Jakými dalšími pluginy, které jsou zdarma obohatit stránky běžící na WordPressu?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Už jsem tu několik tipů na pluginy, které jsou zdarma dříve publikoval a jelikož jsem si s nějakými novými opět hrál, tak jsem se o nich opět rozhodl napsat a tím někomu případně ušetřit čas, který by musel vynaložit hledáním vhodného pluginu.

Jako první si pojďme představit plugin, který se jmenuje Twitter follow button in coments. Pokud se vám plugin líbí, můžete si ho rovnou stáhnout zde:Twitter follow button in coments (135)

Tento plugin od včerejšího večera naleznete i zde na Kecy k věci.cz. Konkrétně se jedná o to, že pomocí tohoto pluginu přidáte komentujícímu možnost vložit do komentáře i jeho Twitter účet, který se zobrazuje u všech jím přidaných komentářů a on si ho tak může propagovat na vašich stránkách;-).

twitter v komentářiCo tím můžete získat? Více komentářů, jelikož svým uživatelům dáváte podmět k větší snaze, jelikož jim to může přinést ovoce v podobě nových Followeru (sledovačů jeho účtu). Autorem tohoto pluginu je Michal Ozogán, kterého můžete znát také pod přezdívkou fabulator a možná už jste někdy navštívili i jeho web věnovaný WordPressu, který naleznete zde: http://wordpress.fabulator.cz/

twitter v komentáři přidáníJeho instalace je opravdu jednoduchá, stačí ho stáhnout, nahrát na ftp a aktivovat. U komentářů vám přiskočí políčko s názvem Twitter. Svůj Twitter si můžete zadat přes administraci u vašeho profilu úplně dole ;-).

Další plugin by vám mohl pomoci vyřešit problém, pokud by jste chtěli (normálně to nejde) do stránky, nebo příspěvku vložit nějaký ten PHP kód, či JavaScript a já nevím co všechno. Na toto by se vám mohl hodit plugin, který se jmenuje Insert PHP a stáhnout si ho případně můžete rovnou zde: Insert PHP (148)

Plugin opět stačí pouze stáhnout, nahrát na ftp, aktivovat a nic víc ;-). Že funguje poznáte naprosto jednoduše a to tak, že si zkusíte do stránek vložit nějaký ten script a pokud vykoná to co má, tak je vše v pořádku.

Jelikož si myslím, že ho nemá cenu nějak víc popisovat, podle mě není ani jak, tak jako takovou malou ukázku sem dávám níže obrázek, na kterém můžete vidět, co pomocí tohoto pluginu můžete na svém webu vytvořit.

Ukázka pluginu Insert PHPJeště pro upřesnění toho, co na obrázku vlastně je. Vidíte tam jeden z mých pokusných WP webů na Localhostu, kde jsem použil plugin Insert PHP. Z affiliate programu Simplia.cz jsem si půjčil z náhodného obchodu pro lepší ukázku funkčnosti JavaScriptový kód, který jsem pomocí HTML a CSS lehce upravil ;-).

No a dnes poslední plugin, který si představíme se jmenuje indomap. Tento plugin si můžete případně rovnou stáhnout zde: indomap (151)

Jak už samotný název napovídá, umí pracovat s mapou a dobře vám poslouží, pokud do svých stránek potřebujete opravdu jednoduše dostat něco z Google map (například označit místo srazu atd.). Co se týká instalace pluginu, tak opět jen stáhnete, nahrajete na ftp, aktivujete a hotovo, nic se nikde nenastavuje.

Po aktivování pluginu vám u příspěvku, nebo stránky přidá následující pole, které můžete vidět na obrázku níže.

ukázka pluginu indomapDo pole MAP Adress, které můžete vidět na obrázku výše vložíte jakoukoliv vaší adresu (já  pro ukázku použil adresu Metropole, co je na Zličíně ;-)). Do příspěvku výše napíšete klasicky libovolný text, který chcete, aby se zobrazil a příspěvek, nebo stránku publikujete.

Ukázka pluginu indomap výsledekNa obrázku výše můžete vidět, jak pak takový výsledek cca může vypadat. Pokud si s tím trochu víc pohrajete, než já v rychlosti, tak se dá dosáhnout mnohem lepšího výsledku si myslím ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Jakými dalšími pluginy, které jsou zdarma obohatit stránky běžící na WordPressu?

  1. Inside napsal:
    Pekné pluginy, posledné dva asi využijem. Aj keď je treba dať pozor na náročnosť na RAM servera, niektoré hostingy to môžu mať obmedzené a to potom človek ľahko vyčerpá pridelenú kvótu a WordPress spadne, pomôže len cez FTP zmazať niektorý plugin. Takže aj keď je mnoho dobrých pluginov pre WordPress dostupných, aj tu platí „všeho s Mírou“, len treba nájsť toho Míru 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *