Je to opravdu tak jednoduché, jak se zdá?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Téměř každý člověk, co se pohybuje na internetu a provozuje nějaký ten web se snaží svůj čas a práci, kterou svému webu věnuje zpeněžit. Proto se weby napojují na různé reklamní systémy, jako je například Sklik či Adsense, nebo různé affiliate systémy, kde jsou příjmy za doporučení uživatelů. Pak tu máme například Placlu či Postsgenius, což jsou systémy, které spojují blogery s inzerenty a defakto píšete články, které v sobě mají odkazy dle zadání inzerentů.

Další způsob výdělku může být napojení na Backlinsgenius.com. Již podle stránek a jejich výkladu by si člověk mohl říci, že stačí psát doslova nesmysli, které obsahují klíčová slova a natrefili jsme na naprosto jednoduchý způsob, jak vydělávat na internetu. Otázka ale zní, je to opravdu tak jednoduché, jak se na první pohled zdá?

Já si osobně myslím, že to tak jednoduché nebude a to hned z několika důvodů a tím nejhlavnějším je váš web. Pokud někdo provozuje opravdu solidní web či blog, byl by blázen, kdyby tento systém na něj napojil, už kvůli hrozbě nějaké penalizace ze strany vyhledávačů za prodej odkazů. Já se tento systém rozhodl vyzkoušet na svých dvou webech, které kdyby postihla nějaká ta penalizace, tak by mě to nějak extra netrápilo.

Tyto dva zmiňované weby provozuji stejně jen za účelem testování různých věcí. Weby jsou postavené na WordPressu a ten jde propojit s Backlinksgeniusem propojit doslova hravě pomocí pluginu. Přes plugin se načte obsah vašeho webu a pomocí tohoto pluginu se i automaticky rozmísťují odkazy do vašich článků. Všechno toto by bylo i celkem fajn až do doby, než jsem viděl ceny těchto odkazů a jakým způsobem jsou rozmísťovány.

Odkazy skáčou jak divé a dost často se mění (nejspíše dochází peníze u inzerentů), takže ideální způsob, jak si penalizaci od vyhledávačů vysloužit. Navíc, odkazy nekoukají na žádnou relevanci, ale obsahuje článek dané slovo, tak šup a je v něm odkaz, i když je článek a jeho zaměření úplně o něčem jiném, než odkaz.

Za deset dní testování jsem se dostal na částku 20,49 Kč vydělaných. Denní zisk je teď 2,01 Kč. Když vezmu v potaz to, že výplatní minimum je 1 000 Kč, tak bych se tímto tempem k penězům dostal skoro za dva roky. Cenu za jeden odkaz jsem měl 0.16 Kč u jednoho webu a 0.22 Kč u druhého webu. Zkoušel jsem hledat různě na internetu kdejaké info o Backlinksgenius a zkušenostech s ním a nikde jsem toho moc nenašel, kromě Webtrhu, kde od toho každý druhý odrazuje. Na druhou stranu, když by to podle těch lidí bylo zase tak špatné, tak jak je možné, že pořád tento systém funguje?

Když opomenu to, že provozovatelem je česká firma, ale zapsaná je v Anglii a s tím nastávají komplikace co se týká DPH a to, že váš web či blog musí splňovat určitá pravidla, jako je PageRank 1, tak by tento systém mohl být použitelný, ale jen na podřadné weby, jako jsou například PR weby atd.. Na solidnější projekt bych ho nasazovat nedoporučoval ani náhodou. Takže, když to shrnu, tak výdělek to může být celkem jednoduchý, ale chce to vytvořit web jen pro tento účel. Pro mě je to kontraproduktivní, proto od Backlinksgenius upouštím a využívat ho nadále nehodlám.

Přesto nikoho neodrazuji od používání a nejlepší je, pokud si vyzkoušíte sami a i sami si uděláte obrázek o tomto systému. Pouze jsem poukázal na fakta, která jsem zjistil a která mě z toho plynou. Pokud máte jakékoliv zkušenosti i vy s Backlinksgenius, tak budu rád, když se o ně podělíte v komentáři u tohoto článku ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 3.6.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 662

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *