Moje zkušenosti s Placla.cz

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Placla.cz je reklamní systém, který spojuje inzerenty s blogery. Blogeři pro inzerenty píšou placené články přesně podle zadání inzerenta. Anglicky se tento systém nazývá Pay Per Post. Tolik jen na vysvětlenou, co to vlastně ta Placla je, pokud by to někdo z vás neznal. Jelikož rád zkouším vše možné, tak nemohla logicky Placla býti mnou opomenuta a pár článků jsem přes ní na jiný svůj web napsal.

Když shrnu vše kolem a kolem, tak můžou býti na Placlu dva pohledy. Někomu bude vyhovovat a bude jí využívat, jelikož to může být pro někoho zajímavý zdroj financí. Druhý pohled může být ten, že je Placla dosti chaotická a těch pár korun, které se tam dají vydělat nestojí za tu námahu. Kdybych se měl někam přiřadit já, bylo by to něco mezi. Placlu jsem využil jako bloger pro čistě testovací účel a nadále jí již využívat nehodlám, ale rozhodně to není z toho důvodu, že by byla úplně špatná či nevyplácela vydělané peníze.

Jednoduše na takovýto výdělek nemám čas a ani mě to nebaví. Psát ultra nesmysli podle zadání mě nikdy nebavilo a raději mám svojí volnost, kde si mohu psát o čemkoliv chci, kdy chci a jak chci. Navíc provozuji několik stránek a plno dalších i připravuji, tak potřebuji využívat čas pro svoje věci, ale zpět k Placle. Po mojí registraci a schválení blogu (bez toho se nedostanete k poptávkám) jsem si na Placle připadal trochu zmateně, než jsem pochopil co a jak (ale jde jen o zvyk si myslím).

Co se týká nabídek, tak mi to tam přijde takové trochu chaotické a pokud člověk chce reagovat jen na určité nabídky (tématické k jeho blogu), musí se prohrabat velkým množstvím poptávek, což zabere dost času. Absolutně chybí jakékoliv filtrování poptávek. Na druhou stranu je zase v systému celkem velká poptávka (dnes jich je 187), i když některé jsou opravdu zajímavé a majitele těch poptávek by se měli vůbec zamyslet nad tím, co by chtěli, jelikož některé jsou opravdu nesmyslné a pochybuji, že se jim vůbec někdo ozve.

Další věc, které jsem se všiml je absolutní nepřehled v tom, které poptávky jsou nové, jelikož je to opět vše hozeno do jednoho shluku a člověk musí opět zběsile hledat. Když už jsem na nějakou poptávku reagoval a inzerent mojí nabídku neakceptoval, opět se mi jeho poptávka zobrazuje a tak může docházet neustále dokola ke koloběhu poptávka – nabídka -odmítnutí – poptávka. Toto mi přijde takové trochu nelogické, ale asi to doposud nikdy nikoho netrápilo, jen mě.

Je sice hezké, že tam máte ukazatel odmítnutí inzerenty, ale k čemu je toto blogerovy dobré, to absolutně netuším. Logicky, kdo bude odpovídat na všechny možné poptávky, aby je kolikrát pořádně četl, bude mít tuto hodnotu sice vysokou, ale co, podle mě jsou tam stejně jen blogeři dychtící po výdělku, tak je nějaké procento odmítnutí trápit nebude. No a co si budeme povídat, ona i kvalita zapojených blogů nebude podle mě též nějaká top. Za 154 Kč, což je minimální cena za článek si nikdo normální nebude blog zasírat nesmyslnými články, po kterých je poptávka.

Máte sice možnost si říci o více peněz za článek, ale ani zde to nebude podle mě nějaké extra úspěšné, protože 99% inzerentů bude tlačit a koukat na cenu, takže těžko dají za článek třeba 300 a více korun, když poptávají za těch minimálních 154 Kč. Světlé vyjímky se najdou sice vždy, ale kolik jich bude? Já si myslím, že mnoho určitě ne. Každopádně co se týká výplaty, tak zde musím Placlu víc než pochválit za rychlost. V pátek jsem navečer dosáhl výplatního minima (minimum je 500 Kč), požádal o výplatu a v úterý ráno jsem měl již peníze na svém účtu.

Co by podle mě ještě stálo za vylepšení ohledně výplaty je možnost vygenerování faktury rovnou ze systému na základě zadaných údajů. Něco jako má například Sklik.cz, kde se kromě zdanění příjmu o nic člověk nemusí starat a značně to tak usnadňuje a ulehčuje život. Podle mě by tuto variantu využilo určitě dost blogerů. Tolik moje shrnutí. Co rozhodně doporučuji je, pokud chcete Placlu vyzkoušet, tak jí vyzkoušejte a udělejte si svůj názor o tomto systému.

Nemám vyzkoušenou druhou stranu a to být inzerent, ale myslím si, že pro inzerenta může být Placla též přínosná a třeba tam sežene kvalitní reklamu (článek) za dobré peníze. Přeci jenom je v systému zapojených 370 blogů a všechny blogy nebudou úplně nekvalitní! Navíc tento systém využívá i řada renomovaných firem, co jsem se tak všiml v poptávkách.

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

1 komentář k: Moje zkušenosti s Placla.cz

  1. Zdeněk napsal:
    Se Slevomolem jdeme Placlu právě vyzkoušet, takže doufám, že těch 2500 co chtějí jako minimální vklad jsme nevyhodili z okna 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *