Jak snadno přidat buttony (tlačítka) do WordPressu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Sem tam každý provozovatel webu potřebuje někde použít nějaký ten Button (tlačítko) a dnes vám ukážu naprosto jednoduchý způsob, jak takové tlačítko dostat do vašeho WordPressu i bez toho, aby jste museli umět programovat a kamkoliv vkládat nějaký HTML kód ;-).

Do vašeho WordPressu stačí nainstalovat plugin jménem MaxButtons: WordPress Button Generator, který si případně můžete stáhnout rovnou zde: MaxButtons: WordPress Button Generator (313)

Plugin je sice v angličtině, ale myslím si, že v něm zvládne vytvořit tlačítko kde kdo ;-).

Co se týká instalace pluginu, tak ten jen stáhnete, nahrajete na ftp, aktivujete a hotovo. V menu WordPressu se vám zobrazí záložka s názvem Buttons (podobně, jako na obrázku níže).

MaxButtons Buttons

Tento plugin je zdarma s omezenými funkcemi, ale s takovými, které postačí většině uživatelů a nebo si ho snadno můžete za 19 dolarů upgradovat na verzi Pro.

MaxButtons Go Pro

Pro srovnání vám sem vypisuji i seznam funkcí v režimu free (zdarma), tak i jaké funkce má rozšířené placené řešení PRO.

Verze zdarma obsahuje následující funkce:

 • Plugin udělá vše za vás 
 • Můžete vytvořit neomezený počet tlačítek
 • Tlačítka si naklikáte jednoduše sami
 • Tlačítka se správně zobrazení ve všech běžně používaných prohlížečích
 • CSS3 je plně v souladu se stínováním textu, stínování boxu, přechodů, atd.
 • Color Picker pro neomezené barevné kombinace
 • Zkopíruje již existující tlačítko a použije ho jako výchozí bod pro ostatní
 • Tlačítka můžou mít různé barevné pozadí
 • Zobrazuje se vám již předdefinované tlačítko pro lepší pochopení a názornou ukázku

Verze PRO navíc umí následující funkce:

 • Podporuje ikony – Dejte ikony vlevo, vpravo, nahoru, nebo dolní části textu.
 • Víceřádkový text – Chcete-li přidat druhý řádek textu pro další informace.
 • Google Web Fonts – Chcete-li, aby vaše tlačítka vynikly krásnou typografií.
 • Button Pack – Množství již předdefinovaných tlačítek.
 • Import / Export – užitečné pro zálohování, ​​nebo přesouvání tlačítek. Můžete navíc použít i ikony ze stránek MaxButtons.com (je jich tam opravdu hodně!).
 • Výška a šířka – Možnost nastavení výšky a šířky tlačítka.
 • Shopp integrace – Můžete vytvořit tlačítko nákupního košíku.

Tvorba tlačítka pomocí tohoto pluginu je velmi snadná, stačí kliknout na modré tlačítko s názvem Add New.

MaxButtons Add New

Tím se dostanete do nastavení vámi tvořeného tlačítka. Toto nastavení vypadá viz obrázek níže.

MaxButtons nastaveni

Jak sami můžete dle obrázku vidět, nastavení je bohaté a hlavně, díky neustále přítomnému náhledu (tlačítko před najetím myši na něj a po najetí myši na něj) máte možnost v reálném čase vidět, co zrovna nastavujete a co to udělá s tlačítkem, takže je jednoduché vytvořit přesně to, co chcete.

MaxButtons vytvor

Pokud jste již s výtvorem spokojený a chcete ho použít, tak stačí v horní části kliknout na modré tlačítko s názvem Save pro uložení.

MaxButtons Save

Tímto se vám vytvoří takzvaný Shortcode tlačítka, který bude mít takovýto tvar, jako na obrázku níže.

MaxButtons shortcode

Toto shortcode si nemusíte opisovat, ani pamatovat, jelikož tlačítko máte uložené v seznamu tlačítek a zároveň se vám aktivováním pluginu přidá do editoru ve WordPressu (kde píšete text – příspěvek, stránka) fialové kolečko (viz obrázek níže).

MaxButtons znak

Na to stačí kliknout v momentě, když budete chtít jakékoliv vytvořené tlačítko zobrazit v článku, nebo někde na stránce. Po kliknutí se vám ukáže podobný seznam, jako viz obrázek níže.

Insert button

Z tohoto okénka si zvolíte, jaké tlačítko chcete přidat a přidání provedete kliknutím na Insert This Button. Tím se vám do editoru zapíše shortcode vámi zvoleného tlačítka a po kliknutí na publikovat to může vypadat nějak takto, jako níže mnou ukazované a nedokonalé tlačítko (pokud na něj kliknete, zůstanete pořád na tomto článku) :-).

Takto může vypadat vaše tlačítko

 

Opravdu to není nic složitého a plugin je velkým pomocníkem. Pokud by vám cokoliv z mého návodu nebylo případně jasné, tak se nebojte zeptat pomocí komentáře, rád dovysvětlím.

Pokud někdo používáte jiný plugin, tak do komentářů můžete napsat i svou zkušenost s ním, alespoň další návštěvníci tohoto příspěvku budou mít větší volbu výběru ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

6 komentářů k: Jak snadno přidat buttony (tlačítka) do WordPressu?

 1. Tomáš Žydel napsal:

  Já jsem si nedávno nainstaloval plugin Shortcode ultimate, ve kterém lze upravovat tlačítka bez omezení i ve free verzi.
  wordpress.org/plugins/shortcodes-ultimate/

 2. David napsal:
  Děkuji za návod, zrovna něco podobného jsem hledal, jelikož tvořím pár podpůrných webů na WordPressu a tlačítek tam budu potřebovat celkem dost ;-).
 3. Viktor Dobrev napsal:
  Dobrý den,
  a je možné přidávat tlačítka kamkoli, nejen na stránky? Myslím tím, zdali je možné pomocí tohoto pluginu vytvořit třeba tlačítkové levé postranní menu na homepagi?
 4. Aleš Náprstek napsal:

  @Viktor Dobrev: Teoreticky použít jde, ale prakticky bych se spíše poohlédl po nějakém vhodnějším pluginu, co vám dokáže vytvořit přímo menu.

 5. Viktor Dobrev napsal:
  @Aleš Náprstek: Díky, myslel jsem si to, vyzkoušel jsem jich už několik, ale stále to není ono. Nemáte nějaký tip, s nímž máte dobrou zkušenost?
 6. Aleš Náprstek napsal:

  @Viktor Dobrev: Omlouvám se za opožděnou reakci, ale bohužel, žádný vhodný plugin jsem nikdy nezkoušel (nepotřeboval jsem ho nikdy).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *