Méně může vlastně znamenat mnohem více

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

S příchodem roku 2013 jsem hluboce přemýšlel co a jak dál budu dělat a jakým směrem se chci vlastně do budoucnosti vydat. V roce 2012 jsem se totiž pustil do všelijakých hokusů pokusů, které většinou k ničemu nebyli (dokážu to přiznat) a to není to pravé ořechové. Jistě to sami znáte, dostanete nějaký zaručeně „geniální“ nápad, pro který se nadchnete a kolikrát než dojde k samotné realizaci nápadu, tak se objeví další a další.

Takhle to samozřejmě nejde a po těchto mých skvělých nápadech se mi portfólio domén rozrostlo na více jak 50 kousků a počet webů na více jak 30. Když to řeknu jinak, tak jsem naprosto bezmyšlenkovitě registroval a tvořil vše možné. Výsledkem je tak akorát ztráta mého času a samozřejmě i nějakých tech peněz. Naštěstí se mi nějaké postupně vrátily a vracejí, takže na tom nakonec ztrátový nebudu, ale tento způsob tvorby mě již nebaví.

Proto jsem se rozhodl pro radikální změnu. Nechám si pouze Kecy k věci.cz a k tomu ještě jeden nebo dva menší weby na vyblbnutí a testování (ještě jsem se úplně nerozhodl) s tím, že se chci mnohem více věnovat tomuto webu/blogu než doposud. Zbytek jsem již buď zrušil, prodal, nebo momentálně nabízím, nebo budu nabízet k prodeji (mám vystavenou nějakou tu aukci na Webdealu ;-)).

A co mě k tomuto vlastně vedlo? Je to naprosto jednoduché, když jsem se podíval na různé své statistiky, tak krásně ukazují to, že když si toho člověk nabere příliš mnoho, tak ve finále je to jako, kdyby nedělal vůbec nic a nebo vše jen na minimum procent. Proto vřele doporučuji všem, aby přestali být stejně jako já „megalomany“ a spíše se pořádně zaměřili na jednu či dvě konkrétní věci stoprocentně. Uvidíte, že výsledek bude naprosto ohromující.

Co mohu prozradit je, že svého dosavadního postupu absolutně nelituji, jelikož jak se říká, člověk dělá chyby, aby se z nich poučil a čím více chyb, tím dříve dospělým člověkem (pokud se z té naivní diskotéky dokáže vůbec někdy probudit, jinak to smrdí obrovským průserem akorát) ;-). Tudíž i to špatné je pro něco dobré.

Tím, že se nebudu věnovat částečně všemu, jako doposud, tak se mohu začít věnovat konkrétním věcem a tím se i více vzdělávat a zdokonalovat. Prostě jsem si určil konečně nějaké konkrétní cíle, čeho bych chtěl dosáhnout a za tím i tvrdě jít. Zkuste to také ;-).

Tak a teď by mě zajímalo, komu jsem těmito řádky připomněl jeho cestu od ničeho k ničemu :-)? Kdo má podobné zkušenosti a co pro něj bylo nejpřínosnější a kdy jste si uvědomili, že je čas udělat nějakou změnu?

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

11 komentářů k: Méně může vlastně znamenat mnohem více

 1. Josef P. napsal:
  Standartní cesta asi vetšiny z nás 😀 Nicméně už jsem si přihodil na ty tvé první aukce 🙂 Já budu dál rád megalomanem 😀
 2. Radek napsal:
  Taky jsem to tak mel ale nechal jsem si 3 velke projekty 🙂
  Rozhodne to neber jako ztratu casu. Casto vyuziji neco co jsem se naucil u projektu co nikdy nic nevydelal … asi si to musi projit kazdy kdo to chce nekam dotahnout, ale nejde to delat do nekonecna
 3. AlesN napsal:

  @Josef P.: Jsem si všiml neboj 😉 Je mi jasné, že někdo hold zůstane nenažrancem stůj co stůj 😀

 4. Josef P. napsal:
  Mě to nevadí, budu klidně krkat ty miniweby ještě tejden 😀 Já pro ně využití budu mít hned 😀
 5. Pavel napsal:
  No to já jsem si hned od začátku řekl, že chci vést jen 1 či maximálně 2 velké projekty (možná ne velké pro ostatní, ale pro mě ano). Jelikož poté když je něco nutně potřeba udělat není na to čas, když je projektů více. Proto jsem již pár kamarádů odmítl s tím, že nechci být spoluautorem dalších projektů, jelikož bych stejně vůbec nepomohl a pak by mě to jen štvalo.
  A proto pod sebou mám jen jeden projekt a tomu se snažím věnovat již od počátku. (od doby kdy jsem teprve začal chápat podstatu programování a stejně toho ani po pár letech neumím o moc víc :D)

  Jinak ano chybami se člověk učí a jsou důležité, ale neměl by je člověk dokola stále opakovat.
  Jinak chválím za článek a rád si pročítám takovéto články a těší mě, že se budeš kecy k věci věnovat nadále a ještě víc než doposud.
  Přeji hodně štěstí.

 6. AlesN napsal:

  @Pavel: Děkuji, snad se bude alespoň trochu dařit minimálně jako doposud 🙂

  Každá chyba je dobrá pro osobní vývoj a rozvoj si myslím a za jakýkoliv neúspěch se člověk nemusí stydět 😉

 7. Pavel napsal:
  @AlesN:

  Nemáš zač. Jinak ano nemusí se stydět, ale někdy i když přiznáš chybu se tě lidé snaží ukamenovat a proto již většinou lidi, kteří si nedají říct nechávám ať se spálí sami, když si nenechají poradit a nevěří, že je tomu jinak než si myslí oni.

 8. Já to měl kdysi stejně. Hlavně jsem nad těmi projekty vůbec nepřemýšlel, neměl jsem žádnou koncepci a každý web byl z jiného odvětví, takže nefungovala ani žádná páka, nic.
 9. AlesN napsal:

  @Mário Roženský: To je (tedy spíš byl) přesně můj případ a proto bylo na čase to změnit a začít dělat vše mnohem lépe 🙂

 10. kanter napsal:
  lepšie venovať sa jednému alebo dvom projektom a naplno ako súčasne vytvárať 20 projektov s tým, že každý bude odfláknutý, ale má to aj jednu výhodu na každom malom projekte sa dá získať nejaké to know how
 11. Krabath napsal:
  Já mám ještě jeden projekt, ale to je pouze pro náš kuželkářský oddíl. Tam se toho moc psaát nemusí, ale ze začátku jsem chtěl, aby tam bylo co nejvíce článků (o kuželkách, ale i jiné sporty). Když jsem však zjistil, že i po půl roce na stránky chodí zhruba 5-10 lidí denně, přestalo mě to bavit a začal jsme psát jen o našem oddílu. Pokud by někdo chtěl, může se podívat na http://tjslovankv.g6.cz. Dřív jsme měl i doménu druhého řádu, ale platil jsme to ze svého, tak jsme se na to vybodl, oddíl nepřispěl. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *