Jak vytvořit fórum ve WordPressu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dostali jste se do situace, kdy chcete svůj web postavený na WordPressu něčím oživit a nebo se komunita okolo webu rozrostla do takové míry, že už klasické komentáře u článků nestačí? Řešením by mohlo být vytvoření například fóra na stránkách. Jak toto ale vyřešit bez nějakého složitého instalování dalšího systému, který neznáte a jednoduše ho napojit na web?

Řešením pro vás by mohl být plugin, který se jmenuje Mingle Forum a můžete si ho případně rovnou stáhnout zde: Mingle Forum (2538)

Mingle Forum je jednoduchý plugin (už v základu v češtině a i přes svojí jednoduchost doslova nabitý velkým množstvím funkcí ;-)!) pro vytvoření fóra s jednoduchou integrací do jakékoliv šablony (při testování jsem jich vyzkoušel cca 30).

Jeho instalace je opravdu jednoduchá. Stačí plugin stáhnout, nahrát na vaše FTP a klasicky plugin aktivovat. Po aktivaci se vám v administraci do panelů přidá pod záložku Nastavení záložka stejného jména jako má plugin, tedy Mingle Forum, jako je znázorněno níže na obrázku.

Mingle forumIntegrace do stránek je naprosto jednoduchá, kliknete na záložku s názvem Stránky, kde vyberete možnost Vytvořit stránku. Do názvu stránky zadáte například Fórum (nebo cokoliv jiného podle vás) a do políčka pro text vložíte jen shortcode formulku (kterou můžete vidět níže na obrázku) a nic víc. Nezapomeňte před kliknutím na Publikovat vypnout komentáře k této stránce, ať to nevypadá hloupě a nemáte je pod fórem! ;-).

Mingle forum 2Ještě dodám, že vzhled stránky (Šablonu stránky) si musíte vybrat podle vaší šablony, v tom poradit jak nastavit nedokážu, jelikož každá šablona má jiné nastavení. Není ale nic jednoduššího, než nejprve ponechat výchozí a pak případně vyzkoušet jinou variantu ;-). Tímto je fórum integrované do vašich stránek a přitom to vůbec nebolelo. Pokud se podíváte na váš web, tak tam najdete základní podobu fóra ;-).

Defaultní modrý vzhled fóra je dle mě nic moc, posuďte schválně sami níže.

Mingle forum 3

Ale nemusíte zoufat, existuje k tomuto fóru i plno jiných vzhledů (viděl jsem je zdarma, ale i placené, takže bude stačit jen chvilku pohledat na internetu a najít si tu vaší nej šablonu). Pro názornější ukázku se podívejte na další obrázky, kde jsem použil první šablonu, která mi přišla pod ruku a vytvořil jsem i testovací vlákno pro lepší ukázku (některé vzhledy bude možná potřeba poupravit pomocí CSS!) ;-).

Mingle forum 4

Mingle forum 5Co se týká samotného nastavení Mingle Forum, tak 100% bude potřeba v nastavení upravit formát data! Výchozí nastavení je F j, Y, H:i a já použil toto j.n.Y H:i, ale to už je na vás, co zvolíte. Tím, že se plugin nemusí nějak složitě nastavovat a navíc je až na pár větiček v češtině, tak si myslím, že nemusím zbytečně vysvětlovat, co je na co a zvládne to zprovoznit každý.

Ale, kdyby přeci jen ne, tak sem ještě přidávám raději i starší video od tvůrců pluginu a pokud by vám i tak nepomohlo, tak není případně problém napsat do komentář a když budu vědět, rád poradím ;-).

Video k pluginu

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 25.11.2012

Zařazeno do: Redakční systémy

Zobrazeno: 21534

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

29 komentářů k: Jak vytvořit fórum ve WordPressu?

 1. Krabath napsal:
  Ahoj, hned využiju tvé nabídky o radu. Potřeboval bych na stránkách http://www.tjslovankv.g6.cz, kde jsem umístil toto forum, aby se zobrazovalo přes celou šířku šablony, aby tam prostě nebyly ty sydebary. Nevíš jak to udělat? Předem děkuji za pomoc. Psal jsem ti na Skypa, to bylo právě kvůli tomuto.
 2. AlesN napsal:

  Aha, Skype mám sice zapnutý, ale zapomněl jsem ho přihlásit ;-). Problém rychleji vyřešíme po Skype, tak tam jdu.

 3. AlesN napsal:

  Ahoj, popravdě nevím, jak ti pomoci, jelikož moc nerozumím dotazu a vlastně nevím čeho chceš docílit. Aby fórum bylo mimo hlavní obsah? Koukal jsem na tebou vložený odkaz webu, kde to tak je. Aby se fórum objevilo vedle kontaktu, tak je potřeba vytvořit novou stránku, tu nazvat třeba Fórum a do textu vložit [*mingleforum*] bez těch hvězdiček! Případně to nějak lépe vysvětli, čeho vlastně chceš docílit 😉

 4. Miri napsal:
  Zdravím a omlouvám se za zdržení, ale už druhý den se snažím dostat Mingleforum na nově vznikající web, avšak stále marně. Co je maximum lze shlédnout na uvedené adrese webu. Patrně chybí správný odkaz na stránku fóra, aby bylo správně vidět v nainstalovaném a aktivovaném vzhledu.

  Díky moc za radu

 5. Miri napsal:
  Pardon za kostrbatý dotaz :-).
  Chtěl bych docílit vzhledu fóra, jaký je příslušný nainstalovanému pluginu. A také, jak se zmiňuješ, aby bylo možno případně otevřít toto fórum samostatně, bez ovlivňování šablonou WP.
  Díky moc
 6. Miri napsal:
  Dal jsem do příspěvku screenshot, jak by mělo fórum momentálně vypadat. Mám aktivován tento vzhled – ArtofPic-Elegant-Premiumskin for Mingle Forum.
  Díky
 7. AlesN napsal:

  Musíš vytvořit fórum na nové stránce, jak na to je vidět na druhém obrázku v článku a podívej se na odstavec hned pod tím obrázkem, kde máš popsané, jak případně upravit jednoduše vzhled, ale záleží, co vše tvá WP šablona podporuje a co ne. To je základ.

  Co se týká šablony fóra, tak tu musíš nahrát na tvoje FTP do (WP-Content/mingle-forum-skins) a aktivovat v nastavení Mingle forum v podsložce Vzhled.

 8. Miri napsal:
  To všechno bohužel mám a vzhled je takový, jak jej vidíš …
 9. AlesN napsal:

  Pošli mi přístup (jestli chceš) na web (nebudu ho nikde zveřejňovat!) a já se na to podívám přímo, to bude rychlejší řešení a dám vědět co a jak 😉

  Takto se špatně radí, když do toto nevidím a vidím jen web z venku.

  Pokud si registrován na Webdealu, tak pojď tam a vyřešíme to přes PM

 10. Miri napsal:
  Nejsem registrován. Můžeš mi ps Aleši napsat na xxxxxc@quick.cz
  Díky
 11. AlesN napsal:

  Tak to je velká chyba, kdo není na Webdealu, jako by ani nebyl 😀

  Napsal jsem ti 😉

 12. Miri napsal:
  Jj, díky. Už jsem reagoval :-).
 13. Miri napsal:
  VYŘEŠENO !!
  Přátelé, zažil jsem nyní pěknou a milou zkušenost se zde přítomným Alešem. Díky jeho briskní a nezištné pomoci byl problém zakrátko vyřešen. Ještě jednou moc díky a je vidět, že zdejší kecy jsou opravdu k věci!! Nebojte se zeptat a mějte důvěru.
  Zdraví Miri
 14. Zdeněk napsal:
  Mingle fórum je super plugin, nicméně spíše pro tvorbu malých a jednoduchý fór. Lepší je phpBB, který vytvoří skutečně profi diskusní fórum. Viz. např. zde: tvorba-webova.cz/forum
 15. Jirka napsal:
  Pěkné, a nevěděl bys o nějakém pluginu, který jednoduše přihodí na stránky wordpressu formulář k odeslání? (případně objednávce, jak bývá u jednostránkových-jednopoložkovýchshopů?) Díky jirka
 16. Aleš Náprstek napsal:

  @Jirka: Na toto postačí plugin jménem Contact Form 7. Stačí ho jednoduše nakonfigurovat, případně vyladit přes CSS styly a je hotovo ;-).

 17. Ďusi napsal:
  Díky moc za článek. Napoprvé jsem podle něj spustil fórum na svém webu o vyjížďkách na kole po krajích Českých, Moravských a Slovenských. A protože nejsem sebec, každý kdo rád jezdí rekreačně na kole, má prostor k popisu své oblíbené lokality. Jen s fórem zatím opatrně, nestihl jsem vytvořit témata, jak jsem spěchal Aleši poděkovat za skvělý článek.
 18. Tony Johny napsal:
  Super článek, je super, že někdo píše o tomle super diskuzním fóru, přijde mi mnohem lepší než třeba bbPress 🙂 Jinak jsem si všiml, že chybí živá ukázka 🙂 tak tady je jedno v akce 😉 studijni-svet.cz/forum/
 19. Aleš Náprstek napsal:

  @Tony Johny: Pokus o získání odkazu na fórum sice hezký, ale neprošel ;-).

  Živá ukázka je fórum přímo zde na Kecy k věci.cz kdyžtak :-).

 20. Tony Johny napsal:
  @Aleš Náprstek: Jo tak to jo 😀 já na tady na foru nikdy v životě nebyl 😉 clanek jsem precetl 3x a nikde jsem odkaz nevidel, tak jsem jen nahodil odkaz 😉 když jsem se se rozhodoval jaký forum použít, tak mi dalo hodně práce najít ke každýmu foru ukazku, protoze z fotek se rozhodovat je fakt k ničemu….
 21. Dawe napsal:
  Servus, nevíte, jak změnit jazyk fóra ? WordPress mám v angličtině a chci ho tak nechat, ale forum se pravděpodobně samo přizpůsobí jazyku wordpressu, ovšem dané forum bych rád měl v češtině, lze to nějak udělat ? Přejmenovat nějaké soubory či upravit cestu k souborům češtiny ?
 22. Petr napsal:
  Já bych jazykový soubor fóra pro češtinu přejmenoval na anglický, tím bych „podhodil“ jiný jazyk.
 23. Dokec napsal:

  Cusek ,super, dekuji, bude se hodit ! 🙂

 24. mc.vlada napsal:
  Dobrý den. Já sám nejsem až tak fundovaný, abych se do toho pustil sám, ale společně se synem jsme založili stránky a nahráli plugin Mingle Forum. S pohledu administrátora to snad funguje, ale nad hlavičkou mám tuto hlášku a nevíme si s tím rady: Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /data/web/virtuals/70878/virtual/www/wp-content/plugins/mingle-forum/wpf.class.php on line 405 and defined in /data/web/virtuals/70878/virtual/www/wp-includes/wp-db.php on line 1147; Mohl by jste nám prosím poradit, kde je chyba? Moc děkuji za radu.

  Vladimír Moravec

 25. Aleš Náprstek napsal:

  @mc.vlada: Rád bych vám poradil, ale problém je, že to takto nejde. Mingle forum je dle mě celkem dobrý plugin, ale dnes je jeho hlavní nevýhodou to, že již není dále nikým aktivně vyvíjen (alespoň co vím).

  Tím, že je plugin dnes již zastaralý, tím ztrácí bezproblémovou funkčnost s okolními věcmi.

  Váš problém může způsobovat více faktorů a to například verze PHP běžícího na vašem hostingu (u některých se objevují chybové hlášky, co jsem měl možnost vidět), může se to tlouct i s nějakým jiným pluginem, nebo v tom může být i cokoliv jiného. Dle chybové hlášky vám lépe poradit nedokážu.

  Jsou dvě možnosti jak postupovat, buď web i s přístupy svěřit nějakému programátorovi, aby to opravil a nebo zkusit jiný plugin na fórum například: http://bbpress.org/

 26. Albert napsal:
  No já to vyřešil tak, že jsem vložil na svůj web (bezplatné) fórum od Blueforum 🙂
 27. Pavel Kaiser napsal:

  Dobrý den, inspirován článkem jsem hledal možnosti, jak vytvořit fórum, nakonec jsem zvolil bbPress. Není však česky. Neví někdo, kde se dá sehnat čeština pro aktuální verzi (2.5.7 nebo možná vyšší podle toho, kdy tuto otázku budete číst)? Děkuji!

 28. zdravím, prosím máte někdo zkušenosti s MINGLE forumem ? http://jachta-kapitan.cz/jachta-forum/poradna-group4/kam-na-jachtu-forum12/ nelibi se mi tvar URL Emotikona frown Jak se zbavit tech group4 a forum12 ? pripadne nejakej rerite url plugin byste doporucili ? nejak nemuzu zadnej najit.

  diky za info.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *