Jak vytvořit stabilně vydělávající blog – díl 9

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

V minulých dílech jsme si ukázali, jak vybrat vhodnou doménu, jak vybrat vhodný webhosting, jak vybrat redakční systém, čím se nenechat zblbnout (SEO), něco málo o monetizaci pomocí PPC reklamy. Poslední dva díly byli o affiliate (první ho představoval) a druhý byl o výhodách a nevýhodách používání affiliate.

V posledním díle jsem také slíbil, že si ukážeme nějaké praktické ukázky použití. Jak už jsem zmiňoval minule, affiliate jako doplněk využívám i zde na Kecy k věci.cz, kde klasický odkaz na něco nahrazuji affiliate odkazem (ne pokaždé tedy), případně občas použiji i nějaký ten banner (přednost u mě mají odkazy, proto bannerů moc není).

Jak takové použití odkazu může vypadat můžete vidět například v tomto mém starším článku o placených pluginech pro WordPress (všechny použité odkazy v článku jsou affiliate odkazy a vedou na stránku, kde je možnost plugin buď vidět a nebo zakoupit).

V mém případě jsem použil provizní program od Codecanyon.net. Není žádné velké tajemství, že utržené prostředky z tohoto programu investuji do nákupu různých dalších vylepšení sem pro Kecy k věci.cz.

Nevím, jaký na to má kdo pohled, ale já osobně se nikdy nesnažím někomu něco vnucovat jen proto, že mám někde nasazen affil.

Dle mě by měl být každý článek, ve kterém je affil použit maximálně objektivní a přínosný pro čtenáře a tím ho propagovaný (popisovaný) předmět, služba atd. zaujme myslím si více, než když článek schválně „zmanipulujete“ a superlativy směle vyskakují z monitoru až ke čtenáři.

Jiné možnosti použití zde na Kecy k věci.cz reálně nenajdete a proto se trochu podíváme na cizí stránky a ukážeme si další příklady použitelnosti.

Jako první pěkný příklad bych použil od Jana Kvasničky jeho seznam volných domén, který najdete na www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny

Seznam pěkných volných expirovaných domén  Ing. Kvasnička JanHonza sestavuje již několik měsíců seznam nejlepších expirovaných domén, tedy pro návštěvníky užitečná věc, jelikož kolikrát vymyslet nějakou vhodnou a volnou doménu dá práci. Pokud vás nějaká doména zaujala, můžete jí rovnou ze seznamu zaregistrovat ;-).

Seznam je jednoduše propojen s provizním programem od webhostingové společnosti Wedos.

Objednávka domény  1. výběr domény  hosting WEDOSDalší ukázka bude z oblasti cestování. Zde se mi docela hodně líbí web jménem Cestujlevne.com, který i přesto, že je skrz na skrz prošpikován reklamou a affilem, tak dle mě dbá na návštěvníky a snaží se je upozorňovat na různé akce.

K webu existuje i diskuzní fórum a poradna. Místo pro použití affilu je pak i v článcích. Uživatelé, kteří se zajímají o danou tématiku na webu najdou co hledají a to je dle mě hlavní účel a základ proto, aby mohl jakýkoliv web/blog začít výrazněji profitovat.

Na stránkách je použit partnerský program od společnosti Booking.com, ale najdete tu i další programy.

Cestujlevne.com  Svět na dosahDalších příkladů, jako jsou výše bych mohl uvést nespočet, ale neudělám tak, aby tento článek nepůsobil spíše jako velká sbírka nápadů k okopírování ;-).

Zmíněnými příklady jsem chtěl hlavně upozornit na možnost, jak affiliate používat. Pokud bych vám na závěr mohl poradit, tak se nikdy nesnažte někoho a něco kopírovat a raději se snažte vymyslet něco svého a odlišit se.

Proč? Protože stokrát stejná věc donekonečna prostě nefunguje ;-). Nebojte se trochu použít svou hlavu, případně se nebojte s někým poradit (víc hlav, víc ví ;-)).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Jak vytvořit stabilně vydělávající blog – díl 9

 1. kanter napsal:
  pekné napísané, píše sa o tom dosť často, ale môže sa nájsť aj niekto taký, kto nevie využiť správne affil, hlavne začiatočníci
 2. Krabath napsal:

  @kanter:
  V tom případě já budu začátečníkem až do smrti. 🙂 Jinak je pravda, to co zde píšeš Aleši. Hodně dávám na tvé rady.

 3. Aleš Náprstek napsal:

  @Krabath: Tak to rád slyším Tome a jsem rád, že to alespoň někomu trochu pomáhá ;-).

  PS: Více takových naslouchačů a můžu zde zveřejnit číslo svého bankovního účtu 😀 (vtip, aby to nebral někdo vážně!).

 4. Dave napsal:
  Ahoj,

  momentálně jsme nahodili novou šablonu, kde se snažím posílat lidi přímo na web prodejce a nefigurovat tak jako případný distributor.

  Prošpikování webu je způsobeno tím, že je prostě XY affiliate možností z cestovního ruchu, takže se snažím využít každý střípek a složit tak úctyhodnou mozaiku.

  Je pro mě důležité poskytnou lidem vždy tu nejnižší cenu, proto mám desítky partnerů a neposílám lidi jen do jednoho systému. To nejlepší na tom je, že vzniká synergie. Lidé ušetří, já obdržím provizi.

  Určitě souhlasím s každou osvětou, kterou kdo o affilu a obecně web byznysu napíše, jen je dobré uvést to, že ačkoliv člověk vybuduje kvalitní web s dostatečnou návštěvností, jsou za tím měsíce, ne-li roky tvrdé práce… Vyhneme se tak zbytečně spoustu zaláskovaným obětím, které po první noci jejich naděje opustí 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *