Kecy k věci.cz se dnes v noci budou stěhovat

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Po bez pár dní desetiměsíčním provozu webu u Wedosu se Kecy k věci.cz budou stěhovat tam, kde odstartovali svojí existenci a to k webhostingové společnosti Ebola.cz. O tomto kroku, že svůj web/blog převedu od Wedosu někam jinam jsem uvažoval již delší dobu.

Nabízelo se nespočet variant a chvilku jsem uvažoval i o vlastním serveru, že bych na něj přesunul veškeré své stránky, ale nakonec jsem přeci jen usoudil, že by to pro mě nebylo nejlepší řešení (musel bych vzít od někoho full managed server a nebo si sehnat někoho na správu, jelikož sám bych si na to rozhodně netroufl).

Rozhodl jsem se tedy oslovit Ebolu (což je sice menší, zato velice kvalitní poskytovatel webhostingu, se kterým jsem dělal i rozhovor), se kterou mám již vynikající zkušenosti z minulosti a zjišťoval, co a jak by bylo u nich možné i do budoucnosti. Při tomto oslovování jsem komunikoval jak s pracovníkem podpory (panem Marcelem Kociánem), tak i přímo s majitelem webhostingu (panem Daliborem Kouřilem) a musím říci, že komunikace naprosto blesková a odpovědi na jedničku s hvězdičkou.

U Eboly je téměř vše možné, proto nemusím mít hoodně dlouho strach, že se budu muset v dohledné době opět kamkoliv stěhovat a Kecy k věci.cz mohou směle dál růst, což by u Wedosu díky určitým omezením a nemožnostem nešlo dlouhodobě. Navíc, mi Ebola pomůže i s přesunem webu a momentálně probíhá vánoční akce na nové objednávky, kdy dostanete slevu 50%, což už je poměrně dost znát ;-).

Zakoupil jsem si u nich tarif jménem Ebola ADVANCED, který by měl být pro mě prozatím naprosto dostačující a i kdyby ne, tak přechod na vyšší Ebola PREMIUM je otázkou doslova chvilky. Výhoda je i to, že pokud by mi nestačil někdy ani ten PREMIUM tarif, jsou i další cenově možnosti ;-). Tak kdyby někdo hledal kvalitního poskytovatele za rozumný peníz z mimo Wedos sféry, tak mohu jen vřele doporučit a jak funguje můžete vidět počínaje zítřejším dnem (tedy 13.12. 2012, jakmile se projeví změna DNS záznamů) ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 12.12.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 920

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

44 komentářů k: Kecy k věci.cz se dnes v noci budou stěhovat

 1. Pavel napsal:
  Mohu se zeptat, proč ten přesun v čem wedos omezoval? Abych náhodou nenarazil na problém.
  Děkuji moc
 2. AlesN napsal:

  Prozatím neomezoval v ničem a přesun byl z vidinou do budoucnosti (Kecy k věci.cz rostou každým dnem), tedy, aby za pár dalších měsíců nepřestala stačit batabáze, posílání emailů atd.. Navíc, u Wedosu se není možné domluvit na čemkoliv individuálním (nenabízí vůbec tuto možnost) a jakmile by mi cokoliv nestačilo na jejich webhostingu, musel bych stejně jinam a nebo na nějaké VPS a podobně a to já nechci. U Eboly mi toto nehrozí. Vždy vše není jen o ceně 😉

 3. Pavel napsal:
  Do web zabírá tolik prostoru v databázi?
  Jinak ano vím že wedos neumožňuje žádné alternativy což mě také mrzí. A s těmi emaily, emaily se nesmí využívat na zasílání novinek atd. Což je taky škoda, jelikož když chce někdo posílat novinky na email, tak by wedos neměl využívat.
  Jinak ebolu neznám, ale kouknu se :).
  Jinak díky za info
 4. AlesN napsal:

  Nejvíc mě trápily právě ty emaily (využívám na zasílání upozornění na nové komentáře atd., neposílám žádné jiné věci komukoliv), jelikož ty celkem nabývají a již se pohybují + – okolo 100 denně, do 500 tedy byla ještě rezerva, ale nechtěl jsem nic řešit na poslední chvíli. Čím více dat, tím složitější přesun atd.

  Momentálně mám databázi o velikosti cca 13 MB, takže do limitu 100 MB u Wedosu též ještě něco málo chybělo.

  Nemáš zač, rád se o své postřehy podělím s kýmkoliv ;-).

 5. Pavel napsal:
  No ono to jde po domluvení i navýšit na víc jak 500 emailů, ale já myslel, že máš normálně hosting, ale ty máš ten, který se dodává k doméně. Podle toho, že píšeš 100 mb databáze.
  Jinak rád získám poznatky i od jiných lidí
 6. AlesN napsal:

  Jak normální hosting a co je hosting k doméně? Nějak tomu nerozumím, jak to myslíš. Měl jsem Extra NoLimit, který těch limitů pár samozřejmě má. Navýšit emaily sice jdou, ale i tak by to neřešilo do budoucna vše.

 7. Pavel napsal:
  No ty jsi psal, že máš zabraných 13 Mb v databázi, která má velikost 100 Mb. Což nevím jakou databázi máš, jelikož já mám databázi o velikosti 1 Gb.
  Jinak když si pořídíš jen doménu, tak dostaneš hosting MiniWEB. Ale jinak základní hosting je NoLimit.
  Jinak Extra NoLimit má zajímavé parametry jen mě štve 90 s max_execution_time jelikož tato hodnota je u NoLimit. A mně by se hodila delší doba.
 8. AlesN napsal:

  Tak MINIweb opravdu nemám, ten nepodporuje PHP, tudíž by na něm WordPress nefachal 🙂

  Nechci ti brát iluze, ale 1 GB na databázi nemáš, to je celkový prostor pro databáze, kdy velikost jedné je maximálně 100 MB, tudíž to samé jako já 😉
  No a právě proto je lepší poskytovatel, kde je možnost individuálního nastavení bez nutnosti mít okamžitě VPS ši dedikovaný server.

 9. Pavel napsal:
  No právě to mi nějak nesedělo (jelikož miniweb nemá PHP).

  No a jak jsi zjistil, to že je jen 100 Mb? A to i NoLimit Extra? Jinak pokud tomu tak opravdu je, tak to za chvíli budu muset taky jít jinam :/.
  No to máš pravdu, ale já zatím znám jen forpsi a wedos. Podívám se na tu ebolu.

 10. Pavel napsal:
  teď jsem si psal s podporou a klidně může být jedna databáze o velikosti 1 Gb. Pro jistotu mám tuto konverzaci uloženou :).
 11. AlesN napsal:

  Tak jsem četl někde nějaký blud tedy, jelikož tam se psalo o tom, že se jedná o celkový prostor a max velikost jedné databáze je 100 MB. Tak se omlouvám za šíření špatných info ;-).

 12. Pavel napsal:
  No ono je někdy těžké to pochopit jak to myslí, ale také si rádi lidé vymýšlí. Ale jinak se mi ulevilo jelikož 100 Mb by bylo dosti málo :D.
  Jinak jak dlouho už tento web běží a má přibližnou návštěvnost?
 13. AlesN napsal:

  No právě, pak se v tom má člověk orientovat. Tak podobně to má například ONEbit, kde je prostor pro databáze například 1 GB, ale velikost jedné databáze je maximálně 200 MB.

  Web běží cca od listopadu 2011, ale defakto pořádně až od února 2012. V současné době je denní návštěvnost cca 140 lidí a za poslední měsíc bylo přes 5 000 návštěv.

 14. Pavel napsal:
  Již ani nemohu odpovědět na tvůj komentář, jelikož už tu máme tak velký strom :D.

  Njn trochu mají ten web poblázněný a člověk se k důležitým věcem musí proklikat a nebo napsat na podporu a detailně se ptát.
  No tak pokud to takhle má ONEbit, tak tam bych jistě nešel.

  140 lidí to je hezký řekl bych, že má víc, ale pravidelný přísun lidí je prostě pravidelný přísun. Tak to gratuluji k 5000. A jak že děláš aby tě lidé navštěvovali? Jenom píšeš články a nebo i nějak web propaguješ?

 15. AlesN napsal:

  Tak poslední dobou mi přijde poblázněný nejen ten jejich web 😀

  Návštěvnost občas kolísá, ale z dlouhodobého hlediska neustále stoupá a to byl právě i důvod toho přesunu, jelikož jak vše roste, tak se zvyšují nároky. Mám v plánu spustit v dohledné době i věci, na které budu potřebovat právě trochu upravit možnosti webhostingu, proto jsem odešel tam, kde je to možné. Jinak Wedos špatný samozřejmě není a funguje spolehlivě, jen u nich nejde prostě vše.

  Návštěvnost primárně plyne z vyhledávačů, na které se i zaměřuji. Co se týká propagace, tak tu nějakou brutální nedělám (defakto žádnou) a nějaké SEO hokusy pokusy už vůbec. Odstartoval jsem Kecy k věci.cz na obsahu a tímto směrem hodlám pokračovat i nadále ;-).

 16. Pavel napsal:
  No pokud myslíš ty jejich šílené akce 100 kč za registraci domény 😀 tak je to docela chytrý tah. Pro ně je to nic a lidé nakupují jak šílení XD

  No roste web, roste návštěvnost a tím i náročnost chápu.
  No tak to jsem zvědav jaké věci hodláš ještě spustit. Já když jsem koukal kolik článků jsi napsal, tak se divím, že je to zatím 140 lidí.

  No na SEO nevěřím to je jen tah na vydělání peněz. Jinak obsah je nejdůležitější.
  Jinak tohle asi není tvůj jediný web? Který je nejvíce navštěvovaný?

 17. AlesN napsal:

  Tak těch 140 je momentální průměr. Některý den přijde přes 250 lidí, některý 130 a tak se to různě prolíná, proto uvádím ten průměr 😉

  Webů mám samozřejmě více, to je jasný, co se týká návštěvnosti, tak Kecy k věci.cz je můj nejnavštěvovanější web. Ale tak není to jediné kritérium u mě u webu, jelikož každý slouží k něčemu jinému a důležitý je u mě i výdělek, takže se snažím všechny weby dělat tak, aby se zaplatily ;-). Žádný momentálně nedotuji a to je pro mě to hlavní :-).

 18. Pavel napsal:
  No tak ono se to nedá určit podle jednorázového návalu. No ale stejně průměr 140 je tak nějak málo, ale hlavní je, že se zaplatí. A náhodou nevydělají i něco? Třeba pár stovek měsíčně?
 19. AlesN napsal:

  Tak články přibývají sice pravidelně, ale například návštěvnost ze Seznamu je nula nula nic skoro, jelikož tomu vše trvá, než to vlastně zaindexuje, takže vše táhne jen Google převážně. 140 není sice kdovíjaký závratný číslo, ale udrž to dlouhodobě na jakémkoliv webu, který nenabízí nic nelegálního ke stažení a podobně. Ono samotné vybudování návštěvnosti není ze dne na den a zase tak dlouho Kecy k věci.cz nefungují, aby měli okamžitě mega návštěvnost.

  Nějaké ty zlaťáky vydělají, to je jasné. Kolik přesně říkat nebudu, jen je to víc než uvádíš 😉

 20. Pavel napsal:
  Njn známí seznam tomu to vždy trvá. Ten indexuje v řádku dní až týdnů. A to už většinou články nejsou aktuální a nejsou moc hledané. Tak že většina táhne google jak říkáš a to potom těch 140 je dost, ale když to vynáší víc jak pár stovek měsíčně tak je to pěkný (samozřejmě, že nechci vědět přesnou částku, by jsi byl hlupák, kdyby jsi to řekl a ještě takhle veřejně).

  Ale ono to jinak zase tak těžké není udržet návštěvnost horší je jí získat a tím se dostat lidem do podvědomí. A nejsnadněji se ztrácí :/.
  ALe jinak co jsi psal, tak keci k věci tu budou již skoro rok. Tak to by snad už mohl padnou nějaký milník 🙂

 21. AlesN napsal:

  Za skoro rok fungování web navštívilo na 29 000 uživatelů a do konce měsíce ještě nějakou tu tisícovečku určitě přidají, takže určitě přes 30 000 návštěvníků v prvním roce provozu (po cca 10 měsících) si myslím, že tak nejhorší není. Cokoliv vytvořit (včetně příjmů) je běh na dlouhou trať 😉

 22. Pavel napsal:
  Jj to je pěkný a vím, že je to běh na dlouhou trať, ale zase je to příjemný pocti vědět, že člověk dělá něco užitečného a někteří lidé (čím dál víc) si z toho něco berou. Že člověk pomáhá a přitom ještě má svůj koníček.
  No nic já mizím zítra mám ještě spousty práce.
 23. AlesN napsal:

  I já to jdu již zabalit, tak zatím ahoj a dobrou 😉

 24. Krabath napsal:
  Mohu jen potvrdit. Pokud nemáš nějaký warez web, tak držet návštěvnost je docela obtížné, ještě obtížnější, když to dělá jeden člověk. Vím o čem mluvím. Já jsem se dostal na webu na průměr přes 200, nyní 190, ale kolísá to, jak říká Aleš. člověku stačí když marodí, není mu dobře, nepřibude moc článků a jde to hned dolů.
 25. AlesN napsal:

  @Krabath: Přesně tak, chvilku člověk na web nesáhne a hned je to znát 😉

 26. Josef Grill, WEDOS napsal:
  Dobrý den,

  pročetl jsem jen rychle co se tady psalo. My máme od počátku databázi 1GB u základní verze. U veze Extra (jež stojí tolik co platíte nyní) máme 2GB. Jiný limit tam není. Neomezujeme počty spojení a ani jiné parametry.
  Máme omezený počet PHP procesů 5 u základní verze nebo 10 u verze Extra. S výkonem problém nemáme. Webhosting u nás je stabilní. To jste si však sám jistě za těch 10 měsíců všiml… 🙂

  Základní verze běžně zvládá 10-15 tisíc návštěv za den na WordPressu. Verze Extra cca 50 tisíc denně. Jsou lidé, kteří tvrdí i 100 tisíc za den. Záleží na pluginech a na tom co tam běží.

  Limit na posílané maily není problém navýšit (v situaci kdy jde o podobné případy). Bráníme se tak spamu. Díky tomu se nedostáváme na blacklisty apod. Chápeme, že určité weby potřebují mailů více a tak tam to řešíme vždy individuálně.

  To jen na vysvětlenou.

 27. AlesN napsal:

  @Josef Grill, WEDOS: U těch databází jsem vycházel ze špatné informace, kterou jsem našel na internetu kdysi dávno a více jsem to nezkoumal, jelikož databáze bylo to poslední, co by mě u vás trápilo.

  Že jdou emaily navýšit jsem věděl též, i to nebyl zase až takový problém.

  Zanedlouho budu potřebovat lehkou individuální úpravu parametrů webhostingu a to bohužel u vás možné není, proto jsem se přesunul k neméně kvalitní konkurenci, kde toto není problém.

 28. Josef Grill, WEDOS napsal:
  Databáze tak máme od počátku, ale možná někde v nějaké diskuzi někdo něco napsal jinak.

  Maily jsou obrana proti spamu a jiná možnost není. Pokud někdo napíše, že má podobný web nebo shop se stovkami objednávek za den, tak samozřejmě navýšíme co je potřeba.

  Záleží co chcete měnit v nastavení. Něco umíme, něco ne. Do budoucna chystáme také variantu, která bude umožňovat mnohem více věcí nastavit individuálně. Tak třeba potom budeme vyhovovat.

 29. Aleš Náprstek napsal:

  @Pavel: Používám zde několik pluginů, více o nich najdeš třeba zde: http://kecykveci.cz/rubrika/redakcni-systemy/ Kolikrát vše co vidíš, tak není řešeno pluginem, ale několik věcí jsem si upravil i přímo v kódu.

  Co se týká vzhledu, tak jsem minimalista, takže si nepotrpím na nějakých převratných vychytávkách. Navíc, jen vzhled webem nedělá ;-). Komentáře prozatím stránkovat nehodlám, jelikož sem chodí i plno lidí, co by si s tím kam mají kliknout pro další neporadily. Ale přidal jsem ti tlačítko na pravou stranu pro rychlejší návrat nahoru, v brzké době ho zakomponuji přímo do šablony.

  Dnes jsem nový WordPress dával i na jiných webech a už se chyba neobjevovala, tak nejspíš už je to v pořádku. Co se týká češtiny, tak to netuším, já osobně jí zase tak moc nepotřebuji.

  Nemusíš se bát, jakmile zde bude něco nového, určitě se to dozvíš a poznáš 😉

 30. Pavel napsal:
  @Josef Grill, WEDOS:

  S databázemi jsme to již vyřešili někdo někde na diskuzi napsal nějaký nesmysl.
  Tak že, když budu posílat novinky uživatelům, kteří si to vyžádali a bude jich více jak 500, tak mohu úspěšně požádat o navýšení tohoto limitu?

  Jinak k tomu novému tarifu, kde bude možné nastavit více věcí kdyby tam byla i možnost nastavit si větší max_execution_time než jen 90 s, tak bych tento tarif uvítal, ale doufám, že nebude ještě ve větší cenové relaci než je NoLimit Extra jelikož už i ten se mi zdá v dosti velký cenový relaci. Ale také záleží na tom, jaké by měl parametry a možnosti nastavení. Ale jak říkám větší hodnota max_execution_time by se hodila.

  @AlesN:

  Jinak co koukám, tak jsi změnil komentáře, že jsou přehlednější a lépe se v nich orientuje a především lépe se s nimi pracuje. 🙂

 31. AlesN napsal:

  @Pavel: Jojo, trochu jsem si s tím pohrál :-). Tak snažím se neustále něco zlepšovat a vylepšovat, jen to kolikrát nejde tak rychle, jak bych chtěl, jelikož se vše učím za pochodu.

  Měl jsem nejprve v plánu změnit komplet design webu, ale nakonec jsem přistoupil na variantu, že ho ponechám, jen vylepším určité části, aby byly přehlednější. Testuji více novinek, ale kdy budou nasazené, ještě nevím ;-).

 32. Pavel napsal:
  @AlesN:

  A co využíváš zde za plugin, rád bych také udělal pár změn na webu, ale nechci zkoušet samé nesmysli. Jinak je hrozné, jak zde musím rolovat dolů kvůli tolika komentářům. Chtělo by to je stránkovat ;).

  Jinak možná by to trochu design chtělo změnit :). Ale chtěl jsem se zeptat jaký to je s wordpressem 3.5. Už opravili tu chybu a nebo stále musím nahradit chybný soubor? A co čeština?
  Jinak až budou nasazené novinky, tak pokud by jsi mi dal vědět, o jaké pluginy se jedná, jelikož rád bych vyzkoušel i něco nového, ono hledat mezi těmi všemy pluginy je někdy o nervy. Díky

 33. Josef Grill, WEDOS napsal:
  Pavel N ->
  @Pavel:

  Maily – pokud nám někdo napíše, že si koupil databázi 100 tisíc mailů, tak neuspěje. Pokud někdo má fórum, kde mu chodí upozornění nebo shop s objednávkami, tak to chápeme.

  Parametry řešíme. Tak snad se to podaří tak, aby to klientům vyhovovalo.

 34. Pavel napsal:
  @AlesN:

  Díky za odpověď mrknu se.
  A co jsi třeba přímo upravil? Komentáře to asi nebudou :).
  Jinak někdy je to opravdu lepší upravit v kódu.

  Jinak ano vzhled nemá být přeplácaný, ale má být navržen tak nějak přímo na míru pro web. Ale to záleží přímo na administrátorovi. Možná, že až to doděláš se všemi vychytávkami, tak to bude mít úplně šmrnc 🙂

  Jinak vím, že jsi přidal tlačítko abych se dostal rychle nahoru 😀 ale mě jde taky o to, že se pomalu dostávám dolů :D:D.
  Jinak to stránkování je čistě jen na tobě, ale nechápu co by lidé nechápali na stránkování.

  No já raději budu aktualizovat až budu mít čas. teď kdyby se něco podě…o, tak bych neměl čas to vyřešit.

  Češtinu jsem již našel. Mám to raději, když je to úplně v češtině nebo úplně v angličtině, ale ne ty míchanice.

  Dozvím jo, že by v článku jinak vše nemusí být poznat. A co jsem koukal na ebolu, tak je zajímavá jen je škoda, že mají omezený prostor.

 35. Pavel napsal:
  @Josef Grill, WEDOS:

  Nn to ne, já právě se obávám situace, kdy budeme mít v databázi více jak 500 uživatelů, kteří chtějí dostávat novinky na email a vy řeknete, že na toto emaily využívat nelze.

  Tak že když je to kvůli webu a ne spamování (100 000 lidí z nějaké databáze) tak je to v pohodě?

  Jinak já mám web, kde si lidé odebírají novinky o tom, co obsahuje nová verze webu.

 36. Pavel napsal:
  @Josef Grill, WEDOS:

  Jinak doufám, že ty parametry opravdu budou stát za to a že je budete řešit i s akcionáři. Jinak jak jsem již psal chtělo by to tam víc jak těch 90s.

 37. AlesN napsal:

  @Pavel: Těch drobných úprav bylo již několik, hlavně designové. Za ten skoro rok ti ani nepovím, co vše je originál a co už ne, nezapisuji si to 😉

  Že to jde pomalu dolů, tak to asi těžko nějak vyřeším, máš kolečko na myši, tak ho trochu používej a nebuď líný ;-). Komentáře jsem zkoušel stránkovat, ale například u tohoto příspěvku: http://kecykveci.cz/romantika-na-zamku-pro-1-osobu-na-3-dny-2-noci/, kam převážně chodí lidi méně internetově zběhlý mi pak chodily dotazy, kam se ztratil jejich komentář.

  Co se týká vzhledu, tak je mi to celkem fuk, co si o něm kdo myslí, buď to vezme tak jak to je a nebo ne, nikoho sem nenutím chodit a desetitisíce za něco extraklasa dávat nebudu, dle mě vyhozené peníze. To zde raději udělám nějakou soutěž a podobně.

  Ono zase tolik novinek najednou, aby si to nepoznal nebude, neboj ;-).

  Ebola má sice omezený prostor v řádu několika GB, ale normální cestou to naplnit nemůžeš a kdyby náhodou jo, tak není problém přidat. Neomezeně není nikdy a u ničeho, takže i přesto, že to někde používají, tak stejně vždy to má nějaký limit někde jinde. Takže k čemu ti bude rádoby neomezeně prostoru, když se to vždy váže například k databázi a ta neomezená není opravdu nikde ;-).

 38. Pavel napsal:
  @AlesN:

  Ale neboj já nejsem líný a využívám myš, jen pokud tu ještě budeme takhle psát, tak to bude pěkně dlouhé rolování :D:D

  To myslíš vážně? To i když jsem v internetu nebyl zběhlý, tak jsem stránkování pochopil, ale to je asi na člověku.

  No tak určitě desetitisíce dávat za vzhled nemá smysl. Jinak jak jsem již říkal důležitý je obsah a ten je tu.
  Já jen, když děláš ty úpravy tak že i trošku poupravit vzhled by bylo zajímavé 🙂

  No jen aby, zítra přijdu a bude celý nový web :D.

  No normální cestou já mám třeba již 17 Gb prostoru.
  Jinak ano nic není neomezené, ale přeci jen když je napsáno neomezené, tak ať mi potom nepíše hosting, že mám zaplněno maximum, jelikož všechny jejich podmínky splňuji, tak že prostor mohu zabírat dál (ale když budou chtít, tak si vždy najdou něco proč člověka odpojit 😉 :/ )
  Jinak ano nejde mít vše neomezené a databáze už především. I když má ebola 2gb pro databázi a těch je neomezeně :).
  Jinak 2Gb databáze mi zatím stačí. I když byl bych klidnější, když bych věděl, že ji budu moc časem navýšit, ale přeci jen co vše by muselo být v databázi, aby měla 2 GB?

  Shrnuto hosting i přesto, že má dané některé parametry, že jsou neomezené neomezené nejsou a když budeš využívat služby naplno (budeš plnit prostor, databáze atd.) tak si na tebe posvítí a když budeš přetěžovat server, tak prostě řeknou to a to jste porušil (i když ne) a šup web je odpojen. Jinak je poté těžké dokazovat, že má zákazník pravdu. Bohužel. A web je zatím odpojen a pro návštěvníky je to něco co neznají a ztratí důvěru.

 39. AlesN napsal:

  @Pavel: Tak nemám důvod si dělat srandu, nebo kecat, to není můj styl. Tak hlavně jak vše nabývá postupně, tak to budu muset celé nějak vyřešit, je jasné, že rolování nemůže být donekonečna. Zkusil jsem tedy znovu zapnout to stránkování a případně tedy udělám nějaké vysvětlivky, kdyby to zase nějak někdo nepohopil 😉

  Chtělo by to lépe číst, Ebola nic neomezeně nemá, ani databáze. Jen si můžeš libovolně rozdělit přidělený prostor mezi emaily, data atd. 😉

  Nový web jen tak nebude, zaprvé se nestarám jen o Kecy k věci.cz a zadruhé, zase tak zdatný tvořič nejsem, abych něco uplácal okamžitě. Obsahově by nebyl problém.

  17 GB, to tam nahráváš filmy ne? Jinak co je tak velkého? Když hostuješ tam, kde je možná dohoda a solidní přístup k zákazníkovi, tak není problém téměř nic a člověk může být v klidu. Databázi dokáže zaplácat ledasco, takže naplnit jí zase takový problém není, stačí třeba špatný plugin a je vymalováno, obrazně řečeno.

  Neomezeně neexistuje v žádném oboru, nejen webhostingovém, jelikož to ani nejde.

 40. Pavel napsal:
  @AlesN:

  proč dělat srandu nebo kecat? Když už teď tu kecáme 🙂 a jinak já nechci aby jsi si z někoho dělal srandu. Já se vždy uživatelům snažím vyjít vstříc, ale někdy se musím rozhodnout pro funkčnost a poté zákazníkům vytvořím nápovědu popřípadě jim vysvětlím funkčnost.

  No zde (http://ebola.cz/webhosting/tarif-ebola-premium) Tam je napsáno „neomezeně databází (max.velikost jedné databáze 2GB)“ více jsem to nějak nezkoumal, tak že nevím.

  Njn každý umí něco, ale hlavní je ten obsah, tak že uplácat vzhled není potřeba ;).

  17 Gb. No tak tvořím obrázky, tak že 🙂
  No to může být v klidu, ale bohužel neviděl jsem nějakou větší společnost u který se člověk nemusel bát.
  No tak ani díky nějakému špatnému pluginy se mi to naštěstí nestalo. Ale jinak, když ji využíváš normálně a správně tak to není jen tak jednoduché ji naplnit.

  Ano neomezeně neexistuje nikde, ale dost to láká 😀

 41. Josef Grill, WEDOS napsal:
  Abychom si ujasnili pár věcí, tak náš program se jmenuje NoLimit a je to obchodní název a nikde to neznamená, že je tam vše neomezené. Parametry, které jsou neomezené jsou na webu:
  – Neomezený prostor pro web a neomezený přenos
  – Neomezeně databází, FTP účtů, subdomén
  – Neomezený počet e-mailů, antispam
  Z výše uvedených podmínek má jediné pravidlo prostor:
  Neomezeně pouze data, která nejsou v rozporu s autorskými právy a slouží k prezentaci na webu nebo k zajištění jeho provozu (více info)

  Pokud to skutečně někdo dodržuje, tak jsme nikdy nikoho neomezili. Jsou u nás weby s desítkami nebo i stovkami GB dat a mají data v pořádku (fotografové tam mají své fotografie nebo firma manuály ke svým výrobkům) a nikdy jsme nikoho neomezili.

  Chováme se k zákazníkům férově. Máme podmínky, které nabízíme a ty dodržujeme. Nevymýšlíme si nic jen, abychom mohli konkrétního zákazníka vypnout, protože se nám ekonomicky nevyplatí. Nic takového neděláme.

  Jinak přenesená data neměříme a tak neomezujeme. Počty FTP, databází a další také neomezujeme. Jediným reálným limitem jsou u nás počty PHP procesů, ale nabízí takový výkon, který překoná většinu běžných VPS na trhu.
  My jsme sice levný hosting, ale spolehlivý, výkonný a hlavně kvalitní. Nic nešidíme. Ani vybavením, ani službami. Ničím. To je naše hlavní přednost – kvalita.

 42. AlesN napsal:

  @Pavel: Kdyby si nabídku Eboly četl přeci jen trochu pozorněji, tak by si zjistil, že dva řádky nad těmi databázemi máš omezený prostor na 50 000 MB 😉 Nesmíš hned hledat jen neomezeně 😀

 43. Pavel napsal:
  @AlesN:
  Ten řádek jsem taky četl, ale jak jsem říkal jinak jsem to moc detailněji nečetl. jelikož zatím jiný hodtsing nepotřebuji, ale až budu potřebovat změnit hosting, tak si jistě porozhlédnu detailněji.

  @Josef Grill, WEDOS:

  Ano já vaše pravidla znám a neříkám, že je nedodržujete, ale nejspíše, když má nějaký uživatel u vás zabráno několik desítek GB tak nejspíše chcete vědět k čemu tento prostor má.¨neříkám jinak, že s vámi mám problém. jen prostě většina firem se takto chová. Ale nechmne toto téma být. Tato konverzace nemá být o dohadování. A kdo chce tak si pravidla každé společnosti přečte a podle toho se rozhodne, kterou společnost zvolí.
  Jinak se společností Wedos jsem spokojený.

  Jinak co ale když má někdo spousty souborů v jedné složce, ale všechny souvisí s prezentací webu? To také nevadí?

  Jinak uvidíme za pár let. Firma se rozroste bude více členů a možná se firma bude ubíratjiným směrem, ale doufám, že tomu tak nebude.

  Jinak ano váš hosting je lepší než základní VPS. Ale VPS je zase o volnosti.
  Jinak já vám to neberu, jen prostě, když jste začínali byo to takové více přátelské, ale teď když máte více členů a jste větší, tak je to už spíše takové strojové.

 44. Josef Grill, WEDOS napsal:
  @Pavel:
  Vůbec to nebereme jako dohadování. Jen vysvětlujeme, že ne každý poskytovatel se zachová stejně (a třeba hodně navštěvovaný web vypne).
  Pokud někdo má desítky GB tak, nemáme šanci někomu procházet data, ale vyhodnotíte se nějaké parametry a potom se to individuálně řeší. My se tím zabýváme minimálně, protože je to práce navíc.

  Soubory v jedné složce jsou problém pro diskové pole, ale jinak to není u nás omezené.

  Firma se rozrůstá. Vezměte si náš růst. Za 2 roky jsme 3. největší na trhu. Stabilně rosteme nejrychleji ze všech (řádově máme 40% ze změn trhu). Doufám, že se to nikde negativně neprojevuje. Děláme vše proto, aby tomu tak nebylo. Kvalitu služeb se snažíme zlepšovat. Servery nepřetěžujeme. Podporu školíme. Ke službám přidáváme novinky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *