytit se pouze něčím lehkým (rohlík, piškoty a podobně). Jestliže žaludeční problémy nemáme, je dobré se najíst.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům

  1. Pavel napsal:
    Kromě pití vody v průběhu večera je dobré taky dostat do těla nějaký ten cukr. Pokud skončíte v nemocnici s otravou alkoholem, dávají vám také glukózu. Takže si vezmu cukr do kafe a jen tak si ho „sním“ a také vodu vodu a vodu
  2. Roman napsal:
    Největším průšvihem je kombinace alkoholu co se týká jeho druhovosti.Pokud budete popíjet např.pivo a k tomu si dáte panáka rumu,za chvilku sklenku vína a třeba za další chvilku šampus + whisky,bude Vám zle!!!Každý alkohol má jiný obsah cukru a organizmus si s tím neumí až tak úplně rychle poradit.Odbourávání alkoholu zpomaluje právě cukr v těle.Je vhodnější pít jeden druh alkoholu a jako tečku si třeba dát něco jiného.(ale není to jistě žádná nutnost) Před spaním ale třeba nezapomenout na vitamín C a B. Ráno budete jako rybička a vše bude v pohodě.
    Pokud už to člověk opravdu přežene a je mu zle, neměl by se stydět za to, že si třeba v průběhu dopoledne následujícího dne vypije jedno pivo.Tam už jde o zpomalení odbourávání alkoholu z těla.Organizmus to dělá poměrně rychle, ale náš metabolismus pláče.Přísunem malé dávky alkoholu do těla toto odbourávání zpomalíme a bude nám zase hej.Kocovina je totiž jen chvilková porucha metabolizmu,protože se majitel těla napil a to jeho tělo to neumí odbourat pomalu.Jede prostě při odbourávání na plný pecky a to je chyba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *