Melounové osvěžení, nad to v létě není aneb s melounem pro zdraví a krásu!

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Meloun se každé léto  na pultech obchodů a ve stáncích se zeleninou proměňuje v celebritu, která je v parných vedrech a slunečných dnech žádanější než Kate Moss v módním průmyslu.

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo by odolal svěží vůni a lahodné chuti melounu. A i přesto, že meloun vzbuzuje vášnivé diskuze ohledně jeho pecek – jíst je nebo je nejíst, faktem zůstává, že meloun chutná dětem i dospělým.

Krom toho, že je meloun oblíbeným letním osvěžením pro děti a dospělé a nesmí chybět na žádné narozeninové párty, nabízí i spoustu vitamínů a minerálních látek, které jsou zdraví prospěšné. A co víc!

20150607_130016

Díky melounu i zkrásníme. Meloun je doslova vitamínovou bombou. Nabízí nám vitamín A, B i C. Ani co se týče minerálních látek na tom není tato šťavnatá lahůdka vůbec špatně. V melounu najdeme fosfor, vápník, draslík, železo, zinek, fluor, jód a další minerální látky.

20150607_130531

Skvělý na uhašení žízně, skvělý na lesk vlasů a pevnost nehtů

Tím, že je meloun tvořen 95% vody, je nejen skvělým tipem pro osvěžení, ale také zázračnou potravinou při dietě. Meloun je tak oblíbenou potravinou v jídelníčku dietu držících žen.

Nízký obsah cukru, žádný tuk a vláknina působí blahodárně na naše trávící ústrojí a odborníky je meloun doporučován při očistě organismu.

Působí močopudně, proto se nedoporučuje ho pojídat před spaním, jinak se opravdu nevyspíte! Díky velkému množství vody, zinku i draslíku má meloun blahodárné účinky na pevnost našich nehtů a vlasů.

Kdo by to býval řekl, že taková lahůdka má toho tolik na svědomí?

20150607_130435

Šťavnatý meloun jako vstupenka na každou zahradní párty!

Meloun se v letním období na pultech obchodů moc neohřeje, o tom žádná. Je totiž výbornou vstupenkou na každou zahradní párty! Ano! Pokaždé, když jste pozváni na letní grilování nebo posezení na zahradě, přemýšlíte, co vzít tentokrát.

A s melounem jistě zabodujete, ani se nenadějete a paní domu vám ho bude brát z náruče a ve chvíli bude na stole – pěkně nakrájený a voňavý bude lákat k letnímu osvěžení.

20150607_131105

Mlsání bez výčitek 

Ne nadarmo je meloun považován za královnu zeleniny léta. Meloun totiž skvěle chutná a tím pádem se vyrovná kalorickým zmrzlinám i vychlazeným limonádám. Meloun tak ocení všechny ženy bojující s kily navíc i starostlivé maminky dbající na zdraví svého dítěte. Konec nezdravému mlsání!

Do dětského bunkru na zahradě i k dětskému pískovišti postavte mísu s nakrájeným melounem a všem dětem se zavděčíte. Meloun můžete jíst jen tak, ovšem vykouzlit z něj můžete melounovou zmrzlinu i melounovou limonádu.

To když rozmačkáte kousky melounu, naplníte jimi sklenici a dolijete vodou, přidat můžete i osvěžující mátu, pak už stačí jen pořádně vychladit.

20150607_130319

Jak je to s těmi peckami?

Meloun, respektive melounové pecky vzbuzují vášnivé diskuze. Zejména o tom, zda se mají či nemají jíst. A zatímco někdo melounové pecky polyká i se šťavnatou dužinou, jiný dbá na to, aby jeho hrdlem nepronikla ani jedna zatoulaná melounová pecka.

Ve skutečnosti jsou však melounové pecky zdraví prospěšné. Obsahují totiž cennou vlákninu. Aby lépe chutnaly, můžeme si je lehce opražit, to bude mňamka!

20150607_131430

Meloun je bezesporu nejžádanější celebritou v letním období. Nejlepší je vychlazený a v jeho sezóně stojí pár kaček. Dovolit si jej tak mohou naprosto všichni.

Ale pozor! I u melounu platí známé pořekadlo: „kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Na stole se voňavý meloun moc dlouho neohřeje…

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *