Letní čas dokáže akorát blbnout nás

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Dneska jsem se rozhodl stávat dřív, i když je neděle, abych trochu víc zapracoval na dalších stránkách, které chci brzo spustit, jelikož mám dneska v plánu se věnovat i své drahé polovičce, aby byl doma klid a neřekla, že na ní kašlu :-). K tomu všemu se dneska, jak jistě víte přehazoval čas o hodinu do předu. Stát brzo se mi povedlo, to nebyl problém, ale co byl  velký problém, že jsem se nemohl vůbec z orientovat kolik je přesně hodin.

Na některých spotřebičích je nastavené automatické posunutí při změně, některé toto neumí a výsledek byl rázem takový, že jsem si nebyl jist, jaký čas je správný. Takže mnohokrát děkuji tomu inteligentovi, co tento nesmysl s časem vymyslel a ještě víc těm, kteří to nehodlají zrušit. Jsem vzhůru od 4 hodin starého času, což je 5 hodin letního a to jen díky tomu, že jsem si aktivně přeřídil sám mobil, kde mám nastavený budík a místo stávání v 6, což byl můj původní plán, jsem to vzal rovnou o dvě dřív.

Zmiňovaná úspora energií se nekonala, jelikož jsem všude svítil jak o život. Kdybych nesvítil, tak stejně nic neušetřím, protože se cena energií zvyšuje i tím, že se lidé snaží šetřit. Tak by mě zajímalo, k čemu je vlastně ten letní čas dobrý? Když jsem o tom tak přemýšlel, nepřišel jsem na žádný rozumný důvod. Jediné, co mě napadlo, že by se s časem mohlo hýbat každého čtvrt roku podle toho, jaké bude období, ať je v tom ještě větší bordel  než teď.

Kdybych nemarodil s pracovním úrazem a chodil normálně do práce, tak by mi na dnešek vycházela směna od 4:00. To znamená, že bych vůbec nemusel ani chodit spát v sobotu, protože nejsem zvyklý chodit spát se slepicemi a dřív, jak ve 23:00 z pravidla neusínám, i kdybych se snažil sebevíc. Co si o této změně myslíte vy a jak na vás působí? V čem je podle vás vůbec nějaká výhoda této změny?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 25.3.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 699

Štítky: , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

10 komentářů k: Letní čas dokáže akorát blbnout nás

 1. freez napsal:
  Změna času je naprosto k ničemu, to bylo za totáče, kdy se brzy ráno rozjížděli velké podniky, jenže dneska když valné většině firem začíná pracovní doba v 8 nebo v 9 ráno je to naprosto o ničem, už aby to zrušili. Já jsem po změnách času měsíc v řiti, jak to mám pak rozházené. No hnus.
 2. Wladass napsal:
  „stávat dřív“ ? 😛
  Jinak jsem téhož názoru, akorát zas blbosti navíc viz. porouchané tramvaje v Praze a další.
 3. AlesN napsal:

  Stávat dřív mělo znamenat ne zase v 11 a podobně. 😀 A nakonec jsem z toho byl porouchaný víc, jak ty tramvaje V Praze :-).

 4. Wladass napsal:
  No můj komentář byl spíše mířen na to, že vstávat se píše „vs“ 😀
 5. AlesN napsal:

  No vidíš, toho jsem si ani trochu nevšiml a ani mě to nějak nedošlo. Drobnosti neřeším, ty jdou mimo mě. Čeština jedna proradná 😀

 6. freez napsal:
  Proč já vždycky musím mít tak hnusného smajlíka u komentáře 😀 hele vstávat nebo stávat, všichni víme o co jde, tak to neřeš 😀
 7. Wladass napsal:
  Ty si tak stěžuj na smajlíka 😀 Podívej se na toho mýho vypleskance 😀
 8. freez napsal:
  😀 no jo ale alespoň nejsi zelenej, jak Hulk 🙂 Já bych chtěl taky obrázek, jako jsem to tu u někoho viděl.
  ps: stačíš ty komentáře schvalovat Aleši ? 🙂
 9. AlesN napsal:

  Schvalování je celkem v pohodě a stíhám ;-). Taky by se mi líbil obrázek jako už jsem tu viděl u pár lidí, ale popravdě, nevím jak na to :-).

 10. AlesN napsal:

  Zkusím se poohlédnout po nějaké lepší variantě a nahradit je něčím lepším. Je pravda, že to není žádná sláva ty současné :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *