Jak zrušit účet na Facebooku

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Rozhodli jste se, že si chcete zrušit účet na Facebooku, ale nevíte jak na to? Není divu … samotný Facebook vám totiž nabízí v nabídce nastavení účtu pouhou deaktivaci, která váš účet pouze pozastaví a nikoliv smaže.

To znamená, že přátele vás už na Facebooku sice nevyhledají a nebudou mít možnost vás oslovit, ale stále váš účet s vytvořenými daty bude existovat a bude připraven na obnovení, jakmile se v budoucnu přihlásíte.

Jestli deaktivace tedy není pravým řešením, které hledáte a chcete váš účet smazat natrvalo, ať už z důvodů, že Facebook nevyužíváte nebo máte již jiný účet a starý potřebujete smazat, pak vám pomůže pouze tento jedinečný odkaz, kde nejprve potvrdíte, že chcete váš účet opravdu smazat, poté opíšete kód ze zobrazovaného obrázku a máte už napůl vyhráno.

Proč píši pouze napůl? Odpověď je velmi jednoduchá… i přesto, že pro smazání účtu jste již udělali maximum, budete muset ještě dlouhých 14 dní vyčkat, než váš Facebook účet bude kompletně zrušen.

Po tuto dobu (14 dní) se však na váš účet nesmíte přihlásit, jelikož by se váš požadavek na smazání profilu zrušil a museli by jste celý proces mazání a čekání absolvovat znova a to jistě nechcete.

Na závěr bych vám tedy rád poradil užitečnou radu, a to takovou, že ještě než se rozhodnete k definitivnímu zrušení vašeho účtu, nezapomeňte se odhlásit od svého účtu na mobilních telefonech, tabletech či jiných zařízení, kde jste tuto sociální síť využívali, a kde by mohlo vlivem zvyku dojít k tomu, že se nechtěně na váš účet přihlásíte.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 10.5.2013

Zařazeno do: Sociální sítě

Zobrazeno: 1006

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Jak zrušit účet na Facebooku

  1. kanter napsal:
    kedysi dávnejšie ani toto zmazanie účtu nefungovalo, normálne ste dali zmazať účet, podobne ako to popisujete tu v článku, 30 dní ste sa neprihlásovali, potom náhodou skusite zadať login a úet klasicky fungoval ďalej
  2. Michal Kubátko napsal:
    Já tímto způsobem maximálně rok zpět mazal svůj účet, který jsem nepoužíval a je opravdu dodnes smazán. Takže možná v tom kdysi byla nějaká chyba, která byla později opravena. (:
  3. Michal Kubátko napsal:
    Asi dva měsíce zpět jsem se vrátil k tomuto článku, a svůj FB profil si smazal a musím říct, že v pohodě se bez FB dá žít.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *