Monitorování internetu pomocí Monitoruju.net

Nezapomeňte Kecy k věci.cz sledovat také na sociálních sítích!

Pokud pravidelněji sledujete dění na internetu a procházíte internetové fóra, tak už jste nejspíše o Monitoruju.net slyšeli a nemusím vám ho moc představovat. Tento web je počinem Vladimíra Pilného, který je znám spíše pod přezdívkou Wladass a občas můžete i zde na Kecy k věci.cz zaregistrovat nějaký ten jeho komentář ;-).

Tolik o majiteli a teď se pojďme věnovat samotnému webu. Postupně vám představím co vlastně za hodnotné informace nabízí a proč se ho vyplatí navštěvovat.

Monitoruju.netMonitoruju.net nabízí jako jediný web v České republice (alespoň já o žádném jiném nikdy neslyšel) denně aktualizovaný ceník domén! V přehledu je celkem 313 domén od 21 registrátorů. Nejsou to zdaleka všichni co v ČR existují a další jsou postupně přidáváni, ale bohužel vázne to především na těch registrátorech, jelikož musí oni poskytnout možnost napojení.

Některým firmám to trvá dlouho, než ceník zpřístupní a nebo pro mě z nepochopitelných důvodů nestojí o propagaci zdarma a majitel Monitoruju.net to nedokáže bohužel nijak ovlivnit.

Když se vrátím k samotnému přehledu, tak tam se vám v přehledné tabulce zobrazuje vždy 5 nejlevnějších registrátorů. Kdyby měl snad náhodou někdo problém s jejich identifikací, na pravé straně je k nim vytvořena legenda.

Shrnuli to, tak je toto ideální nástroj pro toho, kdo často nebo i příležitostně registruje domény, nechce za ně platit zbytečně vysoké částky a nechce se mu složitě hledat, kdo má momentálně jaké ceny ;-).

Monitoruju.net 2Co se ještě týká domén, tak na Monitoruju.net samozřejmě najdete i takové ty nápomocné nástroje, jako je WHOIS, volné domény, rychlost načítání webu, analýzu slov a zjištění pozice ve vyhledávačích.

Monitoruju.net 3Další užitečnou věcí by pro vás mohla být návštěva kategorie s názvem Hosting. Jak už název sám o sobě napovídá, najdete tam poskytovatele webhostingů (i zde jsou firmy postupně přidávané), které je možno i okomentovat a ohodnotit.

Takže, pokud s někým máte dobré, či špatné zkušenosti, bylo by dobré se o ně podělit s ostatními uživateli. Nebo naopak, nemáte s nikým žádné zkušenosti, můžete si projít již přidané názory a hodnocení a na základě nich se rozhodnout ;-).

Monitoruju.net 4Monitoruju.net je ještě pořád ve vývoji, takže není možné si vytvořit účet a monitorovat své weby (na možnost vytvoření účtu se osobně hodně těším a jsem zvědav, co všechno bude nabízet), přesto dle mě i ve stávající podobě stojí za to web navštěvovat. Informace o tomto projektu můžete sledovat i na oficiálním blogu.

Blog Monitoruju.netNo a na závěr taková moje mini otázka, co si o Monitoruji.net myslíte vy a jak se vám případně líbí? Komentáře jsou jako vždy k dispozici ;-).

Líbil se vám tento článek? Tak ho neváhejte šířit dál!

Podobné články, které by vás mohli též zaujmout:

12 komentářů k: Monitorování internetu pomocí Monitoruju.net

 1. Henzigo napsal:
  Určitě užitečná stránka. Sám na ní někdy chodím a nemohu si její funkce vynachválit.
 2. Wladass napsal:
  Díky za článek, snad bude někomu nápomocný 🙂
 3. AlesN napsal:

  Není zač, na dobrý web by byla škoda neupozornit 😉

 4. Krabath napsal:
  O této stránce jsem vůbec nevěděl. Budu ji sledovat, děkuji za článek.
 5. AlesN napsal:

  Není zač, právě proto jsem o Monitoruju.net napsal, aby si ho všimlo více lidí 😉

 6. Krabath napsal:
  Tak jsem taky napsal něco o Monitoruj.net, snad to nebude vadit, že se opičím.
 7. Mirek napsal:
  Zajímavý web, momentálně pro to osobně nevidím využití, ale to neznamená že to nebude pro mnoho lidí užitečné 🙂
 8. AlesN napsal:

  Mě rozhodně ne a majiteli webu už vůbec ne 😉

 9. Wladass napsal:
  Díky za článek 🙂
 10. AlesN napsal:

  Jen je v něm drobná chybička, na kterou jsem již upozornil Tomáše 😉

 11. Wladass napsal:
  jj můj komentář o tomhle i o tom, že hlavní funkcí je ceník, který nikdo neposkytuje 😀
 12. Krabath napsal:
  Opraveno, doplněno, omlouvám se. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *