Každý plátce DPH by si měl hlídat s kým obchoduje!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Pro mnohé, kterých se to týká nebude nejspíš novinkou, že od 1.1.2013 platí novela zákona o DPH, která zavádí pojem takzvaného nespolehlivého plátce. Jelikož si myslím, že se najde mnoho lidí, který toto mohlo utéct a neví o tom, tak mi přišlo vhodné se o tom zmínit. Čím více se o tom bude mluvit a psát, tím lépe pro všechny, jelikož budou varováni ;-).

Ale zpět k tomu, co pojem nespolehlivý plátce vlastně znamená. Zjednodušeně řečeno: Pokud jste plátce DPH a obchodujete s někým, kdo je též plátce DPH, tak by jste si ho měli ověřit, jestli ho náhodou ministerstvo financí neoznačilo tímto pojmem (nespolehlivý plátce), jelikož jinak za něj ručíte vy, že odvede daň. Pokud by tak neučinil, musíte ji odvést vy za něj!

Ověřit si svého obchodního partnera můžete například zde: http://www.overenidph.cz/.

Nejedná se sice o oficiální stránku Ministerstva financí, ale všechna data jsou z něj přebírána a navíc stránka je připravena i v mobilní verzi, tudíž jí můžete použít pohodlně kdekoliv ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 26.1.2013

Zařazeno do: Žhavé kecy

Zobrazeno: 725

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Každý plátce DPH by si měl hlídat s kým obchoduje!

  1. Petr napsal:
    Ukázka dokonalého svinstva a nenažranosti státu. Může nás jen těšit, že se to může obrátit proti státem posvěceným loupežím, například maximální daňovou optimalizací a podobně. (Jinak uvedený způsob ručení je v platnosti již od roku 2011, toto je jen novelizace, která ještě víc přenáší povinnosti státu na občana).
    Dovolím si odkázat na můj vývod možných dopadů na http://wp.me/p1IMtg-nn
  2. Lukáš napsal:
    Ověření plátce je jen další práce navíc. Ještě že existujou na internetu jednoduché návody a aplikace, které tuto z mého pohledu zbytečnost zjednodušují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *