Moje zkušenosti s využíváním Adexpert.cz po cca 5 měsících

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Zhruba před pěti měsíci jsem zkusil sem na Kecy k věci.cz nasadit reklamní plochy ze systému, který se jmenuje Adexpert.cz. Pokud tento systém neznáte, tak zjednodušeně řečeno, je to nezávislé tržiště webových reklamních ploch, které vám velmi ulehčí život a dokáže množství úkonů udělat automaticky za vás!

Z počátku jsem byl popravdě k Adexpert.cz hodně skeptický a myslel jsem si, že to nemůže moc dobře fungovat a proto jsem i tento systém docela zkritizoval v tomto mém článku. Dnes mohu z vlastní zkušenosti říci, že jsem se tehdy příliš unáhlil a Adexpert.cz je naprosto pohodový systém, který se vyplatí používat.

Proč jsem byl ze začátku vlastně tolik skeptický k němu? Důvod je jednoduchý, chyba byla hlavně na mé straně a nedokázal jsem si naplno uvědomit jeho sílu (na dvě kliknutí se reklama sama začne zobrazovat – přihlášení do systému a schválení reklamy inzerenta). I co se týkalo nasazení, tak vše bylo špatně. Zvolil jsem špatné rozměry reklamy, špatné umístění a v poslední řadě i to nejdůležitější, nasadil jsem špatné a přemrštěné ceny.

Co se týká ceny, tak to bylo způsobeno tím, že jsem jí špatně odhadl a hlavně jsem neměl pro její stanovení dostatek relevantních dat, jelikož Kecy k věci.cz v té době fungovali cca 3 měsíce a z toho tak nějak pořádně teprve měsíc a kousek. Časem jsem reklamy trochu upravil, vyladil umístění a nastavil cca odpovídající ceny. A ejhle, ono to začalo fungovat a začali se objevovat i první inzerenti.

Zatím nemám tedy zkušenost s výplatou, jelikož jsem momentálně kousek od hranice, kdy je možno požádat o výplatu (minimum je 1 000 Kč), tak po této straně systém nemohu osobně ohodnotit. Ale myslím si, že i v tomto nakonec nebude žádný problém, jelikož už by se to dávno někde na internetu objevilo. Jak jde o peníze, plačky okamžitě pláčou všude možně.

Takže, pokud chcete, aby vám tento systém alespoň trochu fungoval také, tak je podle mě potřeba se nejprve vždy zamyslet nad tím, co od něj vlastně očekáváte. Adexpert.cz není automatická továrna na peníze! Pokud chcete nějakou tu reklamu přes něj prodat, tak si s umístěním značně pohrajte (nikdo nechce neviditelnou reklamu!).

Co se týká ceny, tak doporučuji se příliš neinspirovat ostatními (většina ploch v katalogu je za přehnané ceny, jelikož ty lepší pozice jsou dávno vyprodané!). Jako pomůcka zjištění ceny vaší plochy může být například PPC reklama od Seznamu nebo Googlu.

Cenu z počátku nasaďte klidně nižší a podle případného zájmu jí můžete přeci zvednout kdykoliv ;-). Když cenu přepálíte hned na začátku, nikdo vám to nejen že nekoupí, ale možná ani neklikne, aby se na tu plochu vůbec podíval, kde vlastně je. Ještě co se týká ceny, tak nesmíte zapomenout, že si Adexpert.cz z každé plochy bere provizi x procent, o kterou se automaticky zvedne vaše nastavená cena!

Další moje rada je, nebojte se takto nabízenou reklamní plochu propagovat. Neděláte to v zájmu Adexpertu, ale hlavně ve svém. Aktivní propagace = rychlejší nalezení případného inzerenta a tím i prodej plochy ;-). Pokud budete mít například nějak úzce specifikovaný (zaměření obsahu webu) web či blog, tak věřím, že se vždy nějaký inzerent najde.

Když se našli inzerenti i sem na Kecy k věci.cz, kde si tak pro zábavu píšu cokoliv a o čemkoliv a nespecializuji se jen na jedno nebo dvě témata, ale naopak postupně ty témata rozšiřuji do všeobecné podoby, čímž si tak trochu i sám v tomto ohledu škodím, tak se najdou i k vám.

Ještě jsem zapomněl zmínit (proto to doplňuji s denním zpožděním oproti publikaci článku), že by mohla být i větší snaha o propagaci Adexpertu i ze strany provozovatele, jelikož mi přijde, že po této stránce je to doslova bída. Mnoho případných potencionálních inzerentů o tomto systému dle mě nemá ani šajn.

Pokud už náhodou s Adexpertem nějaké ty zkušenosti též máte, tak budu rád za komentáře a jistě vaše zkušenosti neocením jen já, ale i další hltači informací, kteří sem chodí ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

8 komentářů k: Moje zkušenosti s využíváním Adexpert.cz po cca 5 měsících

 1. Turek napsal:
  Mě se Adexpert taky líbí, pár reklam jsem tam již prodal, ale v poslední době dvě mnou nabízené plochy zejou prázdnotou. Dívám se že na blogu máme nastavenou obdobnou cenu, jen Ty máš dvojnásobnou návštěvnost, takže jsem uvažoval zdali zlevnit, ale nakonec půjdu druhou cestou, budu na blogu aktivnější ať je CPT přijemnější.
 2. Mirek napsal:
  O adexpert jsem též uvažoval, ale zatím jsem si říkal že tam je tam poměrně velký přetlak nabídky ploch nad možným prodejem. Že pro zaujmutí musí být cena nastavena velmi nízko.
 3. KP napsal:
  Nasazovali jsme AdExpert bannery už před 3/4 rokem, ale bohužel byl zatím přínos téměř nulový. Návštěvnost webu není úplně malá a cena v kategorii je nejnižší na CPT. Umístění reklamy nemáme také určitě špatné, nyní ještě zkusíme umístit klasický wide banner a pokud ani toto nepomůže tomu, aby se to někam hnulo, půjdou tyto reklamy „z domu“. Naopak takový Adsense je celkem dost výkonný.

  Hledal jsem, zda to vůbec někomu funguje až jsem narazil na tento blog. Takže asi nebude chyba obecně v AdExpert. Po roce vyhodnotíme přínos a pak bude „buď a nebo“…

 4. Powerack napsal:

  Ahoj, vím, že to bude asi trošku blbá otázka a téma už je dost staré, ale mohl by jsi mi poradit, jakým způsobem aplikuju na mnou aktuálně používaný vzhled ve WP 3.8 bannery? Chtěl jsem si dát jeden místo loga stránek, který se mi stejně nepovedlo a další bych rád dával ke každému článku pod nadpis, jako to máš ty, protože to jsou nejlepší reklamní plochy. Reklamní bannery bych bral zrovna od adexpert.cz, kde už jsem se registroval a nějakou tu plochu jsem si tam už vytvořil. Vím, že k skliku nebo adsense je nějaký doplněk, ale k tomuhle jsem nic nenašel a už mi dochází při experimentování trpělivost. Díky předem za radu.

 5. Aleš Náprstek napsal:

  @Pwr: Ahoj, řešení může být velmi snadné. Banner místo loga bych dal asi pomocí divu a CSS. Není rozhodující verze WP, ale záleží, co umožňuje použitá šablona. A do článku jde umístit jednoduše použitím pluginu jménem Ad Injection ;-).

 6. Powerack napsal:

  No a co kdybych ti tu šablonu poslal, abys na to kouknul? 😀 Zrovna moc se v tom totiž nevyznám, takže pro mně by to byl celkem problém. Už jsem zkoušel dát tam tu reklamu podle návodů, ale nic nefunguje, jak má…

 7. Aleš Náprstek napsal:

  @Pwr: To chceš do té šablony, co máš na stránkách v podpisu? Moc volného času nemám, tak neslibuji, kdy to případně bude, ale mrknout bych se ti na to někdy mohl. Jakou velikost banneru tam chceš umístit?

 8. Powerack napsal:

  Banner by měl mít velikost do 850×100 (velikost obrázku – loga). Chtěl bych to dát místo toho obrázku, co tam je. Zatím je tam kód od adexpert.cz, kterej to ale dost kazí a nic se tam neukazuje, krom prázdný plochy… Upnu ti někam celou šablonu, ať víš, jak to vypadá… Případně můžu poslat přes skypa…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *