Jiří Rostecký prodal Objevit.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Když jsem se dozvěděl o tom, že Objevit.cz změnilo majitele, tak jsem byl popravdě velmi šokován a nemohl jsem tomu uvěřit. Mnohými doslova milovaný IT magazín a první větší internetové dítko Jirky Rosteckého patří  již Michalu Krčmářovi.

A kdo že je to vlastně ten Michal Krčmář? Napadla mě okamžitě tato otázka, jelikož se musím přiznat, že jsem o něm nikdy neslyšel. Proto jsem si vzal na pomoc Googlíka a hned bylo vše jasné. Michal Krčmář (alias Krčmy) je poměrně zajímavý a úspěšný internetový podnikatel, který Objevit.cz dokáže posunout určitě dál.

Podle všeho se tedy zdá, že Objevit.cz přešel z dobrých rukou do možná ještě lepších a tato změna může mít nakonec jen a jen pozitivní dopad na samotný magazín.

Určitě vás již napadlo i to, proč a za kolik to ten Jirka prodal? Podle Jirkova vyjádření na blogu byla cena v řádu několik desítek tisíc. Pro někoho to může být částka vysoká, pro někoho ne, ale každopádně toto je hlavně věcí mezi prodávajícím (Jirkou) a kupujícím (Michalem Krčmářem) a popravdě nikomu do toho nic není ;-).

Proč to tedy Jirka prodal? I já jsem se snažil zjistit odpověď na tuto otázku a nejlepší způsob jak to zjistit bylo kontaktovat přímo Jirku a optat se ho. Dozvěděl jsem se, že má nové plány do budoucna, do kterých pomalu a jistě Objevit.cz přestávalo zapadat a že už v jeho silách nebyla příliš velká možnost, jak magazín posunout dál, proto se rozhodl pro tuto prodejní variantu, čemuž plně rozumím a chápu to.

No a na závěr by jsme se mohli trochu poohlédnout po historii Objevit.cz ;-). Start magazínu se váže k roku 2010, lépe řečeno k únoru 2010. Jirka Objevit.cz vybudoval sám od piky jak se říká a byl z počátku i jediným autorem článků a to i přesto, že toho o počítačích atd. moc nevěděl. Později, když začínala hvězda magazínu zářit víc a víc (a samozřejmě tím i vydělávat), tak se začala rozšiřovat redakce.

Za dobu, co Objevit.cz patřilo Jirkovi se na něm podílelo více než 36 pisálků a vyprodukovali více než 1 500 příspěvků, které byly zařazené do 22 rubrik a obsahovaly celkem 3 458 štítků! Musím říci, že za dva roky života magazínu to jsou slušná čísla ;-). Mnoho lidí Jirku od jeho záměru založit IT magazín odrazovalo a podívejte se sami, jak se vyplatilo nedat na ostatní a řídit se vlastní intuicí! S trochou píle a výdrží se může povést vybudovat cokoliv, alespoň můj názor.

Co vím, tak se teď Jirka chce hlavně zaměřit na rozvoj jeho dalšího magazínu, který se jmenuje MladýPodnikatel.cz a samozřejmě i více rozvinout své studio iParťák.cz, které nabízí copywriting, korektury textů, překlady a další věci spojené s online marketingem.

Osobně doufám, že Objevit.cz bude pod novým majitelem jen vzkvétat, jelikož je to místo, kde se rád každý den zastavím, abych si přečetl nějaký nový zajímavý článek a poznal například věci, které jsem doposud sám neobjevil ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 31.8.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 476

Štítky: , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *