Kupovat odkazy již není v módě a dá se na to jít i jinak

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Jak už zní nadpis tohoto článku, tak je tomu opravdu tak a jako příklad mohu použít konkrétní způsob, jak to třeba udělat. Pokud sledujete Twitter účet či Facebook profil Wedosu, tak jste jistě zaznamenali jejich dnešní post o WEDOS Disku.

Já ho chytl na Twitteru (ten totiž sleduji, jelikož FB jde tak trochu mimo mě) a rozklikl, jelikož mě zajímalo, co se u Wedosu opět děje. Byl jsem odkazem přesměrován na jejich Facebookový profil, kde bylo toto, viz obrázek níže.

Wedos disk

Jak sami můžete vidět, Wedos má zájem dát o svojí službě vědět širšímu spektru potencionálních uživatelů, potažmo zákazníků této služby. A jelikož má nespočet svých příznivců, kteří mají různé stránky, tak proč je nevyužít pro propagaci a za jejich námahu je odměnit bonusem v podobě čepice a šály s logem Wedosu.

Samotná myšlenka celé akce se mi líbí a Wedos to dělá jednoznačně chytře, jelikož za své dárky získá poměrně levně velice účinnou reklamu, oproti jiné formě. Lidem se WEDOS disk dostane na oči a vznikne o něm větší povědomí a přinese to kromě nových zákazníků i plno nových zpětných odkazů pro Wedos. Tudíž ideální kombinace všech faktorů, kterou mnoho firem či jednotlivců nevyužívá a osobně si myslím, že je to jednoznačně škoda pro obě strany (inzerent vs. pisálci).

Jelikož jsem toto celé zaznamenal téměř okamžitě, tak jsem v pozoru čekal, kdy se toho hned chytne nějaký chamtivec, kterému je nejspíš už zima a potřebuje tu šálu s čepicí co nejdříve a flákne to buď na Webtrh či na Webdeal ve formě doporučujícího příspěvku. Takováhle forma propagace má i jednu stinnou stránku a to, že se plno lidí ve snaze dostat se co nejrychleji k nějaké výhře nezná žádné meze a snaží se spamovat kde jen to jde.

Proto je při podobné propagaci důležité myslet i na toto a takové lidi neodměňovat a možná ještě lépe, na začátku okamžitě stanovit jasná pravidla a zdůraznit, co je naprosto nepřijatelné a tím eliminovat předem všechny podobné pitomce.

No, jak myslíte že to dopadlo? Nečekal jsem moc dlouho a stačilo na to pouze 30 minut, než jsem se dočkal a někde to objevil :-D. Vyhrál větší Webtrh, kam to fláknul uživatel s nickem Polda, který se registroval jak jinak 31.10.2012 :-).

Jelikož jsem čekal, že dříve, nebo později dojde k odstranění tohoto doporučení, tak jsem pro jistotu udělal screenshot topiku po odeslání mého příspěvku do vlákna, kde jsem upozornil, proč vlastně vznikl, když si toho do té doby za skoro 30 minut nikdo jiný nevšiml.

Dopuručení WEDOS Disk

Za cca 7 minut mi přišla na Webtrhu tato PM (viz níže obrázek) přímo od provozovatele Webtrhu Martin Schlemmera.

Ad Dopuručení WEDOS Disk  Webtrh

Takže jsem připravil Poldu o zimní výbavu a Wedos o jeden zpětný odkaz ;-). Ale, když teď tak nad tím přemýšlím, tak jsem se o WEDOS disku vlastně na svých stránkách zmínil (i když tak trochu jinak), tak bych o tu ušetřenou zimní výbavu mohl nakonec požádat já :-D.

Triček mám doma již dost a nosí je celá moje rodina (i když nikdo kromě mě netuší, co to Wedos vůbec je) a čepici se šálou by uvítala moje přítelkyně, která chodí občas pěšourem přes pole do práce. Ale asi to bohužel neklapne ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 31.10.2012

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 737

Štítky: , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

2 komentářů k: Kupovat odkazy již není v módě a dá se na to jít i jinak

 1. Polda napsal:
  Zdravím tuhle stránku, jo byl jsem to já kdo to tam napsal, i přes to, že byl příspěvek smazán mi dnes šála s čepicí přišla domů 😉

  Vy jste v podstatě udělal také reklamu, takže mi to vůbec nevadí, že to není na webtrhu, ale je to tady, takže o důvod více proč mít šálu.

  Jelikož jsem už nestihl akci třičko k webhostingu, což mě mrzelo, protože jsem příznivcem WEDOSU, ať už kvůli jejich cenám, tak i k jejich kvalitě, kterou jen tak žádný webhosting nenabídne za tak nízkou cenu! Tak jsem se apoň pokusil získat šálu s čepicí, a jsem velmi rád, že ji mám ;))

  Takže Vám děkuji, že jste můj článek o WEDOSU umístil i na Vaše stránky 🙂

 2. AlesN napsal:

  Tak ať slouží ta šála s čepicí za spam, je být opravdu na co hrdý 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *