Každý druhý používá slovní spojení pasivní příjem a ani neví, co to vlastně je

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Poklidně si tak různorodě dneska brouzdám po internetu, až mě napadlo se zkusit podívat na Webtrh a trochu se pokochat v nabídkách webů na prodej. Že se tam většinou nachází samé skvosty není žádná velká novinka, jelikož málo kdo se zbavuje něčeho smysluplného a popravdě se ani nedivím, já bych to také neudělal.

Hned první, co na mě vybaflo byla nabídka s podtitulem Ziskový web Hlasoviste.eu. Už podle titulku mi bylo jasné, co bude předmětem prodeje. Typický duelově hlasující web, tedy nic nového a neotřelého a alespoň v mých očích tedy nic moc lukrativního. Co se týká webu samotného, tak ten hodnotit nechci a ani nebudu.

Co mě ale zaujalo jako první byla cena, která sice startuje na vyvolávací ceně 1 Kč, ale BIN stanoven na 150 000 Kč! No nevím, co by se muselo stát, aby se nějaký šílenec na BIN našel, ale budiž, je to rozhodnutí majitele. A ani toho po této stránce nechci nějak kritizovat, jelikož každý z nás má vždy jinou představu o ceně svého projektu, ale mě to přišlo hoodně přestřelené a proto jsem to zmínil též.

Ale proč jsem vlastně použil tento konkrétní příklad prodeje? Odpověď je jednoduchá, i tento konkrétní inzerát nabízí totiž poslední dobou často používané slovní spojení pasivní příjem a přitom málokdo vůbec ví, co to vlastně znamená!

Jen malá poznámka o pasivním příjmu a polopatické vysvětlení, co to vlastně znamená. Pasivní příjem je pojem z ekonomie a rozumí se tím pravidelný příjem, pro jehož získání není potřeba vynakládat nějaké zvýšené úsilí (většinou práci).

A když se podíváte do tohoto inzerátu, tak tam najdete kromě klasické nedostatku času i to, co si absolutně odporuje, viz tučně v citaci níže.

Rozhodl jsem se prodat z důvodu nedostatku času projekt hlasoviste.eu. Jedná se o web především pro mladší publikum, který při aktivitě majitele dokáže generovat tísíce kč pasivního příjmu bez větší námahy.

Tomu říkám panečku pasivní příjem, když bych jako případný nový majitel na tom musel hákovat jak steklý, abych toho „pasivního příjmu“ vůbec dosáhl :-D. Osobně jsem zvědav, jestli tento „pasivní příjem“ najde svého milionáře ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 3.11.2012

Zařazeno do: Podnikání na internetu

Zobrazeno: 741

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *