Jaký je rozdíl mezi Balíkem na poštu a Balíkem do ruky? Žádný, oboje skončí stejně na poště

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dne 12.12.2012 v 9:16:10 (čas doručení potvrzovacího emailu) jsem si objednal zboží z internetového obchodu patřícího pod SEVEN SPORT s.r.o. (insportline.cz, worker.cz a worker-moto.cz), což není žádný neznámí prodejce (nejsem kaskadér a nakupuji jen u vyhlášených obchodů). Dne 13.12.2012 ve 12:41:25 (opět čas doručení emailu) mě obchod informoval o odeslání zásilky. Až sem bylo vše o.k. a obchod se ničím neprovinil.

Komplikace nastala až při doručování. Jelikož nemám moc rád, když mě někdo v půl sedmé ráno budí telefonem s tím, aby mě informoval o tom, že mi přiveze balíček do půl hodiny a nakonec přijede kolikrát za dvě hodiny (moje zkušenosti hlavně s PPL a občas takto ráno doručuje i DPD), tak jsem se rozhodl zvolit klasiku a to Českou poštu a jejich Balík Do ruky s dobírkou, jako doručovací způsob.

Doposud jsem s nimi neměl žádné problémy a pro jistotu jsem si balíček nechával zaslat na adresu mého trvalého bydliště u mé matky, jelikož jí tam vozí pošta často zboží. Co bydlím v podnájmu, tak zde mají dopravci problém to vůbec najít, proto jsem tomu chtěl takto předejít. Navíc, matka marodí stejně jako já, tudíž je celý den doma a poštu nemůže pročíhat.

Nojo, ale to by se pošta musela dostavit a splnit tu službu, kterou jsem si zaplatil a ne si to značně ulehčit a hodit to nakonec po několika dnech na poštu, tudíž Balík Do ruky bez snahy doručení jde těžko dodat na doručovací adresu ;-).

Však se podívejte sami, kudy všude zásilka šla – screen ze Sledování zásilek (Track&Trace)

Sledování zásilek Track  Trace  Česká poštaPřidávám v citaci i přepis doručených SMS na můj mobil.

13.12.2012  11:45

Vazeny zakazniku, prevzali jsme do prepravy balik DR9016232993C, dobirka 785 Kc. O terminu a case jeho doruceni Vas budeme informovat.

15.12.2012  8:13

Vazeny zakazniku, dne 15.12. Vam budeme dorucovat zasilku Balik Do ruky DR9016232993C od podavatele SEVEN SPORT s.r.o., dobirka 785 Kc.

15.12.  12:25

Vazeny zakazniku, omlouvame se, z technickych duvodu nebude zasilka DR9016232993C dorucena v avizovanem terminu. O dalsim postupu Vas budeme informovat.

17.12.  11:58

Vazeny zakazniku, dne 17.12. Vam budeme dorucovat zasilku Balik Do ruky DR9016232993C od podavatele SEVEN SPORT s.r.o., dobirka 785 Kc.

17.12.  18:30

Vazeny zakazniku, dorucovaci pokus zasilky DR9016232993C ze dne 17.12. nebyl uspesny. Balik je ulozen, posta Unhost, PSC 27351. Tel:312698491

Nejlepší na tom všem je, že 17.12. se u baráku pošta ani nemihla, natož aby zvonila a ani nebyl ve schránce žádný papír o nedoručení a vyzvednutí na poště :-D. Ten přinesla dnes mámě pošťačka s další poštou ;-).

Výzva k vyzvednutí zásilkyTudíž si to pošťák jménem Kabát Lukáš trochu usnadnil a hodil to rovnou na poštu i s ostatními zásilkami, které buď někdo nepřevzal a nebo se mu je nechtělo již doručovat jako tu mojí ;-). Když se podíváte výše na oskenovanou výzvu k vyzvednutí, tak pod datem 17.12.2012 není vyplněn čas, kdy byl údajný pokus doručení, proč asi, že? 😀

Mám sto chutí se na to vyprdnout a zásilku nepřebrat vůbec, jelikož zbytečná moje cesta (ztráta času) na poštu (poštu mám cca 14 km daleko) jsou další finanční náklady (cca 40 Kč), jelikož buď tam musím jet autem a nebo autobusem. Tudíž poštovné není již 95 Kč, ale 135 Kč. Za ty peníze jsem si již mohl zajet přímo na pobočku obchodu, kterou má obchod v Praze (a ještě bych možná něco ušetřil.), kam se mi nechtělo trmácet, proto jsem byl ochotný zaplatit za komfortní doručení.

Sice nejde ani tak o ty peníze, jako o princip. Když se podíváte do oficiálního propagačního letáčku pošty k produktu Balík Do ruky (screen přikládám i níže), tak tam najdete toto: Všechny Balíky Do ruky podané do 15.00 hodin doručujeme následující pracovní den. Na více než 1000 pobočkách doručujeme následující den i balíky podané do 17.00 hodin.

postovnibaliky.cz stazeni Produktovy list Balik Do ruky.pdfA schválně se podívejte výše na datum a čas, kdy mi byl balík odeslán (informovala o tom přímo i pošta) a na datum, kdy se na to pošťák vykašlal a nedoručil. To nějak trochu nesplňuje „doručujeme následující pracovní den“, tudíž lživá informace na jejich webu ;-).

A co vy, máte též někdo podobné prima zkušenosti s nefunkčností toho, za co si člověk platí? Nemusí se to týkat jen pošty, ale klidně i jiného dopravce. Komentáře jsou k dispozici ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 18.12.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 2058

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

8 komentářů k: Jaký je rozdíl mezi Balíkem na poštu a Balíkem do ruky? Žádný, oboje skončí stejně na poště

 1. Krabath napsal:
  Ahoj, mám zkušenosti s tím, že jsem byl celý den doma a ve schránce jsme nalezl oznámení, že jsem nebyl doma zastižen a mám si balík vyzvednout na poště. Abych se přiznal, pošťákům jejich práci absolutně nezávidím. manželka má kamarádku, která dělala doručovatelku a to, co po nich chtějí, je až skoro nesplnitelné.
 2. Alisa napsal:
  Tak to já mám teda s balíkem do ruky jen dobré zkušenosti. Špatné spíš s klasickou zásilkou, už 3 týden čekám na dopis z německa a pořád nic, už ho asi nikdy nedostanu.
 3. Andre napsal:
  S Poštou mám jen dobré zkušenosti. Teď před Vánoci to asi už moc nedávají, ale v průbehu roku Balík do ruky normálně fungoval. Raději tedy yužívám Balík na poštu, nebývám přes den doma. Ale občas se chyba stane, nicméně teď už měli asi fofr.
 4. Kali napsal:
  No jo pošta Kladno, tamje to špatné pořád. Kamarádovi takhle nedoručovali na kolej, kde je 24h vrátný a přebírá balíky. Vždy byl důvod – adresát nezastižen.
  Poprvé si stěžoval paní vedoucí, podruhé si stěžoval paní vedoucí a potřetí si ttěžoval výše a za týden se na poště objevila nová vedoucí a od té doby bylíky na kolej chodili… Je to 4 roky starý případ, tak se nová paní vedoucí buď odstěhovala zase jinam, nebo rezignovala… Když si neumí srovnat lidi, musí ji srovnat zákazníci 🙂

  PS: Následující pracovní den neplatí. Mě se tuhle při návětěvě chlubil obchoďák pošty, že loni udělali 13.12. rekord na hlavní třídírně 120 000 zásilek za den, ale že letos mají už 3 týdny před Vánoci (před hlavním náporem) 180 tis. zásilek a pořád to roste… Na moji otázku, na kolik mají třídící centrum postavené odpověděl, že to přesně neví, ale je to méně než 100 tis. zásilek denně… To o něčem vypovídá a balíky do ruky chodí 2 dny před vánoci standardně.

 5. No jo, dokud naše pošta nemá dobrou konkurenci, bude se k nám chovat tak, jak se chová. Se službou Balík do ruky mám také své zkušenosti, fungují totiž jako Balík na poštu. Člověk za něco zaplatí a ono nic.

  Na toto je opravdu nejlepší reagovat ignorací, respektive zásilku nepřebírat, pokud nebude řádně splněn termín a účel této dopravy. Jenže to bychom podobně musili myslit všichni, protože dokud půjde jen o jednotlivce, nic se nezmění a pošta nebude mít důvod se lepšit.

 6. Mirek napsal:
  Otázka je zda se tak chová pošta celý rok nebo jen těch 14 dni v prosinci?
 7. Andre napsal:
  Také bydlím v Kladně a balíky do ruky mi do ruky prostě chodí. A do druhého dne. Asi i záleží na ulici, kde bydlíte. Možná jen před Vánoci to občas nepřišlo.
 8. evulepe napsal:
  Manžel mi objednával tři týdny před vánoci dárek, nepřišel, a to dokonce ani po novém roce. (Ty tři týdny do vánoc už byl expedovaný, takže žádné selhání na straně odesílatele.)
  Pernamentně mu chodily zprávy „z technických důvodů … nebylo možné doručení uskutečnit“, pak to přešlo na pernamentní „adresát nezastižen“ a pak ticho, balík nikde. Mezitím mu stihl přijít i papír, že má balík na poště, kde mu ovšem řekli, že jej nemají, že je stále v depu. Ještěže byl na dobírku…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *