Jaké doplňky pro Google Chrome se dají využít při tvorbě webu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Posledních několik týdnů jsem testoval větší množství různých doplňků (existuje jich opravdu hodně) s reálným využitím při tvorbě webu pro prohlížeč Google Chrome. Níže najdete přehled těch, které používám přímo já a to již dlouhodobě, nebo teď nově díky mému testu ;-).

  • Firebug Lite for Google Chrome

Firebug Lite dobře poslouží při ladění a hledání chyb ve zdrojovém kódu (HTML, CSS a JavaScript). Můj nejoblíbenější doplněk a nebýt jeho, mnoho věcí bych nikdy neudělal ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • colorPicker 0.9

Pomocí colorPicker dokážete zjistit na jakékoliv stránce, jaký tam je použitý odstín barvy (číslo dané barvy) a to buď s přesností na určitý pixel a nebo v rámci určité oblasti bez použití jakéhokoliv dalšího nástroje. Ideální, pokud jste grafický necita jako já, ale víte, jaké barvy se vám líbí, jen neznáte jejich zápis ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Awesome Screenshot: Capture & Annotate

Awesome Screenshot je vynikající doplněk, pomocí kterého můžete udělat screen z jakékoliv webové stránky. Screen (obrázek) před samotným uložením můžete pohodlně upravit (barevné zvýraznění čehokoliv, zmenšení obrázku atd.). Bez něj by zde na Kecy k věci.cz nebylo mnoho obrázků ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Editor Lite

Pokud často provádíte změny v HTML kódu vašich webových stránek, bude Editor Lite váš velký kamarád, jelikož umožňuje provádět změny uvnitř prohlížeče, takže nemusíte neustále přepínat mezi  editorem kódu a prohlížečem. Navíc si můžete uložit kód lokálně ve vašem počítači, což se může hodit, pokud tento kód chcete později někomu třeba poslat atd. ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Resolution Test

Doplněk Resolution Test umožňuje testování webových stránek v různých rozlišeních obrazovky. Doplněk je snadno použitelný a naprosto jednoduchý! Stačí si vybrat jedno konkrétní rozlišení, nebo jich můžete zvolit klidně i více najednou ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • SEO Profesional Toolbar

SEO Profesionál Toolbar nabízí řadu SEO nástrojů na jednom místě. Poskytuje možnost zobrazování a zaznamenávání historie SRanku, PageRanku a zpětných odkazů. Tyto údaje se ukládají do databáze, tudíž můžete postupem času sledovat jejich vývoj, který je prezentován pomocí interaktivních a atraktivních grafů. Více informací a instalaci najdete zde.

  • Alexa Traffic Rank

Toto je oficiální Alexa Traffic Rank doplněk od Alexa.com a pomocí tohoto pluginu zjistíte hodnotu Alexy u každé webové stránky. Více informací a instalaci najdete zde.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Jaké doplňky pro Google Chrome se dají využít při tvorbě webu?

  1. kanter napsal:
    celom zaujímavé doplnky, ale skoro bez všetkých sa ja osobne zaobídem, pretože ak by som si ich nainštaloval tak mi budu spomaľovať prehliadač. Google chrome som začal používať iba nedávno a celkom sa mi pái, pretože oproti FF je podstatne rýchlejší. Firebug je výborný doplnok ale mám ho nainštalovaný v mozile tak do chrome už netreba. Tento doplnok colorPicker 0.9 netreba, pretože farby ukazuje aj firebug. Toto tiež netreba: Awesome Screenshot: Capture & Annotate pretože windows má zabudovaný celkom fajn nástroj na vystrihovanie. A tie zvyšne doplnky sú tiež iba z asti užitočné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *