Moje rozčarování v České spořitelně

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Včera jsem se v dopoledních hodinách pěkně rozpálil v České spořitelně, když si tam šla přítelkyně vyzvednout své našetřené peníze ze Sporobondu. Předem říkám, že já Českou spořitelnu nevyužívám a nikdy jsem jí ani nevyužíval, jelikož mi přijde jako banka pěkně drahá, alespoň když porovnám přítelkyně výpis se svým, co se týká poplatků.

Ale zpátky k problému. Přítelkyně si již více jak rok a půl spoří (i když ne řádné závratné částky – chvilku 500 Kč, později navýšeno na 1 000 Kč měsíčně) na Sporobond a jelikož jsme se nedávno stěhovali, tak bylo potřeba vybrat peníze, abychom si mohli koupit novou postel. Přítelkyně tedy zašla na pobočku a že by chtěla vybrat 10 000 Kč.

První, co mě zarazilo je, že od doby podání žádosti mají tři dny na vyplacení. V dnešní elektronické době mi to přijde směšné a připadá mi to, že jsme se vrátili o pár let zpátky, kdy se na vše muselo čekat. Ale budiž, mají taková pravidla, tak hold počkáme. Při podání žádosti, dostala papír, na kterém jasně stojí, že se bude vybírat 10 000 Kč a o snížení částky o cokoliv tam nikde není ani slůvko.

Po uplynutí čekací doby jsem tam šel s ní, že z pobočky rovnou zajedeme do Sconta pro novou postel. Přijdeme na pokladnu, kde přítelkyně předložila občanku a papír, aby dotyčná pracovnice věděla o co se jedná. Ta vzala občanku, nabouchala údaje do pc a vytiskla papír na podepsání. Na dálku jsem zamhouřil a na tom papíře již nebylo k výplatě 10 000 Kč, ale pouze 9 969 Kč.

Tak koukám udiveně a přítelkyně ještě víc a jelikož jsem takový více průbojnější (nebojím se otevřít hubu), tak jsem hned pracovnici zahrnul dotazy, kde je těch chybějících 31 Kč a případně co je to za poplatek zase? Paní na pokladně neměla ani páru (co jí počítač vyplivne, tak vyplatí, kdyby tam měla 2 Kč, tak vyplatí ty a je jí to evidentně buřt) a odkázala nás na pracovnici na přepážce (mimochodem ta to celé i sepisovala a vyřizovala předtím).

Smát jsem se musel začít hned, když ani ta netušila co to je :-D. Hold asi slušný oddíl, cvakat automaticky naučené údaje do pc tam umí každý, ale nesmí se vyskytnout nějaký problém, jelikož potom neví nikdo. Následoval tedy telefon bůhví kam (nejspíš někam na centrálu) a zjišťovala co a jak. Mimochodem, toto trvalo víc jak 15 minut a bylo to okořeněno ještě rozhovorem, který nesouvisel s problémem a paní na přepážce se do telefonu smála jak kobyla. Nakopnout jí, aby se vrátila k jádru problému by bylo víc než na místě ;-).

Když se vykecala v telefonu, tak nám zdělila, že 31 Kč je daň státu z výdělku z naspořených peněz! Při lehké matice se dá dopočítat, že 99,9% z vybrané částky jsou naspořené peníze přítelkyně a to mizivé 0.1% je úrok a z toho nic moc úroku údajná daň z příjmu!

No nevím, Sporobond nemá zase takové zázračné úročení a když jsem to srovnával se svým spořícím účtem u GE Money Bank, za který neplatím nic (na rozdíl od Sporobondu), tak na tom úrokově nejsem o moc hůř (kolikrát i lépe, jelikož mě nezajímá, jak se bude na nějakém trhu fondu dařit) a i z mnohem větší částky mi nikdy takovou daň nenapařili.

Tudíž si myslím, že v tom byl určitě i nějaký poplatek České spořitelně, ale paní se raději nezmínila. Zasypal jsem jí tedy dalšími dotazy, jako proč toto nebylo rovnou vidět na předešlém papíře, kde jasně stojí celá částka a nebo proč si ty úroky nestrhnou z toho Sporobondu, jelikož ten nebyl zdaleka vybrán do mrtě a pokračuje dál? Co, kdybych rovnou před bankou měl těch 10 000 Kč přímo před pobočkou někomu za něco zaplatit a neměl u sebe žádné drobné, jelikož jsem počítal s celou částkou, tak jak bych asi vypadal před dotyčným?

Paní úřednice začala pěkně kuňkat, nevěděla co má říkat a bylo na ní evidentně vidět, že se nemůže dočkat, až odejdeme a bude mít klid. 31 Kč není nic hrozného a částka, nad kterou mávnu kdykoliv rukou, ale šlo mi hlavně o princip, jelikož se mi nelíbí, jak se snaží všude s člověkem doslova vyjebat a to jen za účelem vlastního obohacení.

Když jim má člověk něco zaplatit, tak do poslední koruny, jinak je velký problém na světě a oni si dělají defakto co chtějí, nijak o tom nikoho neinformují a člověka postaví před hotovou věc a buď ber a nebo si naser a to doslova.

Ale jednu pozitivní věc to přeci jen mělo, jelikož od včerejška vím, kam rozhodně nikdy nemám vůbec chodit, pokud nechci platit vysoké poplatky za výběr vlastních naspořených peněz. A co vy, máte též nějaké negativní zážitky z návštěvy České spořitelny, případně i jiné banky? Komentáře jsou jako vždy k dispozici ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Napsal:

Publikováno: 12.10.2012

Zařazeno do: Ale to jsou kecy

Zobrazeno: 1162

Štítky: , , , ,

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

4 komentářů k: Moje rozčarování v České spořitelně

 1. Krabath napsal:
  Já měl podobný problém s Komerční Bankou. Už mě nebavilo platit pořád vyšší a vyšší poplatky za každé „uprdnutí“, tak jsme s manželkou řekli dost a přešel jsem k UniCredit Bank. Teď k jádru pudla. Měl jsem u KB půjčku a chybělo zaplatit posledních 7000 Kč. Ty peníze jsme měli, tak jsme se rozhodli, že půjčku zaplatíme dříve, než bylo stanoveno, což bylo možno. Paní nám u stolku řekla, ano můžete to splatit dříve, žádný problém. Něco přepočítala a z částky 7000 bylo najednou 7430 Kč. Ptal jsem se jak to, že je částka najednou vyšší o více jak 4 stovky. Paní řekla, že se jedná o nějaký úrok. No dobrá, hlavně, že už budu z KB pryč.
  Vše jsme řádně zaplatili, podepsali, účet zrušili (alespoň jsem si to myslel) a odešli. Zhruba po měsíci a nějakém dnu přišel dopis z KB, že tam dlužíme 49 Kč, absolutně jsem nevěděl, která bije. Zašli jsme do banky a zeptali se co to má jako být. Paní odpověděla, že to jsou ještě poplatky za vedení účtu, než se zrušil. Nechápal jsem, proč si to nepřipočetli k té sumě předtím. No nic, zaplatili jsme a opět odešli.
  Po další měsíci přišel opět dopis, že na účtu v KB máme navíc 3 koruny a 49 haléřů. Kde vzali tuto částku, absolutně nechápu. Opět cesta do KB povídání s paní, a že jsme předtím zaplatili moc (jedná se o tu částku 49 Kč). Zeptal jsem se jí, jestli si z nás banka nedělá „PRDEL“ a to přesně jak jsem napsal. Paní koukala jak sůva z nudlí. No nic zaplatili jsme a odešli domů.
  Po dalším měsíci přišel další dopis od KB, že jsme v dluhu 2,50 Kč a pokud nezaplatíme, že věc bude předána patřičným úřadům (asi exekutor). To už bylo opravdu moc. Šli jsme tam se ženou nasraní a vyjeli jsme rovnou na paní, že KB je banda hlupáků atd., atd.. Paní nám řekla, že na tento dopis nemáme nijak reagovat, že nastala chyba někde u nich. Nechal jsme si od ní vyjet a napsat papír, že je to opravdu tak, který orazila a podepsala. Takže až po 4 měsících nám byl úplně zrušen účet u KB.
  Poté přišel dopis s nabídkou na půjčku, s výhodným úrokem na částku 250 000 Kč. Já si myslím, že KB je absolutně nejdražší a nejhorší banka.
 2. AlesN napsal:

  Nooo, pěkně nemilá příhoda tedy. KB je drahá, to je naprostá pravda, několik mých známých tam odtud též odešlo právě kvůli tomuto.

 3. stan men napsal:
  mám velmi dobré zkušenosti s čs. jsem zainvestován v podílovém fondu sporobond několik let se zhodnocením 18 procent.občas něco vyberu občas vložím.nechápu jak někdo může být tak nespokojený.investicím ja ale třeba rozumět .lidé kteří nevědí ani co je úroková sazba bys eměli vyhnout bankám širokým obloukem .viz předešlé názory.fakt to není pro hlupáky.
 4. AlesN napsal:

  @stan men: Každému vyhovuje něco jiného, to je jasné. Mě například nebaví bezdůvodně platit někomu za něco, s čím nemá absolutně žádné náklady a ještě si myslí, že je vše ok.

  Osobně jsem u Čs nikdy nic neměl a ani bych tam nešel (jedna z dražších bank na poplatky). Přítelkyně u nich naštěstí též není. Navíc, zde nešlo o to, že by někdo nerozuměl nějakým úrokům atd., ale o princip a o to, že by měla banka poskytovat plné informace.

  18 procent úrok? 😀 Tak to tedy gratuluji, jste nejspíš vyjímka v ČR a ostatní mohou jen tiše závidět. Měsíčně neplatit žádné poplatky (které tak výsledný úrok nesnižují) a ještě dostat takový úrok, asi nejspíš hned poběžím založit svůj SPOROBONDÍK :-D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *