Jaké hostingy mohu doporučit a proč?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Poslední dobou se mi hromadí na emailu či v různých soukromích zprávách dotazy, co bych mohl doporučit za poskytovatele webhostingu a nebo, který si myslím, že by mohl být vhodnější. Abych nemusel na tuto otázku stále odpovídat (ne že by mi to vadilo a rád poradím komukoliv i nadále), jsem se rozhodl sepsat tento článek, kde by mohlo pár lidí najít odpověď i bez toho, aby mě kontaktovali přímo.

Aby si někdo nemyslel, že je toto nějaký rádoby PR článek, tak vás mohu uklidnit, není a proto neobsahuje žádný odkaz či affiliate link kamkoliv a rozhodl jsem se pouze subjektivně sepsat své zkušenosti a názory. Hostingy, které zde nenajdete nijak neodsuzuji a ani to neznamená, že nejsou případně kvalitní. Jen k nim nemám co říci, když jsem je nikdy nevyužil a díky tomu s nimi nemohu mít žádnou zkušenost!

Je jasné, že každému může vyhovovat něco jiného a proto než se případně rozhodnete pro nějakou tu volbu poskytovatele, tak si důkladně projděte jejich stránky (pročtěte co nabízí, slibují a nezapomeňte juknout i do obchodních podmínek!) a pohledejte i nějaké další informace (zkušenosti uživatelů) na internetu a pak dejte teprve na svůj úsudek, co by pro vás mohlo být to nej řešení. Koukat jenom na cenu, či reklamní žvásty není dobré a snadno se vám to může vymstít!

Mohu bez mrknutí oka každému doporučit tyto mnou vyzkoušené poskytovatele.

Ebola.cz – Ebolu jsem dříve využíval na několik svých stránek a to konkrétně multihostingový tarif jménem Ebola Multi ADVANCED za 718,80 Kč měsíčně s DPH, s 40 GB prostorem pro 60 domén. Za celý rok, co jsem Ebolu využíval jsem nezaznamenal jediný problém a naopak jsem se setkal s rychlým a vlídným přístupem podpory, když jsem jí náhodou díky svému neumu a neschopnosti potřeboval.

Co se týká administrace, tak nebyl žádný problém se zorientovat a nastavit si vše potřebné. Pokud jsem si přeci jen nebyl něčím jist, stačilo nahlédnout do jejich nápovědy přímo na webu, kde je vše potřebné srozumitelně popsané.

Vše mi u nich běhalo velmi svižně a nezaznamenal jsem jediný výpadek. Ebolu jsem opustil díky tomu, že jsem většinu svých tehdejších stránek prodal a neměl chuť v té době tvořit další, tak jsem již multihosting nepotřeboval. Dnes by se mi Ebola opět i hodila, ale jsem líný vše přesouvat ze současných umístění u jiných poskytovatelů, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy ;-). Jak funguje klasický webhosting netuším, nezkoušel jsem nikdy, ale dovolím si tvrdit, že určitě stejně kvalitně jako multihosting.

ONEbit.cz – ONEbit jsem využíval po dobu jednoho roku a běžela mi u nich jedna stránka, která byla náročnější na systémové prostředky na tarifu WebCOOL za 214,80 Kč s DPH měsíčně s 15 GB prostorem. Tento tarif lze využívat až pro 5 domén jako multihosting, ale to jsem nevyužil, jelikož na to nebyl prostor, proto nemohu říci, jak to běhá v plném doménovém zatížení. Za rok využívání jsem nezaznamenal žádný výpadek, ani jakýkoliv problém, který by stál za zmínku.

Vše mi fungovalo víc než dobře a velmi rychle. Podporu jsem defakto nepotřeboval, tak nedokážu říci, jak moc je pružná co se týká urgentních věcí, ale pamatuji si, že jsem měl několik dotazů a komunikace přes emaily byla poměrně rychlá.

Co se týká administrace, tak tu mají velmi jednoduchou a vzhledově úhlednou. Netrvalo mi nějak extra dlouho se v ní rozkoukat a to nejsem zase až kdoví jaký profík, takže si myslím, že to s ní musí umět po chvilce každý. I co se týká nápovědy, tak jsem nenašel jediný problém.

Odchod od ONEbitu byl způsoben prodejem webu, který u nich běžel a nic jiného jsem v té době hostovat nepotřeboval. Později jsem odolal vábení jiného poskytovatele.

Savana.cz – Savanu jsem využíval rok v minulosti a využívám jí i momentálně na několik svých stránek. V minulosti jsem měl tarif SAVANA 500 za 72 Kč s DPH měsíčně s 15 GB prostorem. Provozoval jsem na něm pár webů postavených na WordPressu a v té době to nebylo zrovna ten nej tarif pro ně (chtělo to vyšší, jelikož to běhalo celkem pomalu na něm), ale v té době měl nižší parametry jak teď, tak nevím, jestli se to s navýšením zlepšilo.

Nicméně menší weby postavené na HTML/CSS na tomto tarifu běhaly velice rychle, takže ideální multihosting například pro minisites. V současnosti využívám tarif SAVANA 1000 za 144 Kč s DPH měsíčně, na kterém jede jeden e-shop na Hostshopu od Savany a několik desítek webů postavených na HTML/CSS. Vše běhá rychle a spolehlivě.

Ať už v minulosti, tak i dnes jsem nezaznamenal nějaké velké výpadky (ty co jsem zaznamenal byli chvilkové, hlášené vždy dopředu a nejsou zase až tak často, aby to nevyznělo špatně ;-)). Podporu jsem nějak extra nepotřeboval, jen při jednom drobnějším problému a ten byl vyřešen poměrně rychle i s kompenzací za problém způsoben ze strany Savany. Takže podporu mohu hodnotit jen pozitivně.

Co se týká administrace, tak i když není tolik vzhledná, jako u jiných poskytovatelů, tak je po chvilce též velice přehledná. Vše je jen o zvyku a když si člověk není něčím jist, k ruce má obsáhlou nápovědu, kde je lehké cokoliv potřebného najít. Ze Savany jsem v minulosti odešel z důvodu prodeje webů, které mi tam běžely, tím jsem již nepotřeboval využívat služeb a letos se opět vrátil.

Wedos.cz – Wedos jsem začal využívat cca v půlce roku 2011 a využívám jejich služeb do dnes. Mimochodem, Kecy k věci.cz běží momentálně právě u Wedosu ;-). Zde nedokážu specifikovat měsíční cenu s DPH, jelikož mám u Wedosu několik webhostingů, ať už NoLimit či NoLimit Extra a všechny jsem nakoupil vždy v nějaké akci :-). Nicméně, normální ceny jsou 30 Kč a 120 Kč s DPH za měsíc.

Za dobu, co hostuji u Wedosu jsem neměl jakýkoliv problém a výpadek jsem nepostřehl ani jeden. Vše funguje tak jak má a to i přesto, že se jedná o levného poskytovatele! Hostuji u nich weby pouze na WordPressu a nebo HTML/CSS.

K podpoře toho nemám co moc říci, jelikož jsem neměl možnost řešit nějaký závažný problém a když už jsem jí náhodou potřeboval (většinou šlo o zrušení nějaké služby atd.), tak jsem přes chat vše vyřídil bleskurychle. O administraci mohu též říci, že není nějaká extra složitá, dá se v ní rychle zorientovat a pohodlně nastavit vše potřebné.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 21.9.2012

Zařazeno do: Hostingy

Zobrazeno: 984

Štítky: , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Jaké hostingy mohu doporučit a proč?

  1. Krabath napsal:
    Dobrý rozbor hostingů.
  2. Marek L. napsal:
    Skús napísať aj o ďalších hostingoch 🙂 Podobné prehľady sú vítané.
  3. AlesN napsal:

    @Marek L.: On není defakto problém napsat o kde kom, jen je problém v tom, že nepíšu informace tipu jedna bába povídala, ale snažím se doporučovat to, s čím mám nějakou osobní zkušenost. A víc jich bohužel nemám ;-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *