Jeden seznam PR webů a jaký to dokáže udělat humbuk

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Před 4 dny se na internetu, potažmo na Webtrhu objevil Plaváčkův seznam PR webů, který obsahuje 1 127 webů (mezi nimi je i jeden můj a pár bývalých :-)). Podobných seznamů je na internetu doslova mraky a nikomu nikdy nevadili a nevadí. Mě tedy osobně nevadí ani tento zmiňovaný a je mi zcela buřt, jestli někde figuruje můj web. Co mě, ale doslova zaráží, jaké pozdvižení okolo toho je.

Do dnešního dne, do 8:42 času je k tomuto tématu napsáno 129 odpovědí a téma bylo 3 831 krát zobrazeno, budiž. Co jsem rozhodně nepochopil je dohadování ohledně toho, jestli tento seznam slouží jako vzorek pro administrátory Seznamu k identifikaci odkazových farem. A ještě více nechápu jednoho uživatele s přezdívkou chaves, který je doslova nepříčetný z toho, že je pár jeho webů na tomto seznamu.

Kdyby zapojil trochu více mozek a zapřemýšlel, tak by mu jistě došlo, že Seznam nestojí na nějakém Plaváčkovi. PR weby odhalí na první pohled každý, ať už je na nich originální či duplicitní obsah a pokud se je Seznam rozhodne nějakým způsobem penalizovat, jako to již udělal Googl, tak to udělá i bez jeho seznamu!

Autora seznamu může těšit několik věcí na jednou. Zaprvé to může být zvýšený zájem o tento seznam, po kterém za pár týdnů již neštěkne ani pes. Zadruhé, že tím dokázal vyloženě naštvat několik lidí a žhavě o tom diskutují. A zatřetí, mimozemštani.cz určitě neměli takovou návštěvnost jako nyní.

Já bych osobně autorovi za tento seznam chtěl poděkovat, díky tomu se mi zvedla návštěvnost a dorazili mi nové poptávky na PR články ;-). Když to shrnu, tak každý logicky uvažující člověk ví, že jakýkoliv PR web nemá absolutně žádný přínos pro internet ani návštěvníky, který na podobné weby narazí spíše náhodou a vesměs je okamžitě opouští.

Proč jsem je v minulosti provozoval v hojnějším počtu i já? Odpověď je jednoduchá, je po tom poptávka a lidi jsou tím doslova zblblý v rámci všude omílaného slova SEO. Tak proč nevyužít situaci a pár článků jim za pár kaček nenapsat. Za utržené peníze jsem mimochodem pořídil i tuto doménu Kecy k věci.cz a plno dalších a k nim hostingy.

Dnes vlastním již jen jeden takovýto web a celkově od této oblasti upouštím a to ne z důvodu, že bych se bál nějaké penalizace webů a nebo nebyla poptávka stále, ale rozhodl jsem se začít tvořit něco více smysluplnějšího a hlavně to, co mě baví. Sedět celé dny u pc a psát nesmysly a následně je registrovat do desítek či stovek webů mě prostě již nebaví. Chápu, že někomu se jakákoliv změna v tomto oboru nemusí líbit, jelikož se tím dali a stále ještě dají vydělat slušné peníze a to celkem snadno.

Ale jak už to obvykle bývá, všechno jednou končí a i tato éra tu nebude věčně. Já osobně jsem a vždycky jsem byl pro penalizaci ze strany vyhledávačů těchto webů a doufám, že toto i jednou nastane a nebudou se již objevovat při hledání. Pomalu a jistě to k tomu směřuje a již se nestává tak často, že bych při hledání na takové weby narazil.

Rada na závěr pro všechny, co se jednou možná na tento článek dostanou je, pokud chcete na něčem opravdu začít vydělávat, tvořte stránky pro lidi a ne pro roboty. Vykašlete se na ty SEO nesmysly, které se všude možně píšou, většina jich stejně nefunguje a je to jen ztráta času a případně i peněz.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 24.3.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 718

Štítky: , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *