Kecy k věci.cz v zajetí spamu odkazujícího na Facebook

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dneska ráno, když jsem vstal, umyl jsem se, uvařil si kávu a zapnul pc, tak jsem se nestačil divit po přihlášení do administrace mého blogu. Vyskočilo na mě celkem 32 nových neschválených komentářů. V první chvíli si říkám, ty jo, co jsem napsal tak špatného, že to vyvolalo takovou vlnu nevole. Kliknu tedy na komentáře a světe div se, samý spam komentáře, odeslané postupně v jeden čas z mnoha IP adres a udané velké množství různých emailů.

Co mě ovšem překvapilo nejvíce je, kam ty rádoby komentáře se snažili odkazovat. Všech 32 komentářů v kostrbaté češtině odkazovalo na 32 různých profilů na Facebooku. O jaké profily se jednalo nevím a ani jsem se to nepokoušel raději zjistit, bůhví co to bylo zač. To, že mi v posledních dnech berou spamovací boti web/blog častěji útokem není nic nového a asi se tomu nejde ani ubránit. Toto pozoruji zhruba od té doby, co spadla Alexa pod půl miliónu.

Do té doby jsem měl celkem klid a jestli mi přišel jeden dva do měsíce, tak to bylo opravdu hodně. Popravdě, nikdy jsem se s tímto doposud nesetkal, tak mě to celkem zarazilo. A co vy, máte s tímto též podobnou zkušenost? Jak hojné je to na vašich webech?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 11.3.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 663

Štítky: ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *