Media playery

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Milý přátelé Kecy k věci. Dnes už si alespoň občas nějaký ten film stáhne snad každý a nemusí být rovnou váženým členem desítek warezových fór, ale třeba i z úplně obyčejného Uloz.to.

Vždyť stáhnout si to je legální (nelegálním se to stává, když kopiemi jednoho filmu zaplníte území velikosti obýváku 😀 ). A pokud patříte právě Vy k těm, co si v životě nic nestáhli a Uloz.to hledají jenom na stránkách měsíčníku Krimi Revue, článek je stejně i pro Vás.

Media playery, totiž dávno neumí jenom přehrávat filmy. Dnes jsou z nich multimediální centra pro každou domácnost – umějí přehrávat filmy, dvd a cd (ovšem za přítomnosti dvd mechaniky), streamovat online vysílání a mnohem víc. přinášíme přehled nejlepších.

1. VLC Media player
VideoLAN  Oficiální stránka přehrávače VLC
VLC je přehrávač všestranný. Kromě klasických funkcí obsahuje už od výroby mnoho kodeků, pro mnohé i méně používané video a audio kodeky.

Nejlepší funkcí (podle mně) v přehrávači je to, že kromě standardních 100 %, můžete hlasitost hudby vytáhnout až na 200 % (což může být třeba u pořádné párty a dobrý reproduktorech skvělá doplňková funkce).

VLC player disponuje také možností vlastní vizualizace, i když motivů není zas tak mnoho jako na media player číslo 2.

Hodnotíme na : 90 %

2. Bs Player
BS.Player  the world s most popular media player
Nejlepší na tomto prohlížeči je to, že můžete skvěle využít vizualizace. Na výběr existuje mnoho motivů a každý si vybere. BS player nabízí v minimální velikosti, maximální funkce.

Dokáže streaming rádií i tv a také dokáže i pouště dvd, cd, i filmy. Po instalaci nemáte až tolik kodeků jako u VLC, ale jsou lehce dohledatelné online.

Hodnotíme na : 70 %

3. Gom player
GOM Media Player  The only video player you need
Gom player s logem stopy není zase nejznámější, nicméně komunitu si už pomalu nachází i u nás. Prozatím však českou lokalizací nedisponuje.

Nabízí však hlavně základní funkce a už i funkce streamingů se ovládá hůř než u předchozích přehrávačů. Klasický vzhled a kodekový výběr jsou celkem dostačující, nicméně obě části lze dohledat a doinstalovat.

Hodnotíme na : 60 %

4. Windows Media Player
Windows Media  Microsoft Windows
Je klasický media player předinstalovaný v OS Windows. Funkcemi zrovna nevyniká, ani není zrovna přívětivě ovladatelný a proto se využívá asi tak, jako Internet Explorer (stáhnout jiný a nahradit 🙂 ).

Zkrátka nevyniká a jeho ovládání je dosti těžkopádné a o možnostech streamingu online vysílání ani nemluvím :-).

Hodnotíme na : 30 %

Přehrávačů jsou samozřejmě fůry menších, ale tohle jsou asi nejznámější. A co Vy ? Jaký používáte přehrávač ke svým mediálním souborům ?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 20.7.2013

Zařazeno do: Internet

Zobrazeno: 910

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

5 komentářů k: Media playery

 1. Krabath napsal:

  Dost dobrý přehrávač je KMPlayer. I když jeho poslední verze malinko pokulhává.

 2. kanter napsal:
  ja používam GOM player bol som s ním veľmi spokojný až do poslednej aktualizácie potom mi tam niečo nešlo prehrať tak som prešiel na VLC a aj ten KMPlayer je dobrý už mi ho veľa ľudí odporúčalo
 3. Musilda napsal:

  Bsplayer je pro mě jasná volba, když jsem zjistil, že může posouvat titulky, tak už nic jiného nepoužívám. Když nesedí titulky přesně, tak je o sekundu posunu dopředu, nebo dozadu a paráda.

 4. Kotrý Jozef napsal:
  @Musilda: S tímhle naprosto souhlasím, nicméě často využívám funkcí streamingu televizí, díky vlastnímu sharingu satelitního vysilání na pc, a tak je pro mně jasnou volbou VLC, jelikož nejlépe přehraje online vysílání. Nicméně jak můžete v článku vidět BS Player je hned po něm, ikdyž každý si udělá vlastní názor, jelikož každý využívá přehrávače k něčemu jinému. 🙂
 5. kanter napsal:
  @Musilda: posúvať titulky dokáže aj GOM player a niekde sa to bude dať určite aj vo VLC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *