Má vůbec cenu o něco žádat, když výsledek je pak stejný?

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Za svůj život jsem se setkal a viděl toho celkem dost, ale to, co přišlo mé přítelkyni nyní nikoliv. Abych vysvětlil o co vlastně jde. Přítelkyně si v roce 2010 zřídila flexi životní pojištění u pojišťovny České spořitelny. Nedávno u České spořitelny rušila účet a přešla k jiné bance.

Při hledání veškerých dokumentů, které měla od ČP narazila i na pojistnou smlouvu z životního pojištění, kde zjistila, že se pracovnice na přepážce při zřizování toho pojištění spletla při opisování trvalé adresy z občanky a to konkrétně u kolonky PSČ (připsala tam jednu číslici), čehož se tehdy prvotně přítelkyně nevšimla.

Dle mě tedy každá smlouva, která obsahuje chybné, nepřesné, nebo nepravdivé údaje je neplatná. Tak to také nedávno bylo u Zemana, když podepisoval prezidentský slib dvakrát, jelikož v tom prvním dokumentu jaksi chyběli nějaké ty písmenka ;-).

Přítelkyně tedy nelenila a šla 19.2.2013 na místní pobočku s tím, aby udělali změnu toho PSČ z jejich chybně zadaného 018621 na správný tvar 01861. Pracovnice to v počítači přepsala a vystavila jí doklad o změně (přidávám ho jako důkazní obrázek níže, jen jsem na něm začernil nepodstatné údaje a červeně orámoval PSČ ;-)).

pojistovna 1Minulý týden přišel přítelkyni dopis z pojišťovny, který ale otevřela až dnes a když koukala, co jí vlastně píšou, tak začala najednou nezkutečně hudrovat. Nejprve jsem si myslel, že se nějak změnily nějaké podmínky, nebo tak něco, ale když jsem dostal dopis do ruky já, tak jsem se musel začít normálně smát ;-).

Přišel jí dodatek číslo 4 k pojistné smlouvě, kde jí úředně oznamují, že od 8.3.2013 došlo ke změně adresy na základě její předchozí žádosti, ale nějak pozapomněli tu změnu udělat, jelikož v kolonce adresa je to opět blbě a přebývá tam ta 2 jako předtím ;-).

pojistovna 2Co si o tom asi tak člověk má myslet? Má vůbec cenu někam chodit a ztrácet s tím akorát čas, když výsledný efekt je stejně k ničemu? Hlavně, že si berou poplatky za kde co a takováhle prkotina je velký problém!

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

3 komentářů k: Má vůbec cenu o něco žádat, když výsledek je pak stejný?

 1. Petr napsal:

  Ono záleží na typu smlouvy. Presidentský slib je přirozeně něco jiného, tam by se měl vyjádřit odborník na ústavní právo, ale v běžné smlouvě se může uvedené považovat za písařskou chybu, která obsah smlouvy nezmění, pokud z kontextu ostatních identifikátorů smluvní strany ovšem neplyne něco jiného.

  Co je ovšem podstatné, je to, jak může někdo opravit chybou chybou. Asi hodně používají ctrl+c ctrl+v.

 2. Kali napsal:
  Tady se jen ukazuje to, že čím větší firma, tím větší bordel v ní je… Dokud máš malou firmu a po lidech šlapeš, tak se děje chyb málo, ale jakmile vyroste a vykazují se jen čísla, tak je to všem u pr… a dělají si co chtějí, hlavně že dostanou výplatu…
  Dobrá sranda jako většina podobných věcí..
 3. Inside napsal:
  Není číslo jako číslo. U nás v rodině takhle pracovnice u přepážky pojišťovny špatně napsala číslo popisné na smlouvě a když po letech došlo na vyplacení sumy, tak ji odmítli klukovi vyplatit, protože má v občance jinou adresu a neoznámil prý její změnu. I když na té adrese ze smlouvy (stejná ulice, jen jiné číslo) nikdy v životě nebydlel.
  Mám na tyhle instituce metody, seřval jsem pár lidí, trochu povyhrožoval a ejhle, najednou všechno šlo. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *