Kde sehnat levný design na Facebook a Twitter?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Sociální sítě vládnou světu a téměř každý člověk nějakou (nejčastěji Facebook a Twitter) minimálně jednou týdně aktivně používá a proto jsou i dobrým marketingovým nástrojem jak pro firmy, tak i jednotlivce.

Jak jste si jistě sami již stihli všimnout, hojně je využívaná i takzvaná sociální grafika, kdy pomocí úvodních fotek (Timeline) na Facebooku se propaguje cokoliv o sto šest a na Twitteru to není o moc jiné.

Já osobně Facebook využívám naprosto sporadicky, ale dnes jsem se rozhodl, že si konečně na něj pořídím nějaký ten Timeline (doposud jsem ho neměl vůbec), kam bych hodil někam do kouta i nějakou tu nenápadnou zmínku o Kecy k věci.cz ;-).

Jelikož nejsem žádný grafický expert, tak jsem tedy začal pátrat na internetu, jaké jsou vlastně možnosti. Při hledání na mě vyskočilo několik grafiků a firem, co se tímto přímo zabývají (ceny většinou od 1 000 Kč výš).

Dále jsem objevil nějaké ty nástroje, které jsou buď zdarma, nebo placené, ale grafika z nich je jak od dítěte ze školky. Tyto designy jsou vhodné tak maximálně pro náctileté puberťáky.

Pomocí těchto nástrojů by se dalo spáchat něco kloudného jedině, pokud by jste měli připravené kvalitní grafické prvky, ale to už mi pak přijde lepší a možná i jednodušší si to udělat rovnou bez nějakého nástroje :-).

Po chvilce jsem si vzpomněl, že se nějaké sociální designy dají pořídit na Graphicriver.net, tak jsem tam zavítal. Na tomto grafickém tržišti bylo na výběr z 1 112 designů pro Facebook v cenové relaci od 2 dolarů až po 11 dolarů (tedy od 40 Kč po cca 220 Kč, za vyšší ceny jsou většinou různé grafické sety).

Kromě designu pro Facebook se tam dá najít i něco na Twitter (98 designů) a Youtube (28 designů).

Po chvilce hledání mi do oka padl design za 2 dolary s názvem Facebook Desktop V3 (kdyby vás to zajímalo, tak je to tento design), který mi celkem připomínal ten můj domácí binec u pc, tak jsem ho nakonec i zakoupil a stáhl k sobě do pc.

Nebyl jsem si jist, jestli si s tím vůbec dokážu poradit, přeci jen nejsem žádný machr na grafické programy a s PSD jsem nikdy doposud nepracoval. Dokonce doma nemám ani Photoshop (nejsem příznivec nelegálních kopií a originál by pro mě byl drahou hračkou, jelikož bych ho často nevyužil).

Umím trochu pracovat s GIMPem, který je zdarma, ale nebyl jsem si jist, jestli to v něm vůbec půjde. Kdyby design stál více, tak bych to asi ani neprubnul, ale takhle jsem riskoval maximálně vyhození 40 Kč, což není žádná velká částka.

Stažený zazipovaný soubor jsem rozbalil (kromě PSD obsahoval i soubor readme.txt, kde byl jakýsi návod na Photoshop, mě tedy k ničemu :-)) a nahodil ho do GIMPu, kde se v pohodě otevřel.

Úprava byla naprosto jednoduchá a zvládl jsem jí celkem v pohodě. Defakto se jedná jen o práci s jednotlivými vrstvami, které otáčíte. Dokonce jsem zvládl výsledný obrázek lehce oproti originálu pozměnit (naznačil jsem na obrázku níže ;-)).

Facebook Desktop V3 original

 

Facebook Desktop V3Jak sami můžete vidět výše, úpravu jsem cca zvládl (zabralo mi to něco málo přes hodinku) a když jsem to z minimem zkušeností a znalostí zvládl já, tak si myslím, že by to měl zvládnout kdokoliv.

Jak to vypadá přímo na Facebooku se můžete podívat sami, pokud si kliknete na můj FB v autorském boxu pod článkem ;-).

Když to shrnu, tak si myslím, že za těch 40 Kč a chvilku času to stálo. V nejbližší době si pořídím ještě nějaký design pro FB stránku a Twitter účet k tomuto webu/blogu.

Přijde vám nabídka z Graphicriver.net zajímavá? Víte o nějakém lepším řešení, kde je též bohatá nabídka? Co si všeobecně myslíte o sociálních designech?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 30.4.2013

Zařazeno do: Sociální sítě

Zobrazeno: 985

Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

15 komentářů k: Kde sehnat levný design na Facebook a Twitter?

 1. Aleš Náprstek napsal:

  @kanter:Můžeš mi nějak lépe popsat to otevírání nového okna? Kde se ti to stává? Není to žádná novinka, ani záměr, nejspíš to bude nějaká chyba, ale nepodařilo se mi jí nijak nasimulovat, abych jí mohl opravit.

  Jediné, co je schválně nastavené, aby se otevřelo v novém okně jsou odkazy, aby se člověk nemusel potom případně proklikávat zpátky na původní stránku.

 2. kanter napsal:
  dosť zaujímavá stránka, asi si tam niečo pozriem aj ja ved 2 doláre to je takmer zadarmo. Inač som si všimol že ak kliknem na nejaký tvoj nový článok, tak mi to automaticky otvára na novú kartu, čo sa mi moc nepáči, možno si takto udržiš dlhšie na webe nových návštevníkov ale pravidelných to otravuje .)
 3. Aleš Náprstek napsal:

  @kanter: Zkus zmačknout F5 a refreshnout stránku, provedl jsem nějaké úpravy a dej mi prosím vědět, jestli problém stále přetrvává, děkuji 😉

 4. kanter napsal:
  @Aleš Náprstek: Keď som na úvodnej stránke a kliknem na nejký nadpis nového článku, tak mi daný článok zakaždím otvorí do nového okna. Predtým mi to nerobilo, prehliadač mám stále rovnaký a ani žiadne doplnky som neinštaloval.
 5. Wladass napsal:

  Já osobně doporučuji služby Vojtěcha Kotouse ( ) dělal mi background na timeline zcela na míru a vypadá moc pěkně 🙂

 6. Aleš Náprstek napsal:

  @Wladass: Kolik si bere za design?

 7. Aleš Náprstek napsal:

  @Wladass: Tak to se vyplatilo, to je jasné, každopádně standartní ceny dle mě budou někde okolo 1 000 Kč, což je pro můj účel mimo realitu 🙂

 8. Wladass napsal:

  @Aleš Náprstek: Podle mě kdybys chtěl, tak si myslím, že by ti to za 500,- klidně udělal ne-li za míň, to s ním můžu domluvit, jsme teď dost často v kontaktu.

 9. Aleš Náprstek napsal:

  @Wladass: Promyslím a dám kdyžtak vědět 😉

 10. Wladass napsal:

  @Aleš Náprstek: Já chytil tu akci co měl, takže zdarma 🙂 Tady máš víc info i o ceně kotousvojtech.cz/jak-dopadla-akce-zdarma-na-facebook-cover/

 11. Aleš Náprstek napsal:

  @kanter: Zkoušel jsem upravit pár věcí a nasimulovat možné příčiny a nepodařilo se mi toho dosáhnout, ani nic neobvyklého odhalit. Pokud to nedělá více lidem (o nikom jiném krom tebe nevím), tak bude problém nejspíš někde u tebe v prohlížeči. Rád bych pomohl víc, ale nevím jak ;-).

 12. kanter napsal:
  @Aleš Náprstek: neviem kde je problém, dnes som bol na tvojom webe cez iný PC a tam to išlo v poriadku, iba mne na notebooku to otvára do nového okna asi
 13. Vojtěch Kotous napsal:

  @Aleš Náprstek: Ahoj, jak Wladass psal, tak ten to chytl zdarma. Jinak dělám cover na FB za 445Kč … pokud budeš mít zájem, napiš na info@kotousvojtech.cz 🙂

 14. Aleš Náprstek napsal:

  @Vojtěch Kotous: Díky za nabídku a kontakt, zvážím a když tak se ozvu 😉

 15. Inside napsal:
  naprosto stejný problém mi dělalo nastavení firefoxu na netbooku, všude jinde vše šlapalo, jen tady firefox dával vše do nové karty. Nemáš tam nějaké doplňky do prohlížeče?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *